Pavadi laiku radoši Tukuma pusē

Pavadi laiku radoši Tukuma pus

Foto: Visittukums.lv | Inga Hartika | 2023.02.26

Radošās nodarbības ir viens no veidiem, kā izzinoši saistoši un interesanti pavadīt savu brīvo laiku un iegūt jaunas prasmes. Mēs varam viens otram veltīt laiku, baudot radošo nodarbību prieku kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem, jo kopēji padarīts darbs rada gan prieku, gan siltuma sajūtu sirdī. Rezultāts ir pats vērtīgākais, jo, darbojoties radoši, mēs vienmēr saņemam pozitīvas emocijas un prieku par paveikto darbu.

Pašā Tukuma pilsētas sirdī atrodas mājīga vietiņa, kurā piedzimt mākslai pašu rokām. Radošajā darbnīcā “Ligzda” ir iespēja iepazīties ar rokdarbu pasauli un pagatavot arī sev kādu suvenīru. Iespējams, te apgūsi ko jaunu – kādu rokdarba tehniku, kuru vēl nepārvaldi.

Tukuma vecpilsētā, mākslas darbnīcā “Antīks” iespējams tikties ar māksliniekiem Ingemāru Treiju un Leonu Čivli, apskatīt viņu radītos darbus, uzzināt daudz jauna par restaurāciju un glezniecību, kā arī pašam iemēģināt roku glezniecībā.

Par etnogrāfiskajām tradīcijām vislabāk pastāstīs Tukuma Audēju darbnīcā, kur var iepazīties ne tikai ar stellēm, bet arī pagatavot no dzijas ko krāsainu un sirdi sildošu. Te noteikti varēs rast arī atbildi, kā sakomplektēt tērpu uz dziesmu svētkiem, ja izvēlēts būs kāds Tukuma puses tērps.

Savukārt, Salmu muzeja darbnīcā ir iespējams apskatīt ne tikai bagātīgo salmu figūru ekspozīciju, bet arī pagatavot pašiem kādu zvēriņu vai lellīti. Noteikti iespaidu atstās lielizmēra figūras saimnieku pagalmā…

Ciemos pie sevis Tukumā aicina arī keramikas darbnīca “Mēness bļoda”, kas atrodas vienā no pilsētas pakalniem - Saules kalnā. Te tuvāk var iepazīties ar porcelāna un māla traukiem. Darbnīcā tiek vadītas arī meistarklases gan lieliem, gan maziem.

Tukuma apkārtnē varam lepoties arī ar keramikas salondarbnīcu "Grašu māja", kur ar Ivara Graša rokām top melnās jeb svēpētās keramikas darinājumi, kas savu rūdījumu iegūst atklātās uguns ceplī. Salondarbnīcā ikkatrs var iejusties arī pats podnieka lomā, izveidojot kādu māla trauku uz podnieka ripas vai lipinot traukus. Tāpat te tiek vadītas arī keramikas meistarklases korporatīvajiem pasākumiem, kā arī radošās aktivitātes jaunlaulātajiem un individuālas apmācības.

Runājot par mālu, Kandavas keramikas cepļa saimniece Linda Priedniece piedāvā viesiem ne vien uzzināt visu par keramiķa arodu, bet pagatavot arī pašiem kādu māla trauciņu. Te, Kandavas ceplī var uzzināt arī, kas tā tāda – papīra liešana.

Arī metālapstrāde Tukuma pusē nav sveša. Interesentiem kalēja Ginta Haņecka darbnīcā ir iespēja atklāt kalēja profesijas īpašos noslēpumus, kā arī pašiem atklāt savus snaudošos talantus. Darbnīcā iespējams apskatīt gan gatavus, gan tapšanas stadijā esošus darbus, gan arī nelielu senlietu kolekciju.

Pētera Tutāna pinēja darbnīcā netālu no Milzkalna, ir iespēja iepazīties ar pinēja radītiem darbiem, kā arī pašiem piedalīties kāda darba tapšanā. Gaidīti tiek gan ceļotāji, gan tie, kas amatu grib apgūt līdz pašiem sīkumiem, jo piedāvātas tiek gan nodarbības ar vienkāršu ieskatu pinēja amatā, gan arī nopietnas meistarklases vairāku stundu, dienu un pat mēnešu garumā. Arī bērniem te patiks, jo sētā tos sveicinās dažādi mājputni un mājdzīvnieki.

Ir vēl kāda īpaši radoša vieta radošā atmosfērā pie jūras, Senajā muižas parkā Engurē.  Radošajā darbnīcā “Pērle rada” tiek piedāvātas vasaras sietspiedes un batikas darbnīcas. Papildus ir iespēja aizrunāt cianotīpijas darbnīcu kartiņu radīšanai uz papīra, individuālas aušanas darbnīcu, dabīgās šķiedras audumu krāsošanu ar dabīgām krāsvielām.

“Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos” piedāvā radīt pašiem savus aksesuārus, interesantus priekšmetus un praktiskas lietas, kādas 1.Pasaules kara laikā latviešu strēlnieki frontē izgatavoja no patronām, lodēm un granātu šķembām. Ierakumos toreiz tapa pat īsti mākslas darbi - gredzeni, svečturi, karotes un dekorēti zīmuļu turētāji.

Apgūt gleznošanas pamatus var, viesojoties viesu namā “Ružciems”, kura saimniecei - māksliniecei Lailai Kellei ir liela mākslas pedagoģes pieredze, tāpēc viņa labprāt piekrīt vadīt zīmēšanas un gleznošanas nodarbība viesu nama apmeklētājiem - gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.

Bet “Koka dizaina centrs”  Slampes pagastā piedāvā radošās darbnīcas un dažādas meistarklases, kurās ekspertu vadībā un brīvā, radošā atmosfērā iespējams apgūt kokamatniecību, izmēģinot pamata prasmes kā zāģēšana, kalšana, ēvelēšana un ciklēšana aptuveni stundu garā ekskursijā

Ir kāda vieta, kurā var izgatavot ne vien puzles, bet arī kuģīšus, vēja zvanus un pat apgleznot koku vai liet sveces. Kur tas ir? Radošajā darbnīcā “7 balles” Jaunpils pusē! Tur var iepazīties tuvāk arī ar kokamatniecību.

Ja jau reiz piedzīvojums turpinās Jaunpils pusē, noteikti jāiegriežas arī Jaunpils Amatu mājā, kurā gan lieliem, gan maziem ir iespēja saprast, kā no aitiņas vilnas nonākam līdz gataviem cimdiņiem vai cepurei. Tāpat tur var iemēģināt arī roku aušanā vai padarboties ar mālu kopā ar keramiķi Velgu Melni.

Kandavas novada amatnieku biedrībā “Pūralāde” ir vieta, kur radoši domājošajiem tiek organizētas īpašas nodarbības un meistarklases, neatkarīgi no pieredzes rokdarbos. Te iespējams apgūt dažādu tehniku un veidu rokdarbus: adīšana, tamborēšana, filcēšana, ziedu izgatavošana, rotas, šūšana un mašīnizšūšana, arī keramika, porcelāna apgleznošana, ādas mākslinieciskā apstrāde, kā arī aušana.  

Bet pašu garšīgāko, smaržīgāko maizīti vai picu var izcept meistarklasē “Smilgājos” Vānes pagastā. Starp citu, “Smilgāju” saimniece piedāvā arī burciņkūku meistarklases!

Ar visiem Tukuma puses radošo darbnīcu piedāvājumiem var iepazīties te:

https://www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Radosas-darbnicas

Avots: Visittukums.lv


celojumubode - 3750
Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -