Kāpēc arvien vairāk cilvēku uztic sava ceļojuma plānošanu tūroperatoriem

Novatours.lv | 2023.01.14

Ceļošana ir viens no dzīves notikumiem, kas dāvā neizmērojamu prieku, taču tā plānošanas laiks nereti ir saistās ar satraukumu. Tūroperators “Novatours” ievērojis, ka arvien vairāk cilvēku savu ceļojumu plānošanu uztic tūrisma operatoriem. Kas to ietekmē un kāds ir šī ceļotāja profils - stāsta tūrisma speciāliste.

Palīdz ietaupīt laiku un nodrošina komfortu

Kā norāda Baltijas valstu ceļojumu līdera “Novatours” pārdošanas daļas vadītāja Sanda Roze, viens no lielākajiem pastāvošajiem mītiem ir tas, ka uz ārzemēm ar tūrisma operatoru ceļo tikai vecāka gadagājuma cilvēki, kuri nerunā angliski: "Lai arī sākotnēji varētu šķist, ka svešvaloda ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki uztic ceļojuma plānošanu tūrisma operatoriem, taču tas nav izšķirošais faktors. Savu klientu lokā novērojam ceļotājus ar ļoti labām svešvalodu zināšanām. Varam droši apgalvot, ka ar mums ceļot ļoti dažāda vecuma, izglītības, sociālo slāņu ceļotāji. Valoda nebūt nav šķērslis ceļojuma plānošanai.”

S. Roze izceļ vairākus iemeslus, kāpēc ceļotāji izvēlas doties brīvdienu piedzīvojumos kopā ar pārstāvjiem ārvalstīs. “Pirmkārt, cilvēki bieži izvēlas atvaļinājuma galamērķus pēc valsts, kuru vēlas apmeklēt, taču zemo cenu aviokompānijas nevar piedāvāt doties tieši uz turieni. Tikmēr tūroperatori nodrošina tiešos čarterreisus, kas ceļotājiem ir ļoti ērti ceļotājiem, īpaši, ceļojot ar bērniem. Tie izslēdz pārsēšanos nepieciešamību un dod iespēju kāroto atvaļinājuma galamērķi sasniegt daudz ātrāk”.

Vēl viens iemesls, kāpēc ceļotāji labprāt dodas atvaļinājumā ar organizatoru, ir ceļojuma plānošana, kas var būt nogurdinošs process straujā dzīves ritma dēļ. “Visu ceļojuma nianšu sakārtošana aizņem daudz laika: atrast piemērotus lidojumus, ērtu viesnīcu vai dzīvokli, plānot maršrutu uz viesnīcu. Ne visi ceļotāji vēlas vai viņiem ir laiks plānot šīs detaļas, tāpēc daudz ērtāk ir iegādāties jau pilnībā sagatavotu un ceļojumu aģentu pārbaudītu atpūtas piedāvājumu, kas atrisinās ne tikai nakšņošanas jautājumu, bet arī sarūpēs ērtu transportu no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ. Atvaļinājumā ir normāli vēlēties pilnībā atpūsties, aizmirst stresu un raizes, tāpēc daudziem patīk ceļojumu plānošanu atstāt profesionāļu ziņā,” stāsta S. Roze.

Pandēmija ir mainījusi ceļošanas paradumus

Ceļojumu eksperte atzīmē vēl vienu priekšrocību ceļošanai ar tūroperatoru, kas kļuva īpaši aktuāla pēcpandēmijas periodā. “Lidojumu kavējumi, bagāžas nozaudēšana, ar pandēmiju saistītie ierobežojumi ārvalstīs – visi šie faktori ietekmējuši arī cilvēku izvēli, kā rezultātā pieaudzis ceļotāju skaits, kuri savu atvaļinājumu vēlas uzticēt tūrisma operatoram. Tas ļauj cilvēkam justies drošāk, zinot, ka lidojuma atcelšanas vai līdzīgas negaidītas situācijas gadījumā viņam vienmēr tiks sniegta palīdzība vai atmaksāta nauda. Ceļotāji vairs nevēlas uzņemties visu organizatorisko atbildību,” stāsta S. Roze.

Ceļotāja vēlmēm pielāgots galamērķis

Pēc eksperta domām, pēdējo desmit gadu laikā ceļotāja profils ir mainījies - robeža starp apskates un atpūtas ceļojumiem ir gandrīz izdzēsta. “Ja iepriekš varēja skaidri nošķirt ceļotājus, kuri vēlas atpūsties atvaļinājuma laikā, un tos, kuri vēlas vairāk iepazīt citu zemju kultūru un dabu, tad tagad daudzi izvēlas kompromisu, pasīvāku atpūtu apvienojot ar aktīvām aktivitātēm.

Ārvalstu atpūtas izpratne šobrīd ir patiesi daudzveidīga. Ir atpūtnieki, kas vēlas baudīt noslēgtu atpūtu, galamērķī īrējot dzīvokli, kurā var justies, kā mājās. Citi tajā pat laikā tiecas pēc lutinošas atpūtas, lai ne par ko nevajadzētu domāt - viesnīcas sarūpētas maltītes, izklaide, kārtība, bērnu pieskatīšanas - to visu pielāgojot sava naudas maciņa iespējām, sākot no pieticīgākiem piedāvājumiem līdz lukususa klases naktsmītnēm. Tūrisma infrastruktūra tam ir lieliski piemērojusies ar plašu piedāvājumu, bet tas arī nozīmē, ka ceļotājam ir grūtāk atrast sev piemēroto. Tāpēc cilvēki novērtē tūroperatora pakalpojumus, kur viss jau ir sastrukturizēts un atliek vien pateikt savas iespējas un piedāvājums acu mirklī ir gatavs - pašam nav jālauza galvu un jāvelta laiku meklēšanai.  

Izdevīgi pēdējā brīža ceļojumi

S. Roze arī norāda, ka īpaša sadaļa tūroperatora piedāvājumā ir pēdējā brīža piedāvājumi. “Lai arī lielākā daļa mūsu klientu labi zina un izmanto iespēju ceļojumus iegādāties iepriekšpārdošanā, kad ir pieejamas labas cenas un izdevīgāki nosacījumi, ņemot vērā dažu pēdējo gadu pieredzi ar Covid un Krievijas iebrukumu Ukrainā, daļa ceļotāju šobrīd savu atpūtu rezervē pēdējā mirklī,” stāsta S.Roze.

Pēdējā brīža piedāvājumi ir plaši izplatīta prakse, kad tūrisma operatori līdz pat pēdējam mirklim cenšas izpārdot rezervētās vietas lidmašīnās un viesnīcās - nereti pa draudzīgākām cenām. Tomēr šajā gadījumā jārēķinās, ka piedāvājums nav vairs tik plašs.  

Noslēgumā S. Roze norādā vislielāko ieguvumu, ko uzsver klienti - drošības sajūta. Tā ir drošības sajūta par ieguldītajiem naudas līdzekļiem, kvalitāti un atpūtas mierīgu plūdumu.

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3753
Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -