Viedais soliņš, īpašs tunelis un atpūtas dārzs – zināmi sabiedrības līdzdalības kampaņas uzvarētāji

Marta Mackeviča | 2023.01.13

Noskaidroti uzvarētāji sabiedrības līdzdalības kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!” – finansējumu savu ideju realizēšanai ieguvuši dalībnieki no Rīgas, kā arī Gulbenes un Jēkabpils novadiem. Ar zīmola “Mežpils alus” finansējumu un atbalstu tiks realizētas trīs iedzīvotāju idejas: atpūtas dārzs Ancenes ciemā, Sarkanais tunelis Sarkandaugavā un viedais soliņš un velo apkopes stacija Gulbenes novadā. Šīs idejas žūrijas komisija izvēlējās starp kopumā 231 pieteikumu no visiem Latvijas novadiem. Uzvarētāji savas idejas apņēmušies īstenot līdz šī gada 9. augustam.

“Akcijas ietvaros saņēmām necerēti lielu pieteikumu skaitu, turklāt, idejas tika iesūtītas no visas Latvijas. Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju vēlmi līdzdarboties, lai mūsu valsts kļūtu vēl zaļāka, skaistāka un sakoptāka. Tāpat ir liels prieks, ka finansējums aizceļos uz dažādām Latvijas vietām – gan galvaspilsētu, gan Vidzemi, gan Sēliju. Šī kampaņa kopumā ir ne tikai solis pretī labākai videi, bet arī apziņai, ka sakopta Latvija ir mūsu visu kopējā atbildība,” uzsver stāsta “Mežpils alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Viens no trīs projektiem, kas ieguvis finansējumu, ir Sarkandaugavas attīstības biedrības ideja par Sarkano tuneli, kas savieno apkaimes centru un Viestura prospektu. Projekta ietvaros biedrība plāno apgleznot Sarkandaugavas vienīgo tuneli ar dabas un cilvēku radītām tēmām, kas iedzīvotājiem asociējas ar vārdu “sarkans”, sākot no pipariem, tomātiem, zemenēm, pīlādžiem, magonēm, rozēm un amariļļiem un beidzot ar sarkankrūtīti, pandu, staltbriedi, Marsu un Latvijas karogu. Biedrība gleznojumā plānu iekļaut vēl daudzas citas lietas, izvietojot tās neparastā kompozīcijā, atzīto ielu mākslinieku Daiņa Rudens un Ērika Caunes izpildījumā.

“Doma par tuneļa apgleznošanu kādā no biedrības sapulcēm pavīdēja jau pirms pusotra gada, par ideju ļoti iedegos un neatlaidīgi meklēju iespējas to īstenot. Sarkandaugavai ir lielisks potenciāls kļūt par Rīgas ielu mākslas citadeli, un šī projekta realizācija būs kā viens - sarkans - mozaīkas gabaliņš no lielākas kopbildes,” stāsta Sarkandaugavas attīstības biedrības pārstāve Linda Veisa. Viņa piebilst, ka “mūsu apkaimes vienīgā tuneļa apgleznošana ne tikai radītu vēl vienu radoši sakārtotu vietu, bet arī izglītojoši informētu par tik maz izprasto ielu mākslas žanru.”

Kampaņas ietvaros finansējumu ieguvusi arī ideja par atpūtas dārzu Ancenes ciemā, Jēkabpils novada Asares pagastā. Idejas autori – biedrība “Kopā 2” – plāno izveidot gan izglītojošu dabas taku ar ģeogrāfiski tipiskās faunas vides objektiem, kurā ģimenes ar mazajiem dabas pētniekiem varēs darboties un iepazīt dabas daudzveidību, gan aktivitāšu taku dažāda vecuma apmeklētājiem, multifunkcionālu pergolas tipa lapeni un īpaši iekārtotu ugunskura vietu. “Ancenes ciemā trūkst vietas, kur iedzīvotājiem pulcēties atpūtas un svētku brīžos, jo nav nedz parka, nedz kultūras nama. Iekārtojot Ancenes atpūtas dārzu, būs iespējams ne tikai svinēt svētkus un rīkot dažādus pasākumus, bet arī doties ikdienas pastaigās. Esam gandarīti par iespēju paveikt kaut ko nozīmīgu vietējās kopienas labā, prieks, ka arī pašvaldība ir devusi “zaļo gaismu” idejas īstenošanai,” stāsta biedrības vadītāja Santa Ašaka.

Atbalstu ir guvusi arī ideja par viedo solu un velo apkopes staciju, ko plānots uzstādīt pie Gulbenes novada bibliotēkas ēkas. Idejas autori norāda, ka e-mobilitāte ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, kas ikdienā pieprasa arī apkopi un uzlādi, lai nodrošinātu efektīvu un drošu funkcionēšanu. Regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem un bieži nepieciešama tieši atrodoties ceļā. Šādos gadījumos tuvumā esoša publiski pieejama velosipēdu apkopes stacija ļautu operatīvi savest transportlīdzekli kārtībā, ietaupot laiku un naudu. “Daudzviet pasaulē šādas stacijas un soliņi jau pastāv un veiksmīgi darbojas, taču Gulbenes novadā tas noteikti būs jaunums. Nav noslēpums, ka jaunieši ikdienā bieži izvēlas pārvietoties ar velosipēdu vai kādu no uzlādējamiem transporta līdzekļiem, tāpēc esam pārliecināti, ka šī vieta ne tikai pievērsīs uzmanību zaļajiem pārvietošanās veidiem, bet, iespējams, mudinās biežāk apmeklēt arī bibliotēku,” stāsta bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova.

Kopumā kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” ietvaros tika saņemts 231 pieteikums no visas Latvijas. Savas idejas iesūtīja pārstāvji no visiem 36 Latvijas novadiem un no lielākās daļas valstspilsētu. Kampaņā, kuras mērķis ir motivēt iedzīvotājus no visas Latvijas iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, savas idejas varēja iesūtīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuras darbības mērķis nav peļņas gūšana. Izvēlētajai pieteiktā projekta īstenošanas vietai bija jābūt publiski pieejamai. Konkursam pieteiktos projektus izvērtēja neatkarīga organizatoru izveidota žūrijas komisija. 28% dalībnieku savas idejas pieteica kategorijā “Aktīvās atpūtas iespēju veicināšana”, tikpat daudz arī – “Atpūtas vietu sakopšana un labiekārtošana”. 13% pieteikumu tika iesniegti kategorijā “Informatīvi izglītojošu vietu izveide vai labiekārtošana” un 12% - “Vides pieejamības uzlabošana”, bet 19% pieteikumi tika saņemti ārpus minētajām kategorijām.

Avots: Miltton.com


celojumubode - 3750
Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -