Festivāla «Saxophonia» koncerti skanēs Saksofonmūzikas svētkos Ventspilī

Maruta Eistere | 2023.01.31

Latvijā radītais festivāls “Saxophonia” ik ziemu pulcē saksofonmūzikas māksliniekus no dažādām pasaules vietām. Šogad 10. un 11. februārī šis festivāls ienāks Ventspilī ar Saksofonmūzikas svētkiem, kuros muzicēs izcili mūziķi no Amerikas Savienotām Valstīm un Latvijas.

10. februārī koncertzālē “Latvija” koncertēs Latvijas Radio bigbends ar mūzikas aprindās plaši zināmiem smagsvariem, pasaules slavu guvušiem mūziķiem - Doniju Makaslinu (Donny McCaslin) un Džeisonu Lindneru (Jason Lindner) no Ņujorkas (ASV).

Saksofonists, komponists, vairākkārtējs Grammy balvas nominants Donijs Makaslins un viens no šī brīža interesantākajiem Ņujorkas taustiņinstrumentālistiem, producentiem - Džeisons Lindners, ir muzicējuši kopā ar neskaitāmām džeza zvaigznēm. 2016. gadā Donija Makaslina džeza kvartets ar Džeisonu Lindneru spēlēja nozīmīgu lomu Deivida Bovija pēdējā albuma “Blackstar” tapšanā, kas savu džeza motīviem piesātināto skanējumu guva lielā mērā pateicoties abiem festivāla viesiem. Festivāla koncertā piedalīsies arī Latvijas Radio bigbends. Katra bigbenda uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Šis kolektīvs ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa un mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga vadībā gatavs pārsteigt ar jauniem un interesantiem projektiem. Koncertā skanēs gan fragmenti no pēdējos gados tapušajiem Donija Makaslina albumiem, ko bigbendam aranžējis Džeisons Lindners, gan jaunas, vēl neizdotas kompozīcijas.

Turpinājumā 11. februārī Saksofonmūzikas svētkos uz koncertzāles “Latvija” skatuves kāps Ventspils bigbends mākslinieciskā vadītāja un saksofonista Renāra Lāča vadībā, kā arī solisti: Latvijas Radio bigbenda saksofonu sekcijas mūziķi-saksofonisti Kārlis Vanags, Dāvis Jurka, Jānis Puķītis, dažādu valstu džeza mūzikas konkursu dalībnieks un laureāts, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs, saksofonists Toms Rudzinskis, bijusī Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne, Karaliskās Mūzikas akadēmijas (Olborga, Dānija) maģistrantūras studente, vokāliste Undīne Rolava un pianists, komponists – daudzu grupas “Lupas” skaņdarbu autors Ritvars Garoza. Solisti ir augsta līmeņa profesionāļi, vairāki no viņiem izcili komponisti un aranžētāji, starptautisku projektu dalībnieki, tieši tāpēc koncertam izvēlēta orģinālmūzika - solistu veidotas kompozīcijas, kā arī populāri mūzikas skaņdarbi bigbenda sastāvam. Ventspils bigbenda koncertsastāvu veido mūzikas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, kolektīvs ir uzstājies kopā ar latviešu komponistiem, Latvijā zināmiem mūziķiem, kā arī ar pasaulē atzītiem māksliniekiem.

Tradicionāli Saksofonmūzikas svētki Ventspilī norisinās februārī, atzīmējot Ventspils bigbenda vadītāja - saksofonista, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Renāra Lāča dzimšanas dienu. Lielākā daļa solistu ir Renāra kādreizējie audzēkņi un draugi mūzikā un dzīvē.

Saksofonmūzikas svētkus Ventspilī organizē SIA „Kurzemes filharmonija”. Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Avots: Ventspils.lv


celojumubode - 3762
Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Aicinām iepazīties ar sagatavotiem maršrutiem, kas atvieglo plānošanu un, izvēloties piemērtotāku, var doties aizraujošā ceļojumā bez raizēm!

Smiltenes TIC

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas kāpnes mūsu pilsētvidē – gan visiem labi zināmas, gan tādas, kuras ikdienas gaitā...

Smiltenes TIC

Skriešanas seriāls

Skriešanas seriāls "Tepera takas"

Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma cilvēkus.

Smiltenes TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Ražotne

Ražotne "Dzidris" aicina degustēt vīnu

“Dzidris” ir mājas vīns, kas darīts Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”.

Aizkraukles novada TIC

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šī nedēļas nogale ir pasākumiem bagāta. Ir jūtams, - vasara tuvojas straujiem soļiem. Kādus notikumus un pasākumus apmeklēt Tukuma pusē?

Tukuma TIC

Iečekojies Gulbenes novadā!

Iečekojies Gulbenes novadā!

Ceļo un spēlē spēli Gulbenes novadā!

Gulbenes novada TIC

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Ieraugi, sajūti, noķer Ziedoni!

Tukuma TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Izstāžu apmeklēšana ir interesants veids, kā pavadīt brīvdienas, smeļoties iedvesmu un jaunas zināšanas hobiju, profesionālajā un citās dzīves jomas.

Tukuma TIC

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Kādā jaukā 3.jūnija sestdienā, kad ārā iestājas pilnīga tumsa, tiks dots starts aizraujošam nakts autofotoorientēšanās piedzīvojumam!

Tukuma TIC

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos!

Bauskas TIC

 Pasākums ģimene

Pasākums ģimene " SMAIDIŅŠ" Tukumā

Pasākums patiks gan lieliem, gan maziem. Biļetes - bezrindas.lv, īpašais pārsteigums: grupa "Bermudu Divstūris".

Tukuma TIC

Bišu SPA Bauskas novadā

Bišu SPA Bauskas novadā

Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Nodrošinot un attīstot kvalitatīvu augstākās izglītības pieejamību reģionos, Biznesa augstskolai Turība Talsos darbosies filiāle ar Ziemeļkurzemes nosaukumu

Biznesa augstskola Turība

Izstāde

Izstāde "Kontrasti" Igo centrā "Ceplis"

Fotoizstāde "Kontrasti" Igo mūzikas un mākslas centrā CEPLIS - no 18.05. līdz 17.06!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -