Ļaujies dabas tūrismam Tukuma pusē

Inga Hartika | 2023.02.18

Ķemeru nacionālais parks, kas ir daudzveidīga un vairāk nekā 38 tūkstošus hektārus plaša teritorija, aicināt aicina ciemos. Iepazīsti Krāču kalnus, Zaļo kāpu, senos Litorīnas jūras krastus. Apskati lagūnu ezerus, dodies pastaigā pa Kaņiera ezera laipām, Slokas ezera laipām, Melnakšņu dumbrāja laipu. Apciemo Lielo Ķemeru tīreli, Raganu un Zaļo purvu, bet Vēršupītes krastu mežā ienāc “Meža mājā”, kas reiz bija viens no populārākajiem Jūrmalas restorāniem!

Adrese: Meža māja, Ķemeri, Jūrmala. Tālr.: 67730078, www.kemerunacionalaisparks.lv

Baskāju taka Smārdē patiks ikvienam, kas meklē ne vien atpūtu pie dabas, bet arī kādu labumu veselībai. Valguma ezeram blakus vijas īpaša taka, kuras segumu veido oļi, dažāda kalibra laukakmeņi, sūnas, čiekuri, smiltis, niedres, šķelda, pat māli, dūņas un veldzējošs upes ūdens. Atceries: šī vieta jābauda basām kājām!

Adrese: “Valguma pasaule”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 63181222, www.valgumapasaule.lv  

Engures ezera dabas parks vilina ikvienu ar savu neskartību. Te, pavasara un rudens migrāciju laikā, vienlaikus iespējams sastapt pat vairāk kā 900 dzērvju, ap 250 ziemeļu un 170 mazo gulbju un arī zosu. Arī tas vēl nav viss, jo tieši Engures dabas parks ir kļuvis par mājām savvaļas dzīvei pielāgotiem mājlopiem. Bet jūnijs un jūlijs ir tie vasaras mēneši, kuros te vari baudīt pastaigu pa orhideju taku!

Adrese: Engures ezera dabas parks, Bērzciems, Engures pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29474420, www.eedp.lv

Ja esi skaistāko Abavas upes ielejas skatu meklējumos, jādodas uz dabas parku “Abavas senleja”! Te sastapsi biotopu daudzveidību, arī retus, kaļķainus purvus, kadiķu audzes un skaistas nogāžu ainavas. Dabas parkā ietilpst Sudmaļu ūdenskritums, Imulas dolomīta klintis, Kalnamuižas kraujas, Cimmermaņu krauja, Īvandes ūdenskritumi, Muižarāju klintis, Langsēdes klintis un Abavas Velnala. Apmēram 1km no Kandavas aicinām izbaudīt Čužu purva dabas taku un arī Veco Ozolāju taku.

Matkules pusē aicinām izbaudīt gan Imulas dabas takas krastus, gan Buses pilskalnu, ko reiz apdzīvojuši kurši. Tāpat arī Ķauķa kalnu, kas dēvēts par Matkules, Kursas vai Imulas Staburagu. Pievērs uzmanību arī akmeņiem! Abavas jeb Melderu Akmens ir dižakmens ar 15m apkārtmēru, bet Zāģeru Velankmens ir apmēram 3 metrus augsts.

Netālu no atpūtas kompleksa “Zviedru cepure” tevi gaidīs Piltiņkalns, kas atgādina cepuri pēc savas formas, turpat arī Mīlestības taka, kas uzvedīs tevi kalnā, no kura redzēsi Abavas senleju visā tās krāšņumā. Uz Sabiles pusi tevi aizvedīs Zirgu taka, bet starp Kandavu un Sabili iesakām apstāties Drubazu Botānikas takas teritorijā. Tā veidota 2 lokos, kuros piedāvājam izbaudīt vienu no blīvākajām un skaistākajām kadiķu norām visā Latvijā. Sasmaržo pļavas ziedu reibinošo smaržu Drubazās un uzkāp vienā no augstākajām vietām Abavas senlejā – Greiļu kalnā!

Vairāk par Abavas senleju – www.senleja.lv vai Kandavas TIC: Ūdens iela 2, Kandava, Tukuma novads.

Vēsturiskie Tukuma puses piļu un muižu parki ar dažādām retām koku un košumkrūmu sugām tevi gaidīs gan klusajās Vecmokās, kur no muižas godības mūsdienās apskatāmas drupas un trīs izcili krāšņas, senas lapu koku alejas; gan arī Jaunmokās, kurās dzīvība arvien uzņem jaunus apgriezienus. Ak jā, Jaunmokās kopš pagājušā gada arī Mežaparka dabas taka, kas īpaši patiks mazajiem, zinātkārajiem dabas mīļotājiem. Arī Jaunpils pils parka dižkokiem ir savs, īpašais stāsts, tāpat kā Durbes muižas parkam, kas veidots pēc angļu ainavu parka paraugiem.

Vairāk par Tukuma un apkārtnes pilīm vari uzzināt - https://www.visittukums.lv/lv/Marsruti/Automarsruti/Tukuma-apkartnes-pilis  vai Tukuma TIC: Talsu iela 5, Tukums.

Tukuma pievārte būs tavs īpašais šī gada izaicinājums, ja sāksi ar Raudas mežu, Āža kalna taku un Vilkaču takām. Pačukstēsim, ka Vilkaču takās šogad norisināsies arī, iespējams, grūtākais maratons Latvijā - https://www.vilkacumaratons.lv/ ! Vilkaču takas atpazīsi pēc baltu vilka ķepas nospiedumu marķējumiem, bet Āža kalns ir kalns, kas lūkojas tieši pretim Durbes pilij. Netici? Uzkāp, pārbaudi!

Orientēšanos dabā iesakām izmēģināt “Sveikuļu” dabas takā, kam līdzās arī Mežtaka ar dižkokiem, kas savas zaru rokas pretim stiepj Jumpravas ezeram.

Adrese: Kempings “Sveikuļi”, Tumes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 29232026, www.sveikuli.lv

Ainavisku vietu meklējumos ielūkojies gleznainajos Viesatas upes krastos – starp Irlavu un Jaunpili, kur atradīsi vairāk kā 200 gadus senu priedi, avotiņu, cūku vannu, dižbērzu un pat pašu Spuņņakmeni. Bet vēl – šī būs lieliska vieta tavam ģimenes piknikam, kur dabā iespējams spēlēt pat galda spēles.

Ja tavs ceļš turpinās Jaunpilī, tad arī Kartavu kalna takās ir, ko redzēt! Šī ir īpaša vieta Bikstupītes krastos, kur atradīsi gan lapegles, gan dižskābaržus. Jaunpils pusē ir vērts ielūkoties arī pašos Elles kalnos. Kas meklē noslēpumainas, leģendām apvītas vietas, tam te, pavisam noteikti, patiks!

Augu, sūnu, ķērpju un kukaiņu daudzveidību, nogāzes un gravas iepazīsi takā, kurā aug viens no Latvijas garākajiem kokiem. Kas tā par taku? Jāņupītes dabas taka! Bet dekoratīvos svešzemju kokus, rododendru stādījumus, ko papildina bērniem piemērotas piknika vietas un rotaļu laukumiņš, sastapsi Lāčupītes dendrārijā. No kuras dabas takas var vērot Tukuma augstākās celtnes? Pareizi, no Ružciema dabas takas Mežābeļu kalniņa! Tukuma apkārtnes pašu augstāko punktu iesakām meklēt Zantes pusē – Smiltiņkalnā.

Tukuma pusē iekārtojušies 2 Mežtakas posmi un veseli 3 Jūrtakas posmi, kas arī tev ļaus būt tuvāk dabai.

Vairāk par Mežtaku uzzināsi – www.meztaka.lv, bet par Jūrtaku – www.baltictrails.eu !

Dabas tūrisma ceļvedi var lejupielādēt te: https://www.visittukums.lv/lv/Celvezi-un-kartes/Celvezi

Iepazīsti citas Tukuma puses apskates vietas: https://www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/

Avots: Visittukums.lv


celojumubode - 3755
Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -