«Moller Auto»: pērn populārākie auto modeļi Baltijā - «Volkswagen Tiguan» un «Audi e-tron»

Sintija Priedeslaipa | 2023.01.20

Saskaņā ar auto dīlera “Moller Auto” pārdošanas datiem Baltijā, 2022.gadā TOP 3 populārākie automašīnu modeļi ar iekšdedzes dzinējiem bija “Volkswagen Tiguan”, “Volkswagen T-Cross” un “Volkswagen T-Roc”. Savukārt elektroauto segmentā vislielākais pieprasījums bija pēc “Audi e-tron” modeļa spēkratiem.

“Moller Auto” dati rāda, ka 2022.gadā populārākie automašīnu modeļi ar iekšdedzes dzinējiem gan privātpersonu, gan juridisko klientu segmentos bija “Volkswagen Tiguan”, “Volkswagen T-Cross”, “Volkswagen T-Roc”, “Volkswagen Passat”, “Volkswagen Taigo”, “Volkswagen Transporter”, “Volkswagen Golf”, “Volkswagen Crafter”, “Volkswagen Arteon” un “Volkswagen Caddy”. Savukārt elektroauto segmentā tie bija “Audi e-tron”, “Volkswagen ID.4”, “Volkswagen ID.3”, “Audi Q4 e-tron” un “Volkswagen ID.5”.

Turpina Izīda Gerkena, “Moller Auto” uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā: “Ekonomiskā situācija mūs nelutina, taču cilvēki un uzņēmumi aizvien pērk jaunas automašīnas, jo nepieciešamība pēc mobilitātes ir aktuāla. Lai arī jau vairākus gadus pieprasītāko modeļu augšgalā ir “Volkswagen Tiguan”, redzam, ka starp auto modeļiem ar iekšdedzes dzinējiem pircēji dod priekšroku racionālām izvēlēm, piemēram, “Volkswagen T-Roc”, “Volkswagen Taigo” un “Volkswagen Golf”. Biznesa klientu vidū izteikti līderi ir tādi pārvadājumiem paredzēti modeļi kā “Volkswagen Transporter”, “Volkswagen Crafter” un “Volkswagen Caddy”.”

Viņa norāda, ka vienlaikus arvien vairāk pircēju interesējas par elektroauto iegādi, un šai segmentā pieprasītākais bija “Audi e-tron”, kam seko “Volkswagen ID” modeļi.

“Kopumā jāteic, ka interese par elektroauto ievērojami pieauga pērnā gada sākumā, kad pircējiem radās iespēja pieteikties valsts finansējumam elektroauto iegādei, taču tendence mainījās ģeopolitiskās situācijas rezultātā. Tuvojoties ziemas sezonai, klientu noskaņojums mainījās, un arvien vairāk tika pieprasītas mazās klases automašīnas ar ekonomisku benzīna dzinēju. Tāpat svarīgs faktors bija jauno automašīnu pieejamība noliktavās. Proti, pircēji vēlējās iegādāties  automašīnas, kas ir pieejamas uzreiz vai piegādājamas tuvāko mēnešu laikā,” skaidro I.Gerkena.

I.Gerkena papildina, ka tradicionāli jaunu automašīnu piedāvājums tiek plānots atbilstoši tirgus tendencēm un tiek piemērots cilvēku aktuālajām vajadzībām, piemēram, ģimenes pieauguma rezultātā vai domājot par nākamajām paaudzēm un ekonomiskāku, videi draudzīgāku pārvietošanos. Virzoties pretim klimatneitralitātes mērķiem visā Eiropas Savienībā, “zaļu” automašīnu ražošanas nozīme turpinās palielināties, tā mainot arī iedzīvotāju un biznesa vides mobilitātes paradumus. Viņasprāt, jau šobrīd redzams, ka, lai piepildītu ilgtspējas mērķus un sasniegtu nulles emisijas, ražotāji nāk klajā ar jauniem, inovatīviem risinājumiem, kur liela loma ir arī digitālajām iespējām.

“Jāatzīmē, ka mūsu reģionā pircēji vislielāko interesi joprojām izrāda par SUV tipa automobiļiem. Domāju, ka šī tendence paliks nemainīga un pieprasījums pēc šī tipa automašīnām saglabāsies augsts – tam par iemeslu ir ne tikai šo spēkratu piemērotība braukšanai pa pilsētu un lauku apvidiem, kas Latvijā ir aktuāla, bet arī liela ietilpība, ērta sēdpozīcija un ceļa pārredzamība. Tajā pašā laikā, uzlabojoties situācijai elektroauto pieejamībā un stabilizējoties elektroenerģijas tarifiem, kā arī saglabājoties valsts atbalsta pieejamībai, pircēju interese par elektroauto nekur nepazudīs,” prognozē I.Gerkena.

Viņa gan piebilst, ka, lai stimulētu valsts pāreju uz zaļāku mobilitāti, valsts atbalstam ne tikai jāsaglabājas, bet tas būtu jāpalielina vai vismaz jāsāk piedāvāt arī juridiskajām personām.

Avots: Moller.lv


celojumubode - 3754
Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Pēdējā brīža piedāvājums. 3 nakšu kruīzs Egejas jūrā ar atlaidi līdz līdz -50%. Vietu skaits par akcijas cenu - ierobežots.

EUR 299 | Estravel Latvia

Santjago ceļš

Santjago ceļš

113 km, 7 dienās. Santjago ceļš -Camino de Santiago ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem. Ja vēlaties doties grupā, varat izmantot šo piedāvājumu

EUR 1129 | Estravel Latvia

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Restorāns

Restorāns "Il Sole" atkal atvērts

26. martā atklāsim rekonstruētās restorāna telpas, prezentēsim jauno, Itālijā ražoto picas krāsni un cienāsim viesus ar autentiskiem itāļu virtuves gardumiem.

Baltic Beach Hotel & SPA

Dzīvās mūzikas vakars

Dzīvās mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Foto konkurss Zeltiņos

Foto konkurss Zeltiņos

Ikviens tiek aicināts piedalīties foto un video konkursā visa gada garumā, kodolraķešu bāze Zeltiņos atrodas viena 20 kilometru attālumā no Alūksnes pilsētas

Alūksnes TIC

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

Latvija kļūst par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un tiek turpināts darbs pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia rīkošanas.

Liepājas reģiona TIB

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” jau ceturto reizi norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts. Sacensī...

Madonas TIC

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -