Eksperti spriedīs par atbildīga tūrisma biznesa lomu drošai ceļošanai

Vineta Vītoliņa | 2023.01.27

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00-15.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu ” Atbildīgs tūrisma bizness - kā ceļot droši”, lai diskutētu, kā pandēmija izmainījusi tūristu uzvedību un pieprasījumu, kādi šobrīd ir novērojami ar ceļošanu saistīti riski un kāda ir tūrisma aģentu un operatoru nozīme iedzīvotāju bezrūpīgai ceļošanai.  

Ekspertu diskusiju interesenti varēs vērot klātienē Starptautiskā tūrisma izstādē “Balttour” Ķīpsalā, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas stendā (ALTA), vai tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā. Diskusiju vadīs Haralds Burkovskis.  

“Mainoties tūristu paradumiem, tūrisma pakalpojumu pieejamībai arvien biežāk cilvēki izvēlas paši pildīt ceļojuma organizatora funkcijas. Tomēr ceļošana ir saistīta arī ar dažāda veida riskiem, paredzot tūrista atrašanos citās valstīs. Ceļojot visām iesaistītajām pusēm ir jāuzņemas sava daļa atbildības droša ceļojuma norises nodrošināšanai. Diemžēl prakse rāda, ka tūristi ne vienmēr apzinās riskus, kādi ir saistīti ar ceļošanu, un ir situācijas, kurās Latvija kā valsts nevar palīdzēt vai palīdzības nodrošināšanas iespējas ir ierobežotas,“ skaidro Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.

Diskusijā-viedokļu ringā piedalīsies:

    • Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš,

    • Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes locekle Anta Jokste,

    • Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke,

    • Latvijas kongresu biroja vadītāja Irēna Riekstiņa.  

Lai gan viena no tēzēm, kura ir bijusi bieži izplatīta pandēmijas laikā, ir bijusi par neatgriezeniskām izmaiņām tūristu uzvedībā un pieprasījumā, tūrisma aģentu un operatoru lomu gan Latvija, gan pasaulē saglabājas vai pat atkal iegūst jaunu nozīmi. Tūrisma pakalpojumu organizatori (aģenti un operatori) daudz biežāk tiek uztverti kā drošības garanti nevainojamai ceļošanas pieredzei. Risku mazināšana vai izslēgšana, saņemot ceļojumu organizatoru pakalpojumus, tiek novērtēta, un tūristi ir gatavi maksāt par bezrūpīgu ceļošanu.

Līdzīgi kā ar citām nozarēm, arī tūrisma pakalpojumu nodrošināšana saistās ar izmaksām, bet vienlaikus dod iespēju prasīt atbilstošu, kvalitatīvu pakalpojumu. “Nereti šis tiek pārprasts un tūrisma organizatoriem ir nepieciešams izglītot klientus. Tas ļauj tūrisma pakalpojumu sniedzējiem pozicionēt sevi kā ekspertiem, piedāvājot klientiem ne tikai pašu pakalpojumu, bet zināšanas par galamērķiem, piemērotākajiem risinājumiem ceļojumu organizēšanā, sasniedzot nozīmīgāko mērķi – vēlamās ceļošanas pieredzes gūšanu,” atzīst Ē.Lingebērziņš.

Starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour” par tūrisma pakalpojumu piedāvājumu atkal notiks pēc trīs gadu pārtraukuma  3.-5. februārī izstāžu centrā Ķīpsalā.

Avots: Turiba.lv


celojumubode - 3755
Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -