Latgales kultūras darbiniekus aicina uz semināriem komunikācijas un novadpētniecības prasmju stiprināšanai

Edīte Husare | 2023.01.16

Janvāra beigās, 20. janvārī Daugavpilī un 27. janvārī Kārsavā, Latgales kultūras darbiniekus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus aicina uz izglītojošiem semināriem komunikācijas un novadpētniecības prasmju stiprināšanai “SPĀKA LAB”. Katrā no semināriem būs iespēja dzirdēt trīs attiecīgās jomas praktiķu un profesionāļu stāstus, kā arī pasākumu otrajā daļā paredzētas diskusijas par tās pašas tēmas jautājumiem.

Piektdien, 20. janvārī, plkst. 15.00 Daugavpilī notiks pirmais seminārs “SPĀKA LAB. Prasmīga kultūras komunikācija: stāstīt par notikumu tā, lai uzzina sābru Juoņs un DELFI redaktors”, kurā kultūras darbiniekiem (kultūras namu, bibliotēku, muzeju un citu iestāžu) un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem būs iespēja stiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas komunikācijai par pašu veidotajiem pasākumiem, projektiem un organizāciju kā tādu gan digitālajā vidē, gan saziņā ar medijiem, kā arī par latgaliešu rakstu valodas iespēju izmantošanu publicitātē. Semināra lektori: digitālās satura mārketinga aģentūras “New Black” radošā direktore Vladislava Romanova, portāla DELFI galvenā redaktora vietnieks Jānis Bagātais un latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv vadītāja Edīte Husare. Pasākuma otrajā daļā plkst. 18.00 notiks diskusija “Mūsdienu Latgale: laikmetīgā un (ne)saprastā?”, kurā kultūras, mediju un komunikācijas speciālisti diskutēs par mūsdienu Latgales pozicionējumu kultūrā. Daugavpils semināra programma: https://ej.uz/SPAKA_LAB_Daugovpils.

Savukārt piektdien, 27. janvārī, plkst. 11.00 Kārsavā notiks seminārs “SPĀKA LAB. Prasmīga novadpētniecības stratēģija: kā atrast pasaules centru sovā sātā”, kurā būs iespēja paplašināt priekšstatus par vietu īpašo stāstu atrašanu, stratēģiju un popularizēšanu, kā arī par vietas identitātes veidošanos. Semināra lektori: domnīcas “Think Tank Creative Museum” vadītāja, izdevumu sērijas “Kārsavas stāsti” veidotāja Ineta Zelča Sīmansone, biedrības “Hronologeja” pārstāvji, Latgales vēstures stāstiem veltīto izdevumu autori vēsturnieks Kaspars Strods un literāte Ligija Purinaša, kā arī Vidzemes Augstskolas asociētais profesors, identitāšu pētnieks un TV raidījuma “Tas notika šeit” vietu stāstu atklājējs Gatis Krūmiņš. Pasākuma otrajā daļā plkst. 14.30 notiks diskusija “Vieta Latgalē: mainībā un (pie)robežā?”, kurā novadpētniecības, vietu identitātes, tūrisma un pašvaldības pārstāvji diskutēs par aspektiem, kas maina un ietekmē Latgales un tās vietu identitāti. Kārsavas semināra programma: https://ej.uz/SPAKA_LAB_Kuorsova.

Dažādām tēmām veltīti radošie semināri, kas virzīti Latgales reģiona kultūras dzīves organizētāju un nevalstisko organizāciju pārstāvju kapacitātes stiprināšanai, notiks jau trešo reizi. Šī gada radošo semināru koncepcijā “SPĀKA LAB” iekodēta gan vēlme stiprināt reģiona spējas kultūras nozarē, gan arī radošo laboratorija, kurā ar sarunām un diskusijām var rosināt jaunu ideju dzimšanu un mēģināšanu atrast ceļus to īstenošanai.

Semināru norisi atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs, bet tos rīko latgalīšu kulturys kusteiba “Volūda” un biedrība “New East”, sadarbojoties ar biedrību “Latgaļu sāta”, biedrību “Latgolys Producentu Grupa” un Ludzas novada pašvaldību.

Abi semināri notiks klātienē un interesentiem būs pieejami bez maksas. Semināru diskusiju daļām tiks nodrošināta arī tiešraide. Pieteikšanās Daugavpils semināram par komunikāciju vēlama līdz 18. janvārim TE, bet Kārsavas semināram par novadpētniecības stratēģiju līdz 25. janvārim TE. Gribētāji, atzīmējot vēlmi pieteikšanās anketā, var saņemt Latvijas Nacionālā kultūras centra apliecinājumu par piedalīšanos seminārā. Pasākumu rīkotāji gan lūdz ņem vērā, ka abos semināros vietu skaits ir ierobežots.

Avots: Lgsc.lv


celojumubode - 3754
Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -