Pateicoties jaunā modeļa balstiekārtai, «Citroën» atkal ir zelta laiki

Velocita.lv | 2023.01.12

Pēc tam, kad Citroën C5 X uzvarēja Lietuvas konkursā Gada auto 2023 un saņēma apbalvojumus arī citviet pasaulē, sākās spekulācijas par to, kas šo automobili padara tik īpašu, ka tas aiz sevis atstāj daudz greznākus konkurentus. Izrādās, ka viena būtiska franču auto iezīme ir pārsteigusi visu konkursu žūrijas.

Visaugstāko novērtējumu C5 X saņēma par braukšanas komfortu. Pieredzes bagāti industrijas speciālisti varētu teikt, ka tas nav nekas neparasts. Ar to šī franču uzņēmuma automašīnas izceļas jau daudzus gadu desmitus. Zīmols ilgu laiku konsekventi ir uzlabojis šasiju un radījis hidropneimatisko balstiekārtu, kas ļauj mašīnām burtiski peldēt pa asfaltu. Citroën inženieru darbs ir bijis tik labs, ka hidropneimatiskās sistēmas patentu izmantojuši pat tādi zīmoli kā vācu Mercedes-Benz un britu Rolls-Royce.

Šķiet, ka jaunais C5 X ļāvis franču ražotājam atkārtot agrākos panākumus. Pēc tam, kad pirms dažiem gadiem Citroën ieviesa progresīvo sistēmu, kurā ir amortizatori ar hidrauliskajiem spilveniem, uzņēmums to ir spējis vēl uzlabot. Tagad arī šo amortizatoru iestatījumi tiek kontrolēti elektroniski, kas paaugstinājis gan komfortu, gan stabilitāti, gan arī kontroli.

Ikviens vēlas komfortu

Latvijas Gada auto 2023 konkursa žūrijas biedrs un Profi Latvija galvenais redaktors Guntars Pulss norāda, ka franču ražotāja automašīnas vienmēr ir asociējušās ar mīkstu un komfortablu balstiekārtu – un tieši to cilvēki sagaida, iekāpjot jebkurā Citroën.

“C5 X balstiekārta ir ļoti komfortabla, taču tā nešūpo. Protams, tā nav sportiska, taču vadāmība šajā gadījumā, iespējams, ir vislabākā no visiem pašreizējiem Citroën," saka Guntars.

Zinot ražotāja vēsturi, šāds rezultāts nepārsteidz. Taču aiz tā slēpjas neskaitāmas stundas rūpīga Citroën inženieru darba. Amortizatoru elektriskā vadība atkarībā no ceļa seguma ļauj pārvaldīt un kontrolēt katru riteni atsevišķi. Citiem vārdiem sakot – C5 X vienlaikus var absorbēt visus nelīdzenumus un nodrošināt stabilitāti, kā arī lielisku bremzēšanu.

Atrasts līdzsvars

Tieši pateicoties tam, ka katrs ritenis tiek regulēts atsevišķi, īpašas simpātijas auto iemantoja to cilvēku vidū, kuriem ir ļoti jutīgs vestibulārais aparāts. Mēs visi pazīstam cilvēkus, kuri nevar sēdēt aizmugurējā sēdeklī, jo virsbūves svārstību dēļ viņiem kļūst slikti, vai arī šī paša iemesla dēļ brauciena laikā viņi nevar skatīties tālruņa ekrānā. Uzstādot progresīvos hidrauliskos spilvenus un elektriski vadāmos amortizatorus, inženieri, šķiet, ir atraduši zelta vidusceļu: C5 X ir saglabājis stingru stāju, bet ne tik ļoti, lai būtu neērti, un vienlaikus tas absorbē visus ceļa nelīdzenumus. Respektīvi – pasažieri nejūtas kā uz kuģa vētras laikā.

"Ir būtiski, lai mašīna līkumos pārlieku nešūpotos, jo jutīgiem cilvēkiem tad ir grūti. Ir patīkami, ka brauciena laikā var mierīgi sēdēt un strādāt klēpjdatorā," iespaidos dalās konkursa žūrijas biedrs, žurnāla KLUBS auto eksperts Toms Timoško.

Vairāk nekā viens sensors

Inovatīvā balstiekārta apkopo informāciju par ceļa segumu, pa kuru auto pārvietojas. Vairāki sensori analizē ceļu, tā nelīdzenumus un nosūta šos datus galvenajam datoram, kas acumirklī pielāgo balstiekārtu pašreizējiem apstākļiem. Aktīvā adaptīvā balstiekārta izmanto informāciju no elektroniskās stabilitātes sistēmas (ESP) sensoriem, kā arī četriem vertikālās pozīcijas sensoriem un trim riteņu griešanās ātruma sensoriem. Tie visi ļauj datoram analizēt virsbūves vertikālās un horizontālās kustības, novērtēt stūresrata leņķi, ātrumu pagriezienā, akseleratora pedāļa pozīciju, bremzēšanas spēku, auto svaru un visu pārējo.

Visa šī informācija tiek izmantota, lai pielāgotu balstiekārtu aktuālajiem ceļa apstākļiem. Progresīvo hidraulisko spilvenu sistēma ar elektriski regulējamiem amortizatoriem nodrošina ne tikai perfektu balstiekārtas darbību, bet arī to, ka virsbūve svārstās ļoti minimāli. Tāpat tiek mazināts arī balstiekārtas vibrāciju troksnis un citas tamlīdzīgas skaņas, ko salonā nevēlamies dzirdēt.

Visa sistēma ir veidota tā, lai, braucot nelielā ātrumā, balstiekārta darbotos komfortabli bez hidraulisko spilvenu iesaistīšanas. Tomēr, ja ceļš ir tiešām grubuļains, tad pieslēdzas spilveni un amortizē un pilnībā slāpē triecienus.

Avots: Velocita.lv


celojumubode - 3754
Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

22.aprīlī, plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina jubilejas tūres “30 gadi uz skatuves un Jūsu sirdīs” koncerts.

EUR 18 | Valmieras TIC

Santjago ceļš

Santjago ceļš

113 km, 7 dienās. Santjago ceļš -Camino de Santiago ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem. Ja vēlaties doties grupā, varat izmantot šo piedāvājumu

EUR 1129 | Estravel Latvia

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Pēdējā brīža piedāvājums. 3 nakšu kruīzs Egejas jūrā ar atlaidi līdz līdz -50%. Vietu skaits par akcijas cenu - ierobežots.

EUR 299 | Estravel Latvia

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” jau ceturto reizi norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts. Sacensī...

Madonas TIC

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā ieskatīties pasākumu apkopojumā no šā gada 24. līdz 31. martam.

TAKA

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Ekspozīcija 113 kv.m. platībā un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā.

TAKA

Velokruīzs, no Splitas

Velokruīzs, no Splitas

Hei, aktīvie, sportiskie un piedzīvojumus mīlošie! Aicinām nenokavēt pieteikšanos velokruīziem šajā sezonā! Aprīlis - Oktobris, 7 naktis, puspansija

EUR 500 | Estravel Latvia

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Nenokavē labākās cenas garantiju!

Nenokavē labākās cenas garantiju!

NENOKAVĒ! Tikai 3 dienas, no 14. līdz 16. martam, ir spēkā labākās cenas garantija!!

Latvia Tours

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -