«Porsche» sāk svinēt 75 gadu jubileju ar unikālu izstādi un konceptautomobili «Porsche Vision 357»

Tince Egle | 2023.01.30

Sporta automobiļu ražotājs "Porsche" savu 75 gadu jubileju ieskandinās ar īpašu notikumu, proti, piektdien, 27. janvārī, “DRIVE. Volkswagen Group forumā” tika atklāta izstāde "Sapņu vadīti. “Porsche” sporta auto – 75” un konceptauto “Porsche Vision 357”, informēja uzņēmumā.

Līdz pat šā gada 10. septembrim apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar “Porsche” veiksmes stāsta vīzijām un uzņēmumiem, kā arī izveidot savus sapņus un vērtības, izmantojot digitālo moduli. Jāpiebilst, ka zīmīgā jubileja visa gada garumā ar dažādiem notikumiem tiks svinēta visā pasaulē.

“75 “Porsche” gadi apzīmē inovatīvu garu, aizraušanos un sapņus. Mēs svinam kopā ar cilvēkiem, kurus iedvesmo sapņi,” saka “Porsche AG” valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme.

1948. gadā Ferijs Porše īstenoja savu sapni par sporta automobili – kopā ar savu komandu viņš radīja “Porsche 356 Nr. 1” rodsteru. Tā radās leģendārais zīmols un tika likti pamati “Porsche” izcilajam veiksmes stāstam.

““Sapņu vadīti” definē zīmola būtību. Turklāt šis sauklis atspoguļo pieeju, ar kādu “Porsche” darbinieki katru dienu strādā, lai piepildītu klientu sapņus visā pasaulē. “Mēs lepojamies ar savu mantojumu. Tas ir veiksmīgas nākotnes pamats. Mēs saistām savu mantojumu ar inovācijām un progresu – un nepārtraukti pievienojam unikālajam “Porsche” stāstam jaunus neparastus mirkļus,” skaidro Blūme.

Atskats uz konceptuālo ceļojumu nākotnē

“Porsche Vision 357” ir cieņas apliecinājums modelim “356”. Ar šo modeli “Style Porsche” komanda pārceļ monolītu dizainu tagadnē un parāda iespējamos nākotnes dizaina filozofijas īstenošanas variantus: spilgts piemērs ir konsekventais gaismas paraksta uzlabojums, kas ir gan progresīvs, gan vizionārs, jo norāda uz nākotni. Pamatkoncepcija atspoguļo tradīciju un inovāciju mijiedarbību: kāds šodien varētu izskatīties Ferija Poršes sapnis par sporta automobili?

“Ar “Porsche Vision 357” mēs esam radījuši ļoti īpašu dzimšanas dienas dāvanu. Šis automobilis norāda uz mūsu dizaina DNS nozīmi, kas balstās uz “356”,” norāda “Style Porsche” viceprezidents Mihaels Mauers. “Šis pētījums ir mēģinājums saskaņoti apvienot pagātni, tagadni un nākotni. Proporcijas atgādina vēsturisko modeli, kamēr detaļas vizualizē skatu uz nākotni.” “Porsche Vision 357”, kas uzbūvēts uz “718 Cayman GT4 RS” platformas ar 368 kW (500 ZS) jaudu, demonstrē izcila sporta automobiļa veiktspēju.

Dizains ir bijis “Porsche” leģendas atsevišķa daļa jau kopš pašiem pirmsākumiem. Vizionāri pētījumi un konceptautomobiļi veido pamatu nepārprotamam un inovatīvam dizainam.

Mauers uzsver, ka radoša domāšana par nākotni ir viens no “Style Porsche” galvenajiem pienākumiem. Koncepta pētījumi ir ideju kopums, kas veicina rītdienas dizainu.

“Mēs pastāvīgi esam konceptuālā ceļojumā uz mobilitātes nākotni. Atkal un atkal zīmola vēsture ir kā iedvesmas avots. Atskatīties uz mūsu tradīcijām ar nākotnes konceptautomobili nav tik paradoksāli kā varētu šķist. Svarīga ir arī radošā brīvība - šeit var rasties vērtīgas idejas, kas palīdz mums iztēloties mūsu konsekvento dizaina filozofiju inovatīvos jaunos virzienos,” saka Mauers.

Citi nozīmīgi pasākumi

“Porsche” turpina savas jubilejas svinības netālu no Štutgartes izstādē “Retro Classics”. Vadošā klasisko automobiļu kultūras izstāde norisinās no 23. līdz 26. februārim. Savukārt, 9. jūnijā “Porsche” muzejs Štutgartē-Cufenhauzenē atklās plašu īpašu izstādi, bet 10. un 11. jūnijā “Porsche Germany” atzīmēs gadadienu “Sapņu festivālā” Hokenheimringā.

Tur esošajā “Porsche Experience Centre” sporta automašīnu ražotājs izrādīs zīmola vēsturi, tagadni un nākotni. “Porsche” entuziastiem, “Porsche” kluba biedriem, automašīnu kopienām, faniem un visu vecumu klientiem tur norisināsies automobiļu izstādes, “Sapņu sarunas”, demonstrācijas, dažādas tematiskas pieredzes, kā arī vairāki citi aizraujoši notikumi. Gados jaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja baudīt jautrību “Bērnu pasaules” zonā. “Sapņu festivāls” piedāvā arī nakšņošanas iespējas ar īpaši veidotu “mikroautobusu” zonu.

Lielu lomu spēlēs arī autosports: bez Lemānas 24 stundu sacensību tiešraides būs iespējams vērot arī “Porsche Carrera Cup Deutschland”, “Porsche Carrera Cup Benelux” un “ADAC GT Masters”.

Tūres un izstādes visā pasaulē

“Porsche” sporta automobiļu 75 gadu veiksmes stāsts tiks atzīmēts arī motormuzejā “Petersen Automotive Museum” Losandželosā, pasaulē virs jūras līmeņa visaugstākajā automobiļu izstādē Grosgloknerā un Šveices Transporta muzejā Lucernā. Turklāt “Sapņu vadīti” izstādes materiāli tiks transportēti uz vairāk nekā 60 galamērķiem Eiropā un ASV ar “Mantojuma kravas automobili”, kas īpaši izstrādāts jubilejas gadam. Vispasaules pasākumu noslēgums būs “Rennsport Reunion” autofestivāls Kalifornijā no 28. septembra līdz 1. oktobrim.

Sešdesmit “911” gadi un 100 Lemānas gadi

Ir arī divas citas nozīmīgas jubilejas, kuras svinēt “Porsche” sporta automobiļu 75. gadadienas ietvaros – 60 gadi “911” un 100 gadi Lemānas 24 stundu sacensībām.

Jau kopš prezentācijas Starptautiskajā auto izstādē (IAA) 1963. gada septembrī, “911” ir pastāvīgi pārsteidzis, un ar savu slaveno dizainu un nepārspējamo braukšanas pieredzi tas ir iespiedies sporta automašīnu fanu atmiņās visā pasaulē.

Arī pasaulē slavenāko izturības sacensību organizatoriem ir iemesls svinēt: 10. un 11. jūnijā viņi atzīmēs simtgadi kopš Lemānas 24 stundu sacīkstēm Sartē trasē. Ikviens sporta automašīnu ražotājs sapņo par panākumiem “Circuit des 24 Heures du Mans” trasē, un “Porsche” ir īpaši ciešas attiecības ar šo franču izturības sacīkšu klasiku. Zīmols ir visveiksmīgākais Lemānā, kā arī vienīgais dalībnieks, kas 24 stundu sacīkstēs bez pārtraukumiem ticis pārstāvēts kopš 1951. gada. Šajā laikā uzņēmums ir izcīnījis 110 klases un 19 kopvērtējuma uzvaras.

Avots: Porsche.com


celojumubode - 3755
SPA atpūta Latvijā

SPA atpūta Latvijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Latvijā

EUR 145 | Estravel Latvia

Restorāns

Restorāns "Il Sole" atkal atvērts

26. martā atklāsim rekonstruētās restorāna telpas, prezentēsim jauno, Itālijā ražoto picas krāsni un cienāsim viesus ar autentiskiem itāļu virtuves gardumiem.

Baltic Beach Hotel & SPA

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Pilna Servisa Noma Audi A4 S line EUR 524 mēnesī

EUR 524 | Europcar

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Tukuma TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Nenokavē labākās cenas garantiju!

Nenokavē labākās cenas garantiju!

NENOKAVĒ! Tikai 3 dienas, no 14. līdz 16. martam, ir spēkā labākās cenas garantija!!

Latvia Tours

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Dzīvās mūzikas vakars

Dzīvās mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -