Ziemas sajūtas Gulbenes novadā

Evita Brokāne | 2022.12.25

Kur doties ziemas sajūtu meklējumos? Noteikti uz Gulbenes novadu! Te varēsi izbaudīt gan burvīgas ziemas ainavas, gan ļauties sniega priekiem, gan arī vienkārši lieliski atpūsties!

Apmeklējiet izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”! Līdz pat Ziemassvētkiem sestdienās centra apmeklējumam tiek piemērotas atlaides, turklāt varēsiet ne vien interesanti pavadīt laiku, ar interaktīvo iekārtu palīdzību izzinot dzelzceļa pasauli, bet arī radoši darboties, veidojot Ziemassvētku rotājumus.

Dodieties izbraucienā ar Gulbenes-Alūksnes bānīti un nesteidzīgi izbaudiet ziemas ainavas pa braucošā vilciena logu! Visu decembri bānītis braucienos dodas, saposies svētku rotā, kas jūsu nelielo ceļojumu pa Vidzemes ārēm padarīs vēl mazliet svētku sajūtām bagātāku. Bet ja jums kārojas piedzīvojumi, dodieties uz Rūķu staciju pie jautrajiem Bānīša rūķiem! Piesakiet šo piedzīvojumu pa tālruni 20228884.

Ieplānojiet doties uz Stāmerienu, kur jūs apburs Stāmerienas pils, ļaujot sajusties kā īstā ziemas pasakā! Balts klusums un sniegs ieskauj pili, pie pils ikvienu sagaida izgreznotā eglīte. Izbaudiet šo mirkli, ļaujieties šai baltajai pasakai! Bet droši dodieties arī iekšā un sajūtiet, kā pils un tās stāsts dzīvo cauri gadsimtiem! Ja pils ziemas pasaku esat izvēlējušies baudīt krēslas stundās, piestājiet uz mirkli tās ziemeļu pusē, kur apaļajās stundās var izdzīvot pils stāstu audiovizuālās projekcijās.

Kas gan ir ziema bez īstu ziemas prieku baudīšanas – braucieniem no kalniņa un slēpošanas? Motorparkā “Dimanti” Stāmerienas pagastā saņemiet kārtīgu adrenalīna devu, šļūcot no kalna ar kamerām, bet pēc aktīvās atpūtas sarīkojiet pikniku un sasildieties ugunskura namiņā. Tālr. pieteikumiem 29123416

Slēpošana ir ne vien patīkama laika pavadīšanas aktivitāte ziemā, bet arī lieliska iespēja uzturēt sevi formā, stiprināt imunitāti un arī mazināt stresu.  Tā ir iespēja atslēgties no ikdienas steigas, baudīt skaistus dabas skatus un uzņemt bagātīgu svaiga gaisa un enerģijas devu. Brauciet slēpot uz lieliski sagatavoto Rankas Kartonfrabrikas distanču slēpošanas trasi! Piesakot pa tālr. 26691550, pieejama arī inventāra noma. Slēpotājus gaida arī “Pirtslietu darbnīcas” saimnieku sagatavotā trase Daukstu pagasta “Āriņos”. Šeit iespējams slēpot arī tumšā laikā, apgaismojums trasē ir aptuveni 2km. Pēc slēpošanas prieku baudīšanas saimnieki piedāvā sasildīties pirtiņā un palikt pa nakti Tējas namiņā. Tālr. 27430303

Lai ne tikai ļautos slēpošanas priekiem, bet arī uzzinātu par tiem kaut ko nedaudz vairāk, apmeklējiet Slēpju muzeju Tirzas pagastā! Tas ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā un viens no nedaudzajiem Austrumeiropā. Te varēsiet bagātīgi iepazīt slēpošanas vēsturi un aplūkot pat ļoti senas slēpes. Muzejā brīdi pa brīdim nonāk kāds jauns un ļoti vērtīgs eksponāts, ko uzdāvina slēpošanas entuziasti un bijušie sportisti. Brauciet un izpētiet, kāds ir labākais slēpošanas inventārs! Tālr. pieteikumiem 25650809

Vēlaties mazliet ļauties romantikai? Dodieties ciemos uz saimniecību “Dzelzavieši” Stāmerienas pagastā un izbaudiet burvīgu braucienu kamanās pa sniegotajiem laukiem. Pēc izbrauciena saimnieki jūs pacienās ar siltu zāļu tēju, varēsiet apskatīt saimniecību un iepazīties ar tās iemītniekiem. Tālr. pieteikumiem 29342831

Ziemassvētki tuvojas lieliem soļiem! Par to liecina gan skaistie rotājumi, gan svētku egļu iedegšanas pasākumi. Arī Gulbenes pilsēta gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus priecē ar krāšņiem rotājumiem, un svētdien, 11.decembrī, centrālajā skvērā tiks iedegta arī Gulbenes pilsētas svētku egle. Būs rūķi, piparkūkas, siltais dzēriens, svētku apsveikumi. No plkst. 16.30 ik pēc 30 minūtēm visus priecēs audiāli teatrāla ziemas gaismu instalācija “Rūķa Gardummices konditoreja”.

Brauciet ciemos “noķert” ziemas sajūtas Gulbenes novadā!

Par visām atpūtas iespējām informāciju meklējiet www.visitgulbene.lv

Avots: Visitgulbene.lv


celojumubode - 3755
Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -