Dobeles TIC atskatās uz 2022.gadu tūrismā un prognozes 2023.gadam

Kristīne Štosa, Nora Ziemele, Dace Laizāne, Evija Želve-Šlaudere | 2023.01.26

Vērtējot aizgājušo gadu, secinām, ka tas ir bijis dažādām pārmaiņām un pārbaudījumiem bagāts. Ir mainījušies ceļotāju paradumi un, kaut arī cerējām, ka pērnais gads būs veiksmīgs, tomēr tā viss gluži neizrādījās. Iepriekšējo gadu  aizsāktās tendences saglabājās, ko izjutām uz zemo ārzemju ceļotāju skaitu un lielajām ceļotāju grupām. Vairākums tūristu ceļoja ģimenes, draugu lokā un nelielās grupās. Šis laiks iedeva stimulu censties pielāgoties izmaiņām, saprast tūristu vēlmes un strādāt pie tā, lai atrastu to ceļu uz tūristu plūsmām, kas bija pirms pandēmijas.

Visnotaļ veiksmīgs gads izrādījās Latvijas valsts mežu dabas parkam Tērvetē, kur apmeklētāju skaits ir sasniedzis pirmspandēmijas līmeni, kas apliecina, ka dabas parks Tērvetē jebkurā gadalaikā spēj iedvesmot un pārsteigt.

Nesezonā piedāvājām dažādus konkursus un aktivitātes, kurās varēja iesaistīties ikviens. No 2022. gada maija līdz 2023.gada februārim norisinās Zemgales Plānošanas reģiona organizētā akcija “Zemgale aicina”, kuras ietvaros tika piedāvāti dažādi tematiski cikli ar iespēju aktīvi atpūsties, baudīt dabu, izzināt Zemgales vēsturi, nobaudīt izcilākās garšas, kā arī ļauties burvīgām ziemas aktivitātēm.

Jūnijā devāmies pieredzes apmaiņas braucienā pie kolēģiem uz Lietuvu, lai apmainītos ar jaunākajiem tūrisma materiāliem, kā arī izrunātu aktualitātes un veicinātu savstarpējo sadarbību, kuru plānojam stiprināt arī šajā gadā.

Otro gadu pēc kārtas ikviens tika gaidīts “Mājas kafejnīcu dienās”.  Dobeles novadā, pašā vasaras vidū, jūlija mēnesī, kopā piedalījās un ciemos viesus pie sevis uzņēma 11 mājas kafejnīcas, kas neskatoties uz visai lietainiem laikapstākļiem, pasākumu aizvadīja uz gandarījuma nots ar vēlmi startēt un piedalīties arī šogad.

Mums ir ļoti svarīgi novada tūrisma uzņēmēji, tādēļ gadā ieplānojām divas lielākas tikšanās, lai visi tiktos klātienē un izrunātu gan paveikto, uzzinātu jaunumus, kā arī sekmīgāk strādātu pie sadarbības stiprināšanas.  Pavasarī noorganizējām tūrisma sanāksmi, kurā saņēmām arī pozitīvu atgriezenisko saiti un prieku par klātienes tikšanos pēc diviem ierobežojuma gadiem, savukārt, rudens tikšanās laikā, kas notika Tērvetē “Zoltners” konferenču zālē, koprades darbnīcā likām kopā idejas, kā arī pārrunājām sev aktuālas tēmas, lai spētu jaunajā 2023.tūrisma sezonā visi strādāt vēl produktīvāk un sekmīgāk, saredzot iespējas jaunu produktu realizēšanā. Bez jau pieminētajām lietām, kā laba ikgadēja tradīcija ir tūrisma uzņēmēju apciemošana klātienē un sadarbības iespēju modeļu izrunāšana privātākā gaisotnē, kas ne vienmēr izdodas, esot visiem kopā lielākā pulkā. Uz rudens pusi, kā pateicību tūrisma uzņēmējiem par iesaisti un veiksmīgo sadarbību, noorganizējām pieredzes apmaiņas braucienu uz Kuldīgas pusi, lai smeltos idejas un iedvesmu savu mērķu realizēšanā.

Septembra mēnesī Auce saņēma dāvanu – iznāca Auces un apkārtnes tūrisma video, kurš ikvienam pieejams noskatīšanai Dobeles novada TIC youtube.com kontā. Šogad plānots aptvert citu novada reģionu – Tērvetes pusi un parādīt tās puses ievērojamākās apskates un atpūtas vietas.

Dobeles novada iepazīšanai tapis audiogids, kurā par Dobeles pilsētu dzirdēsiet 15 aizraujošus stāstus, savukārt par Auces pilsētas un Tērvetes ievērojamākām vietām -  katrā pa 9 audio ieraksti. Audio gidā iekļauti stāsti par nozīmīgākajiem apskates objektiem — kultūrvēsturiskām ēkām, pieminekļiem, dabas un vides objektiem kopumā četrās valodās. Audiogids būs pieejams www.visitdobele.lv, pie kura šobrīd notiek intensīvi darbi satura veidošanā.

Novembra mēnesī Dobeles novadā viesojās tūrisma jomas speciālisti ( tūroperatori un tūristu gidi) no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šādu vizīšu mērķis ir veicināt Dobeles novada atpazīstamību un tās tik dažādo, gan lielo, gan mazo  tūrisma uzņēmēju piedāvājuma veiksmīgāku iekļaušanu apritē un to atpazīstamības veicināšanu, kā arī tiešā veidā parādīt potenciālos objektus, kas varētu tikt iekļauti kādā no tūroperatoru maršrutiem un organizētajām ekskursijām. Vizīte bija labs piemērs arī veiksmīgai tūrisma nozares speciālistu, uzņēmēju un pašvaldības sadarbībai.

Jauno 2023. gadu uzsākam ar jaunām idejām un sev nospraustiem mērķiem. Vēlamies šogad strādāt aktīvāk, mērķtiecīgāk, uzsvaru liekot sadarbībai ar tūrisma pakalpojuma sniedzējiem novadā un sava redzesloka paplašināšanu ideju un darbu realizācijā. Jauno tūrisma sezonu iesāksim ar savu tūrisma lapu www.visitdobele.lv, kurā centīsimies savu novada tūrisma piedāvājumu padarīt uzrunājošu un saistošu ikvienam lapas lietotājam.  Lai visiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem ir veiksmīgs, tūristiem bagāts gads, kā arī ikvienam mūsu novada viesim vēlam labu atpūtu un pašas jaukākās atmiņas par viesošanos Dobeles novadā un, protams, vēlmi atgriezties!

Avots: Visitdobele.lv


celojumubode - 3755
Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -