Ceļojums uz Meksiku: vietu, kur katra diena ir svētki

Ceļojums uz Meksiku: vietu, ku

Foto: Novatours.lv | Novatours.lv | 2023.03.05

Meksika ir valsts ar bagātu kultūru un vēsturi, un tā ir lielisks galamērķis tiem, kas vēlas piedzīvot kaut ko jaunu un aizraujošu. Tā aicina izzināt senu civilizāciju atstātās arhitektūras pērles, atpūsties brīnišķīgās pludmalēs, piedzīvot dabas krāšņumu un baudīt gardus vietējos ēdienus. Tūroperators “Novatours” ir apkopojis vietas un lietas, kas noderēs tiem, kas plāno ceļojumu uz Meksiku.                     

Vēstures mantojumam pa pēdām

Viens no visvairāk apmeklētajiem arheoloģiskajiem objektiem Meksikā ir Čičenica (Chichén Itzá) - vēsturiska maiju cilts pilsēta, kas būvēta laikā no 9. līdz 12. gadsimtam. Tā ir viens no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem, kas šādu statusu ieguva 2007. gadā. Vērienīgākais apskates objekts ir tās piramīda, kas vietējiem iedzīvotājiem pazīstama kā „El Castillo” (pils). Piramīda ir 24 metrus augsta un to veido 365 pakāpieni - katrs atbilstot vienai gada dienai.

Katrai seno maiju pilsētai bija konkrēts mērķis un arī Tulum senā maiju pilsēta nebija izņēmums. Šī senā pilsēta atradās jūras tuvumā un darbojās kā osta, kas, galvenokārt, nodrošināja tirkīza un nefrīta dārgakmeņu pārvadāšanu.

El Meco arheoloģiskais parks ir vēl viena vieta, kur aplūkot seno maiju pilsētas drupas. Šeit skatāmas gan piramīdas, gan citas ēkas. Kopumā El Meco sastāv no 14 struktūrām, kas atrodas starp krastu un lagūnu. Arheoloģiskās vietas centrālais elements ir 12,5 metru augstā seno maiju piramīda.

Pazūdot dabas varenumā

Tiem, kurus aizrauj zemūdens pasaule, ir vērts apmeklēt Kankūnas zemūdens muzeju. Zemūdens muzejā ir aptuveni 500 dažādās lielizmēra skulptūras, kas ir piestiprinātas jūras dzelmē. Šī vieta ir ļoti iecienīta nirēju vidū, kuri papildu koraļļu rifiem un krāsainajām zivtiņām var redzēt ari citādāku un neparastāku zemūdens pasauli. Ja snorkelēšana vai niršana neuzrunā, muzeju ir iespējams arī apskatīt no laivas ar stikla grīdu.

Nelielais zvejnieku ciematiņš Las Coloradas vilina ceļotājus no visas pasaules ar neierastiem, rozā krāsas ezeriem. Tie ir daļa no aizsargāta rezervātā, kas ir mājvieta daudziem dzīvniekiem, no flamingo līdz krokodiliem, jaguāriem un jūras bruņurupučiem.

Ļoti īpaša apskates vieta ir arī Karību jūras piekrastē esošais Sian Ka'an biosfēras rezervāts, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstā. Tajā mājvietu radusi patiesi daudzveidīga flora un fauna, tostarp mangrovju meži, koraļļu rifi un vairāk nekā 300 putnu sugas. Apmeklētāji var doties ekskursijā gida pavadībā un izpētīt rezervāta daudzās ekosistēmas, braucot ar laivu, kājām vai velosipēdu.

Noteikti izdarāmo lietu sarakstā ir iekļaujama arī pelde cenotēs - dabiskās peldvietās, kas veidojušās, sabrūkot kaļķakmens pamatiežiem, atklājot kristāldzidru ūdeni zem tā. Apmeklētāji var peldēties, snorkelēt un nirt šajos skaistajos dabiskajos baseinos.

Ūdens stihijas baudīšanai ieteicams ir Xel-Ha dabiskais ūdens atrakciju parks. Tajā ir kristāldzidras lagūnas, līči un ietekas, apmeklētāji var snorkelēt, peldēties un atpūsties dabiskajā vidē, skatot tropiskās zivis un koraļļu rifu.

Pludmales

Lieliskākās Meksikas pludmales ir atrodamas Kankunas reģionā, kas atrodas Karību jūras krastā.

Viena no Kankunas populārākajām pludmalēm ir Playa Delfines, kas ir pazīstama ar dzidrajiem tirkīzzilajiem ūdeņiem un balto smilšu pludmalēm. Tā ir arī lieliska vieta, kur peldēties, sauļoties un baudīt ūdens sporta veidus.

Ne mazāk lieliskas, bet nedaudz klusākas ir Playa Marlin, Playa Langosta un Playa Chac Mool.

Ar prāmi neilga brauciena attālumā atrodas neliela sala Isla Mujeres. Tā ir mājvieta dažām no skaistākajām pludmalēm reģionā, tostarp Playa Norte, kas ir pazīstama ar maigajām baltajām smiltīm un dzidrajiem tirkīza ūdeņiem.

Nacionālā virtuve

Meksikas virtuve ir pazīstama ar tās bagātīgajām garšām, daudzveidīgajām sastāvdaļām un reģionālajiem ēdieniem.

Tako (taco) - meksikāņu virtuves pamatelements, un tos var atrast visā valstī. Parasti tos gatavo ar tortilju pildot ar dažādu gaļu, jūras veltēm vai dārzeņiem un papildina ar salsu, gvakamoli.

Enčiladas (enchiladas) - ēdiens, kas pagatavots no kukurūzas tortiljām, kas pildītas ar gaļu vai sieru, papildinātas ar pikantu mērci un sieru.

Tamales - ēdiens, ko gatavo no kukurūzas mīklas, kas pildīta ar gaļu vai sieru, ietīta kukurūzas mizā vai banāna lapās un tvaicēta.

Mole - mērce, kas pagatavota no dažādām sastāvdaļām, piemēram, čili pipariem, šokolādes, riekstiem un garšvielām.

Pozole - sautējums ar gaļu, čili pipariem, ķiplokiem un garšvielām.

Načo (nachos) - kukurūzas čipsi, ko ēd ar gvakamoli un pikantu mērci, dažreiz pagatavotu ar gaļu, sieru un dārzeņiem.

Čurro (churros) - viens no populārākajiem Meksikas desertiem.

Meksika pilnīgi noteikti ir ceļojuma vērta - tajā mijas bagāta kultūra, apburošs dabas skaistums, gards ēdiens un dzīvesveids, kur katra diena ir svētki!

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3753
Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā ieskatīties pasākumu apkopojumā no šā gada 24. līdz 31. martam.

TAKA

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Nenokavē labākās cenas garantiju!

Nenokavē labākās cenas garantiju!

NENOKAVĒ! Tikai 3 dienas, no 14. līdz 16. martam, ir spēkā labākās cenas garantija!!

Latvia Tours

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” jau ceturto reizi norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts. Sacensī...

Madonas TIC

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Dzīvās mūzikas vakars

Dzīvās mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Ekspozīcija 113 kv.m. platībā un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā.

TAKA

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Tukuma TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

22.aprīlī, plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina jubilejas tūres “30 gadi uz skatuves un Jūsu sirdīs” koncerts.

EUR 18 | Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -