Jaunā gada apņemšanās nestrādā? Nemet plinti krūmos!

Lauris Kupčs | 2023.01.06

Jaunā gada sākums ir laiks, kad vairums izvirza ambiciozus mērķus, lai uzlabotu dzīves kvalitāti vai sasniegtu sen kārotas karjeras virsotnes. Apņemšanās ir labs veids, kā īstenot ilgi atliktus plānus vai sen neīstenotus sapņus, taču, cik daudziem cilvēkiem ir izdevies sasniegt izvirzītos Jaunā gada mērķus? Nesen veiktā aptauja liecina, ka 64 % aptaujāto pārtrauc savas Jaunā gada apņemšanās jau janvārī un atkārtoti uzsāk vien nākamajā gadā. Īstenot apjomīgus plānus nekad nav bijis viegli, taču ir paņēmieni kā palīdzēt sev sasniegt 2023. gada apņemšanās.

1. Pareizi definēts mērķis

Pirmā kļūda, ko cilvēki bieži pieļauj, ir nereālu vai nenoteiktu mērķu izvirzīšana. Pirmkārt, vajadzētu izvairīties no pārāk vispārīgiem un nekonkrētiem mērķiem, piemēram, “es gribu zaudēt svaru” vai “es ēdīšu veselīgāk”. Šādu mērķu gadījumā nav skaidrs, kas ir jādara, lai gada beigās varētu ievilkt ķeksīti pie sasniegtā mērķa. Ja mērķis nav konkrēts, pastāv liela varbūtība, ka tas tiks vienkārši aizmirsts vai atlikts līdz nākamajam gadam. Objektīvāk ir izvirzīt skaidrus un sasniedzamus mērķus, piemēram, “es plānoju nomest 5 kg, apmeklējot sporta zāli 3 reizes nedēļā”.

“Arī viedtālrunis var palīdzēt motivēt mūs sasniegt šī gada apņemšanās. Ja mēs iestatīsim sev regulārus atgādinājumus par sporta zāles apmeklējumu vai maltītes ieturēšanu, tad ar laiku ikdiena tiks pakārtota tā, lai iekļautu ieplānotās aktivitātes dienas kārtībā. Ieradumu maiņa nav viegls process, bet regulāri atgādinājumi liks biežāk atcerēties par solījumiem sev,” skaidro Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs.

2. Mērķis, kas ir atbilstošs cilvēkam nevis tendencēm

Jaunajā gadā izvirzītajiem mērķiem jābūt tādiem, kurus būtu vēlme sasniegt arī vēlāk. Ja tā ir mirkļa tendence vai mērķis, ko vēlas sasniegt visi, tad, visticamāk, šāda apņemšanās atkritīs jau pirmajā mēnesī. Tāpēc, tā vietā, lai skatītos uz draugu vai paziņu Jaunā gada mērķiem, labāk ir izvēlēties mērķus, kas pašiem šķiet noderīgi un interesanti. Piemēram, ja ir vēlme vairāk kustēties, jo ir jūtams, ka ķermenis ir saguris un ir sliktā fiziskā formā, tad ar to arī vajadzētu sākt, meklējot veidus, kā pamazām ieviest savā ikdienā vairāk kustības un tikai tad uzņemties regulārus sporta zāles apmeklējumus.

3. Progress ir zelta atslēga

Nereti motivācija sarūk, ja nav redzami pirmie darba augļi, tāpēc ieteicams sadalīt ceļu uz mērķi vairākos posmos. Tas pakāpeniski saglabās stabilu progresu un ļaus novērtēt katru mazo uzvaru. Pēc M. Tillera domām, jauno viedo tehnoloģiju izmantošana mērķu sasniegšanai var būt ļoti motivējoša, jo palīdz vieglāk sekot līdzi ikdienas panākumiem un ļauj pārlūkot mazās uzvaras.

“Mūsdienās viedās tehnoloģijas var būt noderīgas ne tikai saziņai vai izklaidei, bet arī mūsu Jaunā gada mērķu sasniegšanai. Piemēram, viedpulksteņi var palīdzēt sekot līdzi sportisko mērķu izpildei. Huawei Watch GT3 Pro piedāvā vairāk nekā 100 dažādus treniņu režīmus un ļauj izveidot personalizētu treniņu plānu, pamatojoties uz personīgajiem datiem, kā snieguma vēsture vai treniņu mērķi. Ar viedpulksteņiem var arī ērti sekot līdzi savam progresam: nostaigātajiem soļiem, sadedzinātajām kalorijām, faktiskajām fizisko aktivitāšu minūtēm un citiem veselības datiem. Ikdienā redzot pat nelielu fizisku progresu, var rasties motivācija, kas nepieciešama, lai turpinātu un virzītos uz priekšu visu atlikušo gadu,” stāsta tehnoloģiju eksperts.

Tieši mazo uzvaru svinēšana un novērtēšana palīdz stimulēt motivāciju turpināt iesākto darbu. Piemēram, ja ir uzstādīts mērķis noiet 10 tūkstošus soļu katru dienu, tad pirmos mēnešus tikpat liels sasniegums būs noiet 5 tūkstošus soļu, it sevišķi, ja iepriekš bija sanācis noiet tikai vienu vai divus tūkstošus dienā. Pirmais mēnesis var būt iesildīšanās un tad katru mēnesi pielikt nedaudz klāt, lai beigās sasniegtu lielo mērķi. Tādējādi, svinot katra mēneša sasniegumus, būs lielāka vēlme turpināt iesākto darbu.

Avots: Huawei.com


celojumubode - 3754
Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Velokruīzs, no Splitas

Velokruīzs, no Splitas

Hei, aktīvie, sportiskie un piedzīvojumus mīlošie! Aicinām nenokavēt pieteikšanos velokruīziem šajā sezonā! Aprīlis - Oktobris, 7 naktis, puspansija

EUR 500 | Estravel Latvia

Dzīvās mūzikas vakars

Dzīvās mūzikas vakars

Nobaudi vakaru restorānā "Plaza" ar grupu "Nostalgie"! Dzīva mūzika un Daugavpils ainava no viesnīcas 10. stāva papildinās nesteidzīgo atpūtas vakara atmosfēru! Esat mīļi gaidīti!

Park Hotel Latgola

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

22.aprīlī, plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina jubilejas tūres “30 gadi uz skatuves un Jūsu sirdīs” koncerts.

EUR 18 | Valmieras TIC

SPA atpūta Latvijā

SPA atpūta Latvijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Latvijā

EUR 145 | Estravel Latvia

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Izlidošanas datumi: 21.05. - 24.09.2023. Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu. Iegādājieties līdz 27.04.

EUR 539 | Estravel Latvia

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Pēdējā brīža piedāvājums. 4 nakšu kruīzs Egejas jūrā ar atlaidi līdz līdz -50%. Vietu skaits par akcijas cenu - ierobežots.

EUR 399 | Estravel Latvia

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Tukuma TIC

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Foto konkurss Zeltiņos

Foto konkurss Zeltiņos

Ikviens tiek aicināts piedalīties foto un video konkursā visa gada garumā, kodolraķešu bāze Zeltiņos atrodas viena 20 kilometru attālumā no Alūksnes pilsētas

Alūksnes TIC

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -