Kādi bija 2022. gada lietotu auto tirdzniecības interesantākie fakti?

Emilija Bertašiūtė | 2023.01.18

2022. gads bija izaicinošs kā jaunu, tā lietotu auto tirdzniecībā. Lai arī nozare joprojām nav atguvusies līdz pirmskrīzes pārdošanas rādījumiem, pēdējo 12 mēnešu laikā ir piedzīvoti daudzi interesanti notikumi. Ar ieskatu tirgus tendencēs un 2022. gada interesantākajiem datiem dalās mašīnu vēstures izpētes uzņēmums “carVertical”.

Bojātākā auto marka – Buick

2022. gadā auto vēstures izpētes platformā konstatēti vairāk nekā 1,4 miljoni negadījumu un bojājumu. Augstākā remonta tāme konstatēta Ferrari 812 Superfast modelim, kas sasniedza teju 300 000 eiro.

Kopējā fiksēto bojājumu vērtība pagājušajā gadā sasniedz teju 5,1 miljardu eiro. Salīdzinājumam finanšu žurnāls “Forbes” lēš, ka futbola kluba Madrides “Real” vērtība ir 4,75 miljardi eiro.

Auto marku sarakstā ar visvairāk bojājumu ierakstiem pirmo vietu ieņem Buick. Pēdējā gada laikā 78,1 % platformā pārbaudīto Buick markas automašīnu ir bojāti. Savukārt BMW ieņem ceturto vietu ar 48,2 % bojātu auto.

Zagļi visvairāk iekāro Mercedes-Benz

Vēstures izpētes platformā “carVertical” atklāti vairāk nekā 1100 zagti braucamrīki. Kopējais zagtu automašīnu skaits gan varētu būtu krietni lielāks, jo tās visbiežāk pārdod melnajā tirgū.

Iespēja zagtiem auto atkal nonākt tirdzniecībā ir niecīga, taču vairāk nekā tūkstotis ierakstu pierāda, ka joprojām ir iespējams uzdurties, iespējams, zagtām automašīnām.

Vairāk nekā puse zagto auto ir ražoti no 2014. gada līdz 2019. gadam. Savukārt garnadžu pašas iecienītākās mašīnas ir ražotas 2017. gadā (9,7 %  no visām vēstures platformā konstatētajām zagtajām mašīnām).

Populārākās zagtu auto markas – Mercedes-Benz (14,7 % zagto transportlīdzekļu), BMW (14,4 %), Audi (10,4 %), Ford (7,8 %) un Volkswagen (6,8 %).

15,2 % pārbaudītu auto ir viltots nobraukums

Pagājušogad fiksēti vairāk nekā 7,4 miljardi “attīti” kilometri. Lai nobrauktu 7,4 miljardus kilometrus, 1000 mašīnām ar nemainīgu ātrumu 100 km/h būtu no vietas jābrauc astoņus ar pusi gadus.

Viltoti odometra rādījumi konstatēti vidēji 15,2 % gadījumu. Attiecīgi patiesā nobraukuma viltošana ir viena no nopietnākajām lietotu auto tirgus problēmām, kas var novest pie ievērojamiem tēriņiem.

Pēc platformas rīcībā esošajiem datiem vislielākais risks iegūt auto ar viltotu nobraukumu draud pircējiem, kas vēlas nopirkt spēkratus ražotus no 2010. līdz 2013. gadam. Teju katram desmitajam 2011. gadā ražotajam auto ir viltots nobraukums (9,2 % automašīnu). Taču riskanti ir arī auto, kas ražoti 2012. un 2013. gadā. Šo gadu auto ir viltoti nobraukumi 8,6 % un 7,9 % gadījumu.

2022. gada iemīļotākie modeļi – BMW 3. sērija, Volkswagen Golf, BMW 5. sērija

Piecas populārākās auto markas, kas pagājušogad pārbaudītas platformā – BMW (15,8 %), Volkswagen (14,5 %), Audi (12,3 %), Mercedes-Benz (8,6 %) un Ford (5,0 %).

Šī nav pirmā reize, kad BMW marka ieņem pirmās pozīcijas to modeļu pievilcīguma dēļ, it īpaši jaunākās paaudzes braucēju vidū. Ieskatoties populārāko auto sarakstā, kas pārbaudītas platformā, pamanāmi tādi modeļi kā BMW 3. sērija, Volkswagen Golf, BMW 5. sērija, Volkswagen Passat un Audi A4.

Savukārt populārākās krāsas ziņā dominēja visai paredzams trio. Visbiežāk “carVertical” pārbaudīti melni (24,6 % mašīnu), pelēki (20,3 %) un balti auto (14,2 %). Šim trio uz papēžiem min zilas krāsas spēkrati (10,3 %).

Pētījums veikts izpētot informāciju no 26 dažādām valstīm: Apvienotās Karalistes, ASV, Vācijas, Francijas, Spānijas, Itālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Ungārijas, Rumānijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Slovākijas, Slovēnijas, Horvātijas, Ukrainas, Čehijas, Polijas, Bulgārijas, Serbijas, Zviedrijas, Šveices, Dānijas, Somijas, Austrālijas un Meksikas. Augstāk minētie fakti ir balstīti uz uzņēmuma rīcībā esošo informāciju.

Avots: Carvertical.com


celojumubode - 3750
Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” jau ceturto reizi norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts. Sacensī...

Madonas TIC

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Subate – daudznacionāla, kolorīta pilsēta, dažādu konfesiju (katoļu, luterāņu, vecticībnieku) pārstāvēta.

TAKA

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

22.aprīlī, plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina jubilejas tūres “30 gadi uz skatuves un Jūsu sirdīs” koncerts.

EUR 18 | Valmieras TIC

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -