Lauku saimniecības, audiogids, pārgājienu maršruti un citi jaunumi Ludzas novadā

Anita Mortuzāne | 2023.02.18

2022. gads Ludzas novadā ir bijis bagātīgs ar jaunu tūrisma pakalpojumu rašanos, tūrisma uzņēmēji un speciālisti  aktīvi strādājuši, lai piesaistītu interesi tūristiem doties uz tālo pierobežu.

Tūrisma uzņēmējdarbību uzsākušas vairākas lauku saimniecības. Saimniecība “Būrīši” Blontu ciemā gaida ik katru, kurš vēlas iepazīt tajā mītošos dažādos mājputnus un kazas, kā arī nodegustēt un iegādāties saimnieces darinātos sierus. “Vanagzirņos”, Čodorānu ciemā iespējams satikt, samīļot un pacienāt ar līdzņemto kārumu graciozos rikšotājus, kā arī kādu loku izbraukt zirga mugurā. “Akmeņu” saimniece iepazīstinās ar bioloģiskās pļavas daudzveidību Muižkungu takā un parkveida pļavu ar daudziem vareniem ozoliem. Laikam tikai retais Latgalē nezina Janīnas Tabūnes dzeju. Viņas meita Vija Tabūne Lucmuižā ir izveidojusi vietu, kur atmiņās un dzejā atplaukst Janīnas Tabūnes dvēsele. Savukārt Miltukolnos “Kļavu” māju saimniece Vanda saistoši pastāstīs par savas dzimtas saglabāto mantojumu un seno Miltukolna foļvarku un Čodarānu dzirnavām.

 Izveidots Eversmuižas kultūrvēstures un dabas takas audiogids, kas būs pieejams jau 2023. gada tūrisma sezonas sākumā. Savukārt savu pirmo sezonu ar labām atsauksmēm jau piedzīvoja Ludzas pilsētas audiogids.

Ļoti interesants un pieprasīts izrādījās jaunais dārzu maršruts. Pirmais Dārzu dienas brauciens izraisīja tik lielu interesi, ka ar vienu dienu apskatīt visus dārzus, kolekcijas un iekoptās sētas nepietika. Tādēļ atkārtoti tika rīkotas Atvērto dārzu dienas Ludzas novadā. Noteikti šī atvērto dārzu dienu tradīcija tiks turpināta arī šogad un turpmāk, tāpat kā Mājas kafejnīcu un Saimes galda dienas, arī nu jau iemīļotās Purva un Gājēju dienas.

Novads kļūst aktīvā tūrisma cienītājiem aizvien draudzīgāks. Pārgājienu cienītājiem 2022. gads nesis jaunumus – ir pabeigts un pilnībā marķēts Latgales garās distances pārgājienu maršruts Ezertaka ar kopgarumu 1070 km un tas apļveidā izved cauri visai Latgalei, t.sk. Ludzas novadam. Tāpat novadā tika labiekārtotas un marķētas vairākas pārgājienu un dabas takas – Velna dobes dabas taka, Eversmuižas kultūrvēstures un dabas taka, Filandmuižas Zilā akmens dabas taka un Kovšezera dabas taka.

2023.gadā Ludzas novads turpinās ieturēt kursu uz jaunu piedāvājumu veidošanu aktīvā tūrisma piekritējiem un kultūrvēstures popularizēšanu sabiedrībai dažādos veidos. Notiek darbs pie vairāku jaunu taku maršrutu veidošanas un jaunu piedāvājumu veidošanas dabas mīļotājiem, gan ar velo, gan kājām, gan ar laivām. Velo entuziastiem ir izstrādāti 3 jauni vietējas nozīmes velomaršruti, kas tiks nomarķēti šogad: Nr. 792 “Ķīšu kalns”, Nr. 793 “Līdumnieki” un Nr. 794 “Vecslabada”.  Būs jauns laivu izbraucienu piedāvājums Zilupes pusē, arī jauni Purva dienu pārgājieni. 2023. gada maija beigās aicināsim gājējus vairākos dažāda garuma maršrutos pa Latgales Ezertaku un citām Ludzas novada dabas takām. Dārzu dienu braucieni arī šogad iepriecinās dārzu mīļus, savukārt gardēžus- Mājas kafejnīcu dienas un Saimes galda dienas augustā. Dabas mīļotājus jūnija beigās aicināsim uz ikgadējo tauriņu nakti un nakts pārgājienu Zilupes pusē.

Neizpaliks arī dažādi pasākumi – Lielais latgaļu tirgus 17.jūnijā, sestdienā pirms Jāņiem, pulcēs amatniekus, mājražotājus un tradīciju kopējus Ludzas pilskalnā. Ludzas pilsētas svētki aicinās kopā ludzāniešus un ciemiņus 12.-13. augustā, Ražas svētki un Spēka diena pilskalnos tiks organizēti septembrī.

Šosezon gaidīsim ciemiņus Ludzas viduslaiku pilskalnā ar jauniem stendiem un aprīkojumu. Piedāvāsim jaunus virzienu galamērķus novadā, lai katram ir ērtāk un vieglāk izvēlēties un doties ceļā uz vietām, kas patīk un interesē. Turpināsim novada labiekārtošanas darbus ērtai ceļošanai pa pierobežu, atrast savu Latviju vietās, kur viss ir īsts. Meklēt mūsu ceļvežus un piedāvājumus var ne tikai mājas lapā www.visitludza.lv vai FB un Instagram kontos, bet arī tūrisma izstādēs Balttour 23 un Adventur23, Tourest 23 Latgales stendā un Latgales tūrisma portālā latgale.travel.

Ieskaties plašajā tūrisma piedāvājumu klāstā un dodies noķert brīvdienu sajūtu uz Ludzu!

Avots: Visitludza.lv


celojumubode - 3754
Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -