Četras apņemšanās Jaunajam gadam gudrai budžeta plānošanai

Zelma Strupka | 2022.12.30

Gada nogale un Jaunā gada tuvošanās vairumam cilvēku nozīmē arī jaunu mērķu uzstādīšanu un sapņu piepildīšanu. Nereti tie ir saistīti ar jaunu zināšanu apguvi, profesionāliem sasniegumiem vai aizraujošiem ceļojumiem, vienlaikus apņemoties vairot arī savu un ģimenes finansiālo labklājību. Luminor ieguldījumu un pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska sniedz padomus par to, ko apņemties un kā rīkoties vēl šī gada nogalē, lai veiksmīgāk plānotu savu budžetu un samazinātu izdevumus nākamajā gadā.

Pārskati savu budžetu

Lai cik garlaicīgi tas, iespējams, izklausās, personīgais budžets ir svarīgākais priekšnosacījums finansiālajai labklājībai. Lai veiksmīgi plānotu savu budžetu Jaunajā gadā, jāsāk ar savu izdevumu analīzi, lai saprastu, kur tiek tērēta nauda. To ir iespējams darīt ar dažādu aplikāciju palīdzību, piemēram CoinKeeper vai Monefy, bet var arī izvēlēties jau ierasto excel failu. Lai pienācīgi sastādītu budžetu un saprastu, kuri ir patiesie budžeta ēdāji, pietiks ar pāris mēnešu izdevumu piefiksēšanu. Tālāk ieteicams sadalīt savus izdevumus pa kategorijām, piešķirt katrai no kategorijām noteiktu budžetu un, galvenais, turpmāk ievērot šo sadalījumu. Jāatceras, ka budžetā obligāti jābūt kategorijai “uzkrājumi un ieguldījumi”, kas palīdzēs būvēt finansiālo neatkarību.  

Atvadies no sliktiem ieradumiem

Lai gan šis padoms šķiet atbilstošs veselīga dzīvesveida ieteikumam, tas ir attiecināms arī uz veiksmīgu budžeta plānošanu. Nereti cilvēki neseko līdz tam, cik daudz naudas tiek iztērēts, piemēram, par neplānotiem našķiem veikalā vai kārtējo jauno mantu. Tomēr tieši impulsu pirkumu kontrole bieži palīdz atbrīvot daļu no līdzekļiem uzkrājumiem un ieguldījumiem, tādējādi paātrinot ceļu uz finansiālo brīvību un labklājību.

Izlasi grāmatu par investīcijām

Veiksmīga budžeta plānošana un investīciju veikšana prasa finansiāli gudru rīcību un to pamatā ir finanšu zināšanas un personīgā finanšu uzvedība. Investēšana šobrīd ir ļoti populāra gan pieredzējušu investoru vidū, gan tādu, kuri tikko sākuši veikt ieguldījumus, vienlaikus gan vieniem, gan otriem ieteicams apgūt un nostiprināt pamata zināšanas veiksmīgā investēšanā.

Latviešu valodā ir izdotas vairākas grāmatas, kuras ieteicams izlasīt gada nogalē, lai nākamo gadu iesāktu ar veiksmīgu sava budžeta plānošanu un finanšu līdzekļu vairošanu. Tā, piemēram, pavisam nesen ar Nasdaq Rīga un Finanšu izglītības biedrības atbalstu tapa latviešu valodas tulkojums visā pasaulē populārajai grāmatai “Naudas psiholoģija”. To ir sarakstījis investīciju eksperts Morgans Hauzels un grāmatā ir daudz vērtīgu atziņu par cilvēku attiecībām ar naudu, tādēļ tā ir ideāli piemērota lasīšanai gada nogalē. Mūsdienās ir pieejami arī gan vietējo, gan starptautisku raidījumu ieraksti un finanšu ekspertu podkasti, kas ir labs palīgs, lai orientētos mainīgajā ieguldījumu pasaulē.

Sāc ieguldīt pensiju 3.līmenī

Neatkarīgi no tā, cik tev ir gadu šobrīd, nekad nav par agru vai par vēlu izveidot vai uzlabot savu pensiju plānu vecumdienām. Pirmkārt, ir vērts pārskatīt savu pensiju 2.līmeņa ieguldījumu plānu – vai tas ir piemērots tavam vecumam un labi kalpo tā mērķiem.

Otrkārt, ja tas vēl nav darīts, tad gada nogale ir brīnišķīgs laiks lai atvērtu pensiju 3.līmeņa kontu. Pensiju 3.līmenis tiešām ir viens no vienkāršākiem veidiem, kā uzkrāt papildus kapitālu vecumdienām, turklāt arī saņemot atbalstu no valsts par veiktajām iemaksām. Ja tas jau ir darīts – apsver iespēju palielināt iemaksas, jo pat papildus 20 eiro var pozitīvi ietekmēt gala rezultātu.

Avots: Luminourgroup.com


celojumubode - 3755
Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -