Jauni tūrisma objekti, kas 2022.gadā tapuši Smiltenes novadā

Marta Vika | 2023.02.11

Smiltenes novada tūrisma jomas speciālisti 2022. gadā strādāja pie dažādu tematisko piedāvājumu izstrādes, ļaujot novada iedzīvotājiem un viesiem izvēlēties savu atpūtas veidu un unikālo piedzīvojumu.

2022. gads sākās ar iespēju doties interaktīvās autobraucēju spēles “Noķer kontrastus: Smiltene – Rauna” piedzīvojumā, kas tika izstrādāta sadarbībā ar spēļu platformu Roadgames. Spēles gaitā ir iespēja nonākt unikālās un īpašās pieturvietās – Smiltenes Stounhendžā, kas raisa asociācijas ar vienu no pasaules brīnumiem Lielbritānijā, un teju pirms 8000 gadiem dzimušajā Raunas Staburagā. Var iepazīt un apskatīt novada skaistākās muižas un noskaidrot, kas ir “Kukaburra” un kur slēpjas īsts hobitu namiņš.

2022. gada vasarā Smiltenes pilsētas ielās sāka kursēt elektromobilis “Līvens”, kur klausoties stāstos par Smiltenes muižas kādreizējā īpašnieka firsta Paula Līvena dzīvi, var uzzināt viņa ieguldījumu Smiltenes pilsētas attīstībā un atstāto kultūrvēsturisko mantojumu. Maršruts ved gar gleznaino Tepera ezera promenādi, šķērsojot Vecā parka celiņus līdz pat Kalnamuižas apbūves skaistajiem skatiem.

Maijā, Apes pilsētā, tika atklāta interaktīva vēstures ekspozīcija. Šī ir īstā vieta, lai iepazītos ar Apes vēstures notikumiem citā realitātē un uzzinātu par rakstnieces Elīnas Zālītes dzīves līkločiem. Uz liela displeja var apskatīt un izlasīt katru vēstures lappusi, ķert vēžus kopā ar baronu Vaidavas upē vai rotāt Ziemassvētku eglīti Apes muižā, izmantojot 3D brilles.  Tāpat apskatei ir pieejams Apes pils makets, kā arī ir iespēja iepazīt vēsturisko brīnumgaldu.  Šeit katrs atradīs sev piemērotas un izglītojošas aktivitātes.

Vasaras otrajā pusē uz Smiltenes kultūras centra sienas tapa murālis (sienas gleznojums) “Par atcerēšanos”. Veiksmīgas sadarbības rezultātā ar Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase” un mākslinieci Luīzi Rukšāni radīts sienas gleznojums, par pamatu ņemot vairāk nekā 100 gadus senu fotogrāfiju, kurā attēlots smilteniešiem iecienītais Tepera ezers. Mākslinieces interpretācija bija gleznojuma ietvarā ievietot detaļas, kuras sākotnēji nedz reālajā ainavā, nedz fotogrāfijā nav pastāvējušas. Šī ir laikmetīgās mākslas izpausme. Murālis ir pieejams brīvai apskatei jebkurā dienas laikā.

Īstenojot Green palette projektu ir tapuši skaisti video stāsti par 5 ezeriem Smiltenes novadā (Tepera ezers, Vidusezers, Tiltlejas ezers, Bilskas ezers, Blomes ezers). Dodoties atpūsties pie kāda no šiem ezeriem, jūs atradīsiet kvadrātkodu, ko noskenējot, varēsiet iepazīties ar katra ezera stāstu un tā atpūtas iespējām.

Avots: Visit.smiltenesnovads.lv


celojumubode - 3755
Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -