Kā fiksēt izmaksas uz gadu par automašīnas izmantošanu un uzturēšanu? Skaidro eksperts

sixt.lv | 2023.01.23

Auto tirgus turpina piedzīvot nepieredzētas pārmaiņas visā pasaulē. 2023. gadā auto lietošanas izmaksas varētu pieaugt līdz pat 20%. Dārgākas kļūs gan jaunas, gan lietotas automašīnas, kā arī to apdrošināšana, apkopes un uzturēšanas izmaksas. Kā fiksēt izmaksas vismaz uz gadu par automašīnas izmantošanu un uzturēšanu laikā, kad cenu mainība nav prognozējama?

Papildu vispārējai cenu inflācijai, auto nozare piedzīvo vēl būtiskāku cenu kāpumu, ko ietekmējuši ģeopolitiskie notikumi un to sekas. Palielinājušās kredītu procentu likmes, apdrošināšanas izmaksas, kā arī auto rezerves daļu izmaksas, tostarp auto servisa stundu likmes. Tāpat joprojām nozarē pastāv automašīnu piegāžu problēmas. Tās attiecas ne tikai uz jaunām automašīnām, bet arī rezerves daļām, kuru trūkuma dēļ automašīnām dažkārt jāpavada autoservisā pat vairākus mēnešus. Tā kā 2023. gadā netiek prognozēta būtiska situācijas uzlabošanās, vairums cilvēku izvērtējot savus ikmēneša izdevumus par automašīnu, tās uzturēšanas un apkopes darbiem meklē risinājumus, kā padarīt prognozējamus izdevumus par automašīnu, vienlaikus saglabājot komfortu un priekšrocības, ko sniedz personīgā automašīna.

Prognozējamas izmaksas

Kopš pagājušā gada oktobra Latvijā pieejams jauns automašīnu abonēšanas pakalpojums SIXT+, kurā apvienots labākais, ko sniedz auto noma un auto līzings. Tas nodrošina iespēju abonēt automašīnu par fiksētu mēneša maksu, kurā iekļautas visas ar auto uzturēšanu saistītās izmaksas, tai skaitā aizvietošanas auto, ja remontdarbi būs ilgāki par vienu darba dienu.

“Automašīnu abonēšana ir viens no veidiem kā iegūt plašas mobilitātes iespējas un visas personīgās automašīnas piedāvātās ērtības. Abonējot automašīnu, iespējams fiksēt izmaksas par automašīnas izmantošanu un uzturēšanu līdz pat 12 mēnešiem, tādējādi saglabājot kontroli par savu budžetu. Vienīgais par ko būs jārūpējas pašam – logu šķidrums un degviela,” norāda Arnis Jaudzems, SIXT vadītājs Baltijas valstīs.

Gan privātpersonām, gan maziem un vidējiem uzņēmumiem

Automašīnu abonēšana ir piemērota cilvēkiem, kuriem ikdienā nepieciešama sava automašīna, kas būtu vienmēr pieejama, atšķirībā no koplietošanas auto pakalpojumiem. Tā ir izdevīga kā privātpersonām, tā arī maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri nav gatavi ilgtermiņā uzņemties saistības par automašīnas iegādes un uzturēšanas izmaksām, nevēlas auto iegādāties savā īpašumā, īstermiņa noma ir pārāk dārga, bet kāda no līzinga opcijām par ilgu.

Kam pievērst uzmanību, abonējot automašīnu?

Lai arī šis pakalpojums ļaus izvairīties no galvassāpēm, ko rada inflācija – ir pieci svarīgi ieteikumi, kuriem nepieciešams pievērst uzmanību pirms tiek abonēta automašīna, lai rezultātā nenāktos pārmaksāt.  

    1. Gala cena. Lai arī reklāmas lozungos tiek norādītas vilinošas cenas, jāpārliecinās – vai tā tiešām būs gala cena. Pirms automašīnas abonēšanas nepieciešams pievērst uzmanību ne vien ikmēneša maksājumam, bet arī tam, cik liela ir pirmā iemaksa – tā var variēt no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro.

    2. Atļautais nobraukums. Diezgan precīzi jāizvēlas plānotais automašīnas nobraukums bez pārlieku lielām rezervēm, lai ik mēnesi nepārmaksātu par automašīnas nomu. Tāpat jāpievērš uzmanību, kāda ir uzņēmuma politika par pārsniegto kilometru izmaksām – ikmēneša vai kopējā perioda. Ja vienošanās ir par kopējā perioda nobraukuma nepārsniegšanu, tad tas ļaus "atgūt", piemēram, vasarā pārbrauktos kilometrus klusākos ziemas mēnešos, kad auto būs jāizmanto mazāk.

    3. Apdrošināšana. Svarīgi pievērst uzmanību nosacījumiem par automašīnas apdrošināšanas gadījumiem, kā arī atbildības apjomu, ja notiks ceļu satiksmes negadījums. Tāpat jāpārliecinās, vai šī atbildība ir fiksēta visos gadījumos, jo bieži pašrisks par automašīnas zādzību vai bojāeju ir mērāms vairākos tūkstošos eiro.

    4. Līguma laušana. Ja radīsies nepieciešamība pārtraukt auto abonēšanu, jāpārliecinās, vai būs iespējams lauzt līgumu bez soda sankcijām.

    5. Papildu izdevumi. Lai nenāktos pārmaksāt – jāpārliecinās, vai abonementa maksā iekļauti tādi izdevumi kā CSDD tehniskās apskates, atbilstoši nodokļi, apkopes, remontdarbi, kā arī ziemas un vasaras riepas un riepu serviss. Savukārt, kad auto atrodas servisā – vai ir iekļauts aizvietošanas auto.

Avots: sixt.lv


celojumubode - 3755
Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -