Liepājas tūrisma jaunumi 2022. gadā

Liepājas tūrisma jaunumi 2022.

Foto: Liepaja.travel | Marta Kauliņa | 2023.02.26

Liepāja 2022. gadā viesus ir priecējusi ar daudziem jaunumiem, kļūstot par interesantu tūrisma galamērķi. Jauni muzeji un kultūrvietas, naktsmītnes un restorāni. Lūk, jauno tūrisma objektu apkopojums.

17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"

Autentiskās laikmeta ēdienkartes Hoijeres krogā un Stenderu konditorejā Gaļas brāķera Dāvida Hoijera atraitnes Margarētas Ģertrūdes Hoijeres viesu nams jeb 17.gs – 19.gs. interjera muzejs ir veiksmes stāsts tam, kā nozīmīgs Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma objekts, valsts nozīmēs arhitektūras piemineklis piedzīvo savu atjaunotni jeb renesansi un šobrīd atvērtas muzeja ekspozīcijas veidā pieejams arī ikvienam interesentam. Savukārt Hoijeres krogā ir iespēja baudīt unikālus autentiskus 17-19.gs ēdienus un dzērienus.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/17-19-gadsimta-interjera-muzejs-hoijeres-kundzes-viesu-nams/

Koncertdārzs "Pūt, vējiņi!"

Vieta, kurā Liepāja ir uzdrošinājusies. Šeit 1964. gadā notika pirmais Padomju Savienības rokmūzikas festivāls “Liepājas dzintars” – spilgts protests pret iesūnojušo varu. Festivāla tradīcija ilga 30 gadus. Koncertdārzs šogad ir atvērts pēc nopietnas rekonstrukcijas.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/koncertdarzs-put-vejini-2/

Kultūrvieta "Atmodas Dārzs"

Kultūrvieta “Atmodas Dārzs” veidota ar nolūku Karostā radīt patīkamu satikšanās vietu dažādiem cilvēkiem un dažādām kultūras formām, veicinot radošās pašizpausmes un kopā būšanas prieku. Tāpat netiek aizmirsts par gastronomisko baudījumu, tāpēc visu vasaru no trešdienas līdz svētdienai kultūrvietā “Atmodas Dārzs” darbosies brīvdabas kafejnīca “Kūp BBQ”.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/kulturvieta-atmodas-darzs/

Karostas un Neatkarības kara muzejs

Muzejā ir apskatāmas vairākas ekspozīcijas. Viena no tām stāsta par Karostas rašanos, būvniecību un vēsturi. Ekspozīcijas pamatā ir laika līnija, kurā atzīmēti galvenie notikumi Karostas vēsturē no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Otra jaunā muzeja tēma ir Neatkarības karš 1919. gadā un brīvības cīņas, kas notika Liepājā. Kā zināms, viena no izšķirošajām cīņām notika tieši Redanā 1919. gada 14. novembrī, kam par godu nosaukta iela – 14.novembra bulvāris, uz kura atrodas Redans.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/karostas-un-neatkaribas-kara-muzejs/

Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīcija Liepājā

Karostas objektu vidū Liepājas krasta artilērijas baterija Nr.2 ir joprojām noslēpumainākā vieta Liepājā, kas ir bijusi slēgta 130 gadus. Ekspozīcijā izvietotas Latvijas Kara muzeja vēsturisko fotogrāfiju reprodukcijas par 1. Liepājas kājnieku pulku, 2. Ventspils kājnieku pulku un Kurzemes artilērijas pulku.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/latvijas-kara-muzeja-vestures-ekspozicija-liepajas-krasta-artilerijas-baterija-nr-2/

Kvartāls 53 Liepāja Old Port

Pasākumi, radoša atmosfēra, ēdieni un dzērieni, neaizmirstamas emocijas un labākās vasaras atmiņas! Te blakus viens otram atrodas uz kuģa klāja ierīkots bārs “Red Monkey Liepāja”, zivju restorāns”Spīķeris 53”, vietējā alus darītava “Putabrewery”, interaktīvā ekskursija “Siļķu brāķis”, dusmu izlādes telpa “Smash Room Liepāja”, fitnesa centrs “Royal Fitness” un konferenču telpas. Vecā ostmala 53, Liepāja

Vairāk informācija: https://www.facebook.com/53liepajaoldport

Kuģis - zivju grilbārs

Vēsturisks zvejas kuģis ar komandu un Cook (kuģa pavāru) aicina ciemos uz kuģa klāja un izbraucienos jūrā. Liepājā jauna iespēja grupām līdz 30 viesiem rezervēt vēsturisku zvejas kuģi, gan ģimenes svinībām, gan draugu ballītēm un korporatīviem pasākumiem. Vasaras piedāvājumā darbosies zivju grilbārs ar īstu kuģa pavāru – Cook, gatavosim Liepājas Zivju zupu, baudīsim svaigas piekrastes zivis. Piedāvājumā arī īpašie sajūtu rīti un notikumu vakari uz kuģa klāja gan izbraucienos jūrā, gan piekrastē. Jahtu ostas 85.piestātne, Liepāja. Vairāk informācija: www.jatravel.lv/piedavajumi/item/zivju-kugis/

Kuģis – katamarāns "Water Sledge"

Ūdens ekskursijas pa ostas akvatoriju un Liepājas ezeru ar komfortablām ūdens ragavām. Pieturvieta Liepājas Jahtu ostā Liepaja Marina pie viesnīcas “Promenade Hotel”.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/udens-ragavas/

Kartingu trase "KM kartingi"

Adrenalīna piepildīts brauciens ar kartingiem aizrauj kā lielus, tā mazus! Ja dzīvo vai viesojies vēju pilsētā Liepājā, uzdāvini sev un savai ģimenei vai draugiem trakulīgu braucienu ar kartingu īpaši veidotā un ļoti interesantā trasē – varēsi ļauties ātrumam un straujiem pagriezieniem, vienlaikus jūtoties stabili un droši.

https://liepaja.travel/darit-un-redzet/kartingu-trase-km-kartingi/

Tīklu tornis

Brīvdabas atrakcija bērniem Liepājas Jūrmalas parkā. No citiem tīklu parkiem Latvijā, Liepājas tīklu tornis atšķiras ar to, ka tā konstrukcija ir veidota kā tornis trīs līmeņos. https://www.facebook.com/liepajastarzans

Kafejnīca "Papus"

Kafejnīca “Papus” atrodas Liepājas Jūrmalas parka skaistākajā vietā – vēsturiskajā parkā, kuram blakus atrodas pilsētas lielākais bērnu rotaļu laukums. Kafejnīca ir ģimenes uzņēmums, kura darbojas visu gadu.

https://liepaja.travel/edinasana/kafejnica-papus/

Viesnīca "More Hotel" un restorāns "OXO Brasserie"

“More Hotel” sākotnēji atpazīstams, kā viesu nams Poriņš. Nams ir ticis celts tālajā 1899. gadā un tolaik tika nosaukts par godu ēkas īpašniekam K. Poriņa kungam.

“More Hotel” ir ģimenes uzņēmums, kura interjers un vide tiek veidoti tā, lai ikviens no mūsu viesiem justos īpašs un gaidīts.

https://liepaja.travel/naktsmitnes/porins/

https://liepaja.travel/edinasana/restorans-oxo-brasserie/

Viesnīca "Roze Peldu Residence"

Pārbūvētā viesnīcas ēka ar 12 izsmalcinātiem apartamentiem turpmāk papildinās Liepājas naktsmītņu klāstu. 1870. gadā uzcelto koka namu, kas agrāk saukts par Lazāra Rostovska villu, projektējis arhitekts Pauls Makss Berči. 1919. gada Aprīļa puča laikā tajā patvērās Latvijas Pagaidu valdība. Bet pirms ēka nonāca jaunā īpašnieka – Oļega Hramova rokās, laika zobs un saimnieka neesamība to nebija saudzējusi.

Pārbūves projektu izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns. Projekta gaitā pārplānots esošo dzīvojamo ēku 1. un 2. stāvs, kā arī pagraba un koka ēkas bēniņu telpas. Izstrādāts pārbūvējamo ēku fasāžu apdares risinājums un teritorijas labiekārtojums. Logi, durvis, balkona detaļas, ēkas interjera daļas fiksētas, lai projekta gaitā tās saglabātu, atjaunotu vai izgatavotu no jauna. Divās telpās saglabāti arī vēsturiskie griestu gleznojumi.

Ieplāno Liepāju!

www.liepaja.travel

Avots: Liepaja.travel


celojumubode - 3753
Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -