Pulcējot teju 6000 gardēžus, Siguldā aizvadīta gardēžu festivālu «Ziemas garšu svinēšana»

Zane Leimane | 2023.01.31

Sestdien, 28. janvārī, Livonijas ordeņa Siguldas pilī jau piekto gadu norisinājās lielākais Siguldas gastronomijas festivāls “Ziemas garšu svinēšana”, pulcinot teju 6000 apmeklētājus, kas izbaudīja Rīgas-Gaujas reģiona šefpavāru uz uguns gatavotās maltītes.

Deviņi iecienītākie Rīgas-Gaujas reģiona restorāni – “Entresol”, “Ferma”, “Kungu Rija”, “Mr. Biskvīts”, “Mālpils muižas restorāns”, “Bīriņu Pils restorāns”, “Hotel “Sigulda” restorāns”, kā arī jaunie festivāla dalībnieki “Beef Room” – nodrošināja ziemas garšām piesātinātas maltītes.

Savukārt gastrogrilbāra “Kokos” šefpavārs Jānis Siliņš sadarbībā ar izcilo garšu meistaru Mārtiņu Sirmo pārsteidza festivāla apmeklētājus ar unikālu gatavošanas performanci “Dantes uguns”, kurā dzīvas uguns instalācijā vienlaikus tika gatavoti vairāk nekā 100 kilogrami ēdiena – medījumi, putnu gaļa un dažādi Latvijā auguši dārzeņi.

Restorānu piedāvājums pārsteidza ar izdomu, garšu bagātību un kvalitātēm. Tika pasniegtas dažādas zupas – meža sēņu zupa, medījumu gaļas un jēra gaļas gulašzupas, kā arī Burtnieku ezera zivju zupa. Ēdienkartēs bija iekļautas arī street food koncepta maltītes, piemēram, plūkāta dambrieža burgers ar gurķu remulādi, liellopa burgers ar baraviku ajoli un kartupeļu kraukšķi, burrito ar brieža gaļu un sieru, jēra ļuļa kebabs kartupeļu maizē ar gurķu/ķiploku mērci. Piedāvājumā tika pārstāvēta arī jūras velšu virtuve, piemēram, garneļu iesms saldskābā glazūrā ar avokado krēmu un rīsu čipsiem, pikanta jūras velšu zupa, grilēta Atlantijas makrele ar dārzeņiem. Īpaši izsalkušajiem tika pasniegtas arī ziemīgi sātīgas pusdienas, kā, piemēram, kartupeļi mundierī ar kāpostiem un sevišķi izmeklētām mājas desiņām, cāļa kroketes ar vītinātu šķiņķi un ceptu dārzeņu miksli Čederas siera mērcē, plūkāta pīles gaļa ar grūbām un kūpinātu sieru, lēni gatavotas BBQ ribas ar zilajiem un baltajiem kāpostiem ķimeņu marinādē.

Tika domāts arī par saldo ēdienu un dzērienu piedāvājumu, pasniedzot siltu ābolu drumstalu kūku ar vaniļas espumu un meža ogām, pikantu ķirbju kēksu ar vaniļas mērci, latgaļu kļockas, vafeles ar putukrējumu un Allažu ķimeļa karameli, rauga mīklas “Trdlo” ar kanēli ķimeņu-piena tēju, ķimeņu karameles un piparkūkas ar ķimenēm. Īpašu pārsteigumu sagādāja uz grila cepta lauku torte.

Šī gada festivāla īpašais produkts, ko šefpavāri iekļāva savās receptēs, bija ĶIMENE – par godu Siguldas novada vēsturiski unikālā produkta “Allažu ķimelis” 200. gadskārtai, tādēļ restorānu ēdienkartēs netrūka arī jauni garšu meklējumi, izmantojot šo pazīstamo, Latvijai tipisko garšu.

Festivāla zvaigzne noteikti ir ēdiens un prieka pilnā gaisotne, kuras skanīgās nianses šogad bija jaudīgu mūziķu rokās “Auļi”, “Katrīna Dimanta Music” un dīdžejs Edgars Bercis. Par pozitīvo atmosfēru rūpējās siguldietis un lieliskais pasākumu vadītājs Valters Krauze. Savukārt ziemas ledainā skaistuma klātbūtni nodrošināja Eduards Sūniņš kopā ar “Ledusdizains.lv” komandu. Pasākum laikā apmeklētāji ne vien baudīja gardās maltītes, bet kopā ar Siguldas novada jauniešu iniciatīvu centru “Mērķis” varēja izliet  ierakumu sveces Ukrainas karavīriem.

Pasākuma noslēgumā restorānu šefpavāri no ledus lādes izkala 2024. gada gardēžu festivāla īpašo produktu, kas būs – biete. Tas nozīmē, ka nākamgad atkal varēsim tikties Livonijas ordeņa Siguldas pilī, kopīgi svinot ziemu un tās īpašās garšas!

Avots: Sigulda.lv


celojumubode - 3762
Izstāde

Izstāde "Kontrasti" Igo centrā "Ceplis"

Fotoizstāde "Kontrasti" Igo mūzikas un mākslas centrā CEPLIS - no 18.05. līdz 17.06!

Bauskas TIC

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas kāpnes mūsu pilsētvidē – gan visiem labi zināmas, gan tādas, kuras ikdienas gaitā...

Smiltenes TIC

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Ieraugi, sajūti, noķer Ziedoni!

Tukuma TIC

Ražotne

Ražotne "Dzidris" aicina degustēt vīnu

“Dzidris” ir mājas vīns, kas darīts Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”.

Aizkraukles novada TIC

 Pasākums ģimene

Pasākums ģimene " SMAIDIŅŠ" Tukumā

Pasākums patiks gan lieliem, gan maziem. Biļetes - bezrindas.lv, īpašais pārsteigums: grupa "Bermudu Divstūris".

Tukuma TIC

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Aicinām iepazīties ar sagatavotiem maršrutiem, kas atvieglo plānošanu un, izvēloties piemērtotāku, var doties aizraujošā ceļojumā bez raizēm!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Izstāžu apmeklēšana ir interesants veids, kā pavadīt brīvdienas, smeļoties iedvesmu un jaunas zināšanas hobiju, profesionālajā un citās dzīves jomas.

Tukuma TIC

Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Nodrošinot un attīstot kvalitatīvu augstākās izglītības pieejamību reģionos, Biznesa augstskolai Turība Talsos darbosies filiāle ar Ziemeļkurzemes nosaukumu

Biznesa augstskola Turība

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šī nedēļas nogale ir pasākumiem bagāta. Ir jūtams, - vasara tuvojas straujiem soļiem. Kādus notikumus un pasākumus apmeklēt Tukuma pusē?

Tukuma TIC

Skriešanas seriāls

Skriešanas seriāls "Tepera takas"

Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma cilvēkus.

Smiltenes TIC

Iečekojies Gulbenes novadā!

Iečekojies Gulbenes novadā!

Ceļo un spēlē spēli Gulbenes novadā!

Gulbenes novada TIC

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Kādā jaukā 3.jūnija sestdienā, kad ārā iestājas pilnīga tumsa, tiks dots starts aizraujošam nakts autofotoorientēšanās piedzīvojumam!

Tukuma TIC

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos!

Bauskas TIC

Bišu SPA Bauskas novadā

Bišu SPA Bauskas novadā

Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -