Cīņa par iekļūšanu kulinārijas galamērķu TOP jeb dzīšanās pēc zvaigznēm

Ludmila Glazunova | 2023.01.14

Ja ne reizi dzīvē neesat baudījuši ēdienu, kas tapis restorānā ar “Michelin” piešķirtajām zvaigznēm, noteikti zināt, ka šīs zvaigznes nozīmē daudz – ne tikai kvalitāti, bet arī cenu. Gurmāniem tā ir kvalitātes zīme, un nu pēc šāda novērtējuma cīņā iesaistījusies arī Latvija.

No Baltijas valstīm Igaunija bija pirmā, kas pandēmiju ļoti veiksmīgi izmantoja, lai pēc tās uz ceļojumu kartes atgrieztos kā kulinārais galamērķis ar visām “Michelin” zvaigznēm. Un jau 2022. gada vasaras beigās Igaunijas tūrisma politikas veidotāji ar lepnumu varēja sist sev pie krūtīm un paziņot, ka diviem Tallinas restorāniem – “NAO Chef’s Hall” un “180 ° Matthias Diether” ir piešķirta viena “Michelin” zvaigzne. Kopumā ceļveža eksperti vērtēja 31 Igaunijas restorānu.

Tagad šajā cīņā par vietu zem gardēžu saules ir iesaistījusies arī Latvija - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noslēdza līgumu ar "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" 150 000 eiro apmērā par gastronomijas potenciāla analīzi Latvijā. Līgums paredz, ka “Michelin Guide” pētīs vairāk nekā 30 restorānus Latvijā un sniegs savu atzinumu. Paredzēts, ka “Michelin” inspektori restorānus varētu vētīt laikā no septembra līdz novembrim, bet atzinums tiks prezentēts decembrī.

Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru asociācijas (ALTA) prezidents Ēriks Lingebērziņš medijiem paudis, ka Latvija varētu kļūt atpazīstamāka un tā ir iespēja apgūt līdz šim neapgūtus ienākošā tūrisma tirgus un klientu segmentus – piesaistīt gastronomijas tūristus.

Arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste pozitīvi novērtējusi “Michelin” iesaisti Latvijas gastronomijas potenciāla vētīšanā, kas palīdzējis Igaunijai piesaistīt papildus tūristus. Viņa gan prognoze, ka līdzīgi kā Igaunijā, kur pie zvaigznes tika tikai divi no 31 inspicētā restorāna, arī Latvijā rezultāts daudz neatšķirsies.

Savukārt Latvijas Restorānu biedrības (LRB) prezidents Jānis Jenzis uzsvēris, ka LIAA un "Michelin" restorānu ceļveža vienošanās par Latvijas restorānu vērtēšanu un iekļaušanu gastronomijas ceļvežos ir nozīmīgākais pēdējo gadu ieguldījums gastronomijas tūrisma mārketingā un attīstībā.

Tātad, pirmā no Baltijas valstīm uz gastrotūristu kartes ir Igaunija. Otrā, iespējams, varētu būt Latvija. Bet Lietuva ir izdomājusi citu piegājienu, vismaz mārketinga ziņā. Proti, lai izteiktu atzinību mūsdienu šefpavāriem, kas tradicionālo ēdienu mūsdienīgās versijās iekļauj sezonālas sastāvdaļas, Viļņa ir piešķīrusi savai restorānu ekosistēmai trīs īstas zvaigznāja Fornax zvaigznes.

“Runājot par ēdienu kultūru, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ir starptautiskas atzinības cienīga gastro aina. Talantīgi mūsdienu šefpavāri apvieno tradicionālo virtuvi ar mūsdienu tendencēm, lai radītu izcilus ēdienus. Viļņas kulinārijas talanti atbilst visām prasībām, lai saņemtu prestižo “Michelin Guide” apbalvojumu, kas tiek piešķirts tikai 138 restorāniem visā pasaulē, un ir tikai laika jautājums, kad viņiem tiks piešķirts šis tituls. Tikmēr pilsēta jau tagad uzskata savus restorānus par augstākā novērtējuma cienīgiem un ir pasniegusi tiem trīs īstas zvaigznes debesīs kā dāvanu Lietuvas gastronomijas nedēļas svinību ietvaros,” ar šādu paziņojumu 2022. gada rudenī nāca klajā Viļņas oficiālās tūrisma un biznesa attīstības aģentūras Go Vilnius direktore Inga Romanovskienė.

Avots: BalticTravelnews.com/GoViulnius.lt/Visitestonia.com/Lsm.lv/Latviesi.com


celojumubode - 3753
Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Pēdējā brīža piedāvājums. 4 nakšu kruīzs Egejas jūrā ar atlaidi līdz līdz -50%. Vietu skaits par akcijas cenu - ierobežots.

EUR 399 | Estravel Latvia

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

Ivo Fomina jubilejas tūre Valmierā

22.aprīlī, plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs pazīstamā Liepājas rokmūziķa Ivo Fomina jubilejas tūres “30 gadi uz skatuves un Jūsu sirdīs” koncerts.

EUR 18 | Valmieras TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Izlidošanas datumi: 21.05. - 24.09.2023. Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu. Iegādājieties līdz 27.04.

EUR 539 | Estravel Latvia

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Restorāns

Restorāns "Il Sole" atkal atvērts

26. martā atklāsim rekonstruētās restorāna telpas, prezentēsim jauno, Itālijā ražoto picas krāsni un cienāsim viesus ar autentiskiem itāļu virtuves gardumiem.

Baltic Beach Hotel & SPA

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Subate – daudznacionāla, kolorīta pilsēta, dažādu konfesiju (katoļu, luterāņu, vecticībnieku) pārstāvēta.

TAKA

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā ieskatīties pasākumu apkopojumā no šā gada 24. līdz 31. martam.

TAKA

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

25.un 26.02 Madonā Kamanu suņu sacensības

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” jau ceturto reizi norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Ziemas čempionāts. Sacensī...

Madonas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -