Tukuma muzeja pasākumi un izstādes februārī

Tukumamuzejs.lv | 2023.02.05

PASĀKUMI

Pasaku pēcpusdiena

26. februārī 14.00 - 16.00 Džūkstes Pasaku muzejā ģimenes ar bērniem aicinātas uz Pasaku pēcpusdienu. Stāstīsim folklorista Ansa Lerha-Puškaiša apkopotas pasakas, pārrunāsim, ko tās mums māca, apskatīsim pasakā minētos priekšmetus. Apmeklētāji aicināti stāstīt arī savas pasakas un izgatavot savu pasaku tēlus. Kopīgi vārīsim “cirvja kāta putru”.

Džūkstes Pasaku muzeja izstāžu tēmas sakņojas teikās un pasakās, tostarp A. Lerha-Puškaiša pierakstītajās un paša sacerētajās. Tieši tāpat kā izcilais skolotājs Anss Lerhis-Puškaitis izmantoja tautas mutvārdu daiļradi savu audzēkņu iztēles un domāšanas attīstīšanai, arī muzejs saviem apmeklētājiem rada iespēju ne tikai apskatīt muzeja priekšmetus, bet arī klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt savējās.

Dalība ar muzeja biļeti: skolēniem un pensionāriem – 1.00 EUR, pieaugušajiem – 1,50 EUR, ģimenes biļete – 3.00 un 4.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – ieeja bezmaksas.

Informācija un iepriekšēja pieteikšanās līdz 24. februārim: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. www.tukumamuzejs.lv.

AKTUĀLĀS IZSTĀDES

Ivandas Spulles Meieres personālizstāde

No 21. janvāra līdz 2. martam Mākslas galerijā “Durvis” Ivandas Spulles Meieres personālizstāde “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas”. Apskatāmas grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.    

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Jelgavas studijas “Austras raksti” ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos”

No 28. janvāra līdz 25. februārim Tukuma Audēju darbnīcā Jelgavas studijas - tautastērpu darinātavas “Austras raksti” ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos”. Apskatāmi sarežģītu rakstu Zemgales brunči, austi velkamajā ierīcē – “rozīšu brunči”, “vēzīšbrunči”, “pankūciņu brunči”, “sirsniņbrunči”, “puķītes podiņā” un citādi saukti rakstainie brunči. Izstādi papildina Zemgales brunči no Tukuma muzeja krājuma.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv18.-20. gs. angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi izstādē Durbes pilī

Durbes pilī izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās (18. – 21. gadsimts)”.

Eksponēti grezni priekšmeti no 13 Latvijas muzejiem un 2 privātkolekcijām - Daiņa Bruģa kolekcija Bauskā, Agritas Tipānes kolekcija Rīgā, to vidū daudzi priekšmeti ar trīs gadsimtu senu vēsturi. Izstādes autori ir mākslas zinātnieki Ina Līne un Dainis Bruģis.

Izstāde apmeklētājiem sniedz patiesu estētisku baudījumu, atklājot gluži pārsteidzošo dekolētā fajansa trauku un to dekoru daudzveidību, sniedzot plašu informāciju par dekolēšanas tehnikām, dekolos izmantotajām krāsām, uz šādi rotātiem traukiem atrodamo zīmju nozīmi u.tml.

Izstāde skatāma no 10. novembra līdz 2024. gada 31. martam

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

Tukuma Mākslas muzejā izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”. Tā ir izstāde par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū (1950-1953) un gleznotāja Leonīda Āriņa izvēli – izglābt Latvijas izcilāko mākslinieku darbus no bojāejas, riskējot ar muzeja direktora amatu un iespēju nonākt padomju varai nevēlamas personas statusā.

Apskatāma no 12. novembra līdz 2023. gada 9. aprīlim.

Informācija: 25494677, [email protected] Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma Pils tornī izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”

Tukuma Pils tornī skatāma izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Tā veltīta trim kultūrvēsturiski nozīmīgākajiem objektiem Tukuma pilsētas centrā ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu. Izstādē izcelta Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca, Livonijas ordeņa pils pārbūves rezultātā 18. gadsimtā tapušais Tukuma Pils tornis un arī turīgā Tukumnieka māja – “Tukuma Vecā aptieka”, kur šobrīd atrodas Mākslas galerija “Durvis”.

Izstāde vedina iztēloties, kāda varēja būt Tukuma pils zāle ar zaļo krāsni un turīgā tukumnieka māja ar grizaja tehnikā izgatavotajām papīra tapetēm, kādas lustras un mēbeles greznoja Sv. Trīsvienības evaņģēliski luterisko baznīcu. Kaut arī Tukums laika gaitā mainījies, joprojām saglabājušās vairākas 18. gadsimta ēkas un daudzi kultūrvēsturiski vērtīgi priekšmeti, kas apliecina tukumnieku prasmes un dzīves līmeni. Izstāde skatāma līdz 2023. gada 9. jūlijam.

Informācija: 25622131, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 19a, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā ar tādu pašu nosaukumu un vedina pārdomāt savu dzīves pozīciju. Tautas stāsts par Kurbadu bijis populārs visos laikos – tajā iekļautās vērtības stiprinājušas garu un sniegušas možumu gadsimtiem cauri. Pirmais tautas pasakas par Kurbadu pierakstīja un sakārtoja pēctecīgā virknē folklorists Anss Lerhis-Puškaitis, kurš dzīvoja un strādāja bijušajā Lancenieku skolas ēkā, tagadējā Džūkstes Pasaku muzejā.

Izstāde no 2022. gada 14. maija līdz 2023. gada 29. maijam.

Informācija: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Ar Anša Artuma gleznām papildināta Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde

Tukuma muzeja 85 gadu jubilejai veltītā dinamiskā izstāde “ARTEFACTUM” papildināta jau trešo reizi. Šī izstāde ir ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā – tie ir priekšmeti un muzeja kolekcijas ar īpašu māksliniecisku, vēsturisku, zinātnisku vai simbolisku vērtību, kas sniedz ieskatu Ziemeļaustrumkurzemes kultūrvides savdabībā. Izstādē izceltas trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas. Daudzveidīgie keramikas priekšmeti ataino šīs jomas tradīcijas attīstību Tukumā, kam impulsu deva izcilais keramiķis Jānis Krievs. Digitāli skatāmi Tukuma mākslas muzeja vērtīgākie kolekcijas mākslas darbi un arheoloģiskie priekšmeti.

Viena no izstādes telpām šobrīd veltīta tukumnieka Anša Artuma jubilejai, kur izstādīti viņa mākslas darbi. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv šeit

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M. Parka iela 7, Tukums.

Tukuma muzeja pastāvīgā izstāde par Sibīrijā rakstītām vēstulēm uz bērza tāss Likteņdārza Saieta namā

Likteņdārza Saieta namā apskatāma Tukuma muzeja jaunā izstāde “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Izstādes pamatā ir vēstījums par cilvēku spēju izdzīvot necilvēcīgos apstākļos, saglabājot savu pašlepnumu un turoties pie cilvēciskām vērtībām. To apliecina katra vēstule uz bērza tāss, kas ir saglabāta adresātu ģimenēs un nonākusi 11 Latvijas muzejos. Tās ir kā mazi personiskās pretestību apliecinājumi, kas mūsdienās vērtējami kā simbolisks atgādinājums sargāt demokrātiskās vērtības, lai nepieļautu līdzīgus noziegumus pret cilvēci.  

Informācija: 25495544, [email protected]

DRĪZUMĀ

JAUNUMS! Dobeles TLMS “Avots” izstāde “Mūsu dzīvesprieks”

No 4. marta līdz 6. maijam Tukuma Audēju darbnīcā skatāma Dobeles TLMS “Avots” izstāde “Mūsu dzīvesprieks”. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīt TLMS “Avots” radītās Latvijas tradicionālās kultūras vērtības - austu brunču, rakstainu cimdu, zeķu, zīļu vainagu, keramikas, kā arī mūsdienīgu linu audumu, rokdarbu un keramikas rotu dažādību.

Tautas lietišķās mākslas studija “Avots” dibināta 1969. gadā. Šobrīd studijā darbojas ap 20 audējas, adītājas un keramiķi. Dalībnieku pulcēšanās un radošo izpausmju vieta ir Dobeles pilsētas kultūras nams, un studijā joprojām darbojas divi Tautas daiļamata meistari.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

JAUNUMS! Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas un Madaras Atiķes izstāde

No 4. marta līdz 13. aprīlim Mākslas galerijā “Durvis” Jāņa Kaprāļa 110 gadu jubilejas gleznu un Madaras Atiķes svēpētās keramikas izstāde. Ieeja bezmaksas.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Informācija par Tukuma muzeju darba laikiem un cita aktuālā informācija atrodama Tukuma muzeja interneta vietnē www.tukumamuzejs.lv un katra muzeja Facebook lapās.

Avots: Tukumamuzejs.lv


celojumubode - 3755
KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -