Lietuva aicina viesus mazināt pēcsvētku stresu spa brīvdienās

Donata Buivydė | 2022.12.07

Brīvdienu sezona var sagādāt ne mazums stresa, ko rada steidzīgā Ziemassvētku dāvanu iegāde un finansiālā spriedze mājsaimniecībās visā pasaulē. Lai mazinātu pēcsvētku stresu, Lietuva aicina viesus izbaudīt tās rāmo dabu un nomierināt prātu un ķermeni unikālos spa.

Dažiem brīvdienu sezona rada tikpat daudz stresa un spriedzes, cik prieka. Mājsaimniecības visā pasaulē izjūt spiedienu, ko rada finanšu stāvokļa pasliktināšanās un inflācijas pieaugums, kas tādās valstīs kā Apvienotā Karaliste sasniedzis pēdējā 41 gada augstāko līmeni, radot sajūtu, ka tā ir ieilgusi. Papildu stresu daudziem rada gatavošanās ģimenes vakariņām, cilvēku pilnie veikali un nepieciešamība pabeigt jau iesāktos projektus darbā pirms brīvdienām.

Gaidāmā brīvdienu sezona mēdz sagādāt grūtības cilvēkiem gan finansiāli, gan emocionāli. Vairāk nekā divas trešdaļas nesen veiktā Deloitte pētījuma dalībnieku norādīja, ka Ziemassvētku tēriņi šogad palielinās stresa līmeni, 53% norādīja, ka tie “izraisīs stresu” un 15% - ka tie ”radīs nopietnu stresu”.

Tomēr, sabalansējot steigu ar pienācīgu atpūtu pēc svētkiem, daudzi no šiem cilvēkiem varētu atgūt savu mīlestību pret brīvdienu sezonu. Ceļojums uz ārzemēm pēc aizņemta decembra varētu palīdzēt mazināt nogurumu un raizes, un Lietuva ar tās ciešo saikni ar dabu un inovatīvo spa kultūru ir labākais galamērķis šādai atpūtai.

Lietuvas daba kvalitatīvai atpūtai

Valsts tūrisma attīstības aģentūra Lithuania Travel uzskata, ka Lietuvas mierīgās vides baudīšanai labākais laiks ir tieši pēc Ziemassvētku maratona. Kampaņa “Ziemassvētku stress? Atbrīvojieties no tā Lietuvā!” (The X-mas-stress? Let it out in Lithuania!) aicina apmeklētājus pēc brīvdienu steigas atpūtsties mierpilnā vidē. Lietuvā var baudīt patiesi kvalitatīvu atpūtu,  apmeklējot spa pilsētas, kas veltītas masāžām, terapijai un saunām, kā arī baudot brīnišķīgās dabas ainavas ap tām. Šāda atpūta pēc garā kamaniņu brauciena apkārt pasaulei palīdzētu atjaunoties pat Ziemassvētku vecītim.

“Mēs zinām, cik daudz cilvēku pēc brīvdienām jūtas iztukšoti, jo viņiem ir bijis jātiek galā ar naudas tērēšanu dāvanām, jāgatavojas Ziemassvētku ballēm un jāsteidzas, lai visu pagūtu laikā. Šāda atpūta varētu būt šī gada labākā dāvana," atzīst Lietuvas ceļojumu mārketinga un komunikāciju daļas vadītāja Dovilė Seliukė. “Un Lietuva tam ir ideāla vieta — mūsu mierpilnā daba un spa profesionāļi palīdzēs jums atkal atgūt svētku prieku.”

Lietuvas mierīgā daba un svaigais gaiss ir labākās zāles pēc brīvdienu straujā tempa. Labsajūtas centri, izmantojot dabas ārstniecisko resursu bagātību un vietējās floras dāvanas, piemēram, dzintaru, priedes un minerālūdeņus, nogurušiem ceļotājiem palīdzēs atgūt harmoniju. Dažas mūsdienās izmantotās terapijas, piemēram, fosilizēta koka sveķu izmantošana medicīniskos rituālos, izmantotas jau 2000 -1800 gadus pirms mūsu ēras.

Lietuvā labsajūtas tradīcijas ir kļuvušas par daļu no ikdienas dzīves, tāpēc vairākas pilsētas, piemēram, Druskininki un Birštonas sevi ir pilnībā veltījušas šāda veida nodarbēm. Vietējie slavenie spa savās terapijās izmanto minerālūdeni no vietējiem avotiem, kuros ir augsts sulfātu, kalcija un magnija līmenis. Savukārt, lai uzlabotu relaksācijas sajūtu, pirts rituālos tiek izmantoti dažādi augi, sākot ar nomierinošo lavandu un beidzot ar priedi. Un šī ir tikai neliela daļa no plašākas labsajūtas kultūras, kurā  izmanto dubļu pirtis, saunas, baseinus un masāžas, lai panāktu patiesi efektīvu relaksāciju. Lietuvas spa palīdzēs atjaunot saikni ar jūsu iekšējo būtību - neatkarīgi, vai apmeklēsiet tās viens pats vai kopā ar ģimeni.

Dabīgie ārstnieciskie līdzekļi stresa novēršanai ir pieejami visā Lietuvā un gaida, kad tiks izmantoti enerģijas atgūšanai jaunā gada sākumā.

Avots: Lithuania.travel


celojumubode - 3755
Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

Latvija kļūst par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un tiek turpināts darbs pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia rīkošanas.

Liepājas reģiona TIB

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

SPA atpūta Latvijā

SPA atpūta Latvijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Latvijā

EUR 145 | Estravel Latvia

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Santjago ceļš

Santjago ceļš

113 km, 7 dienās. Santjago ceļš -Camino de Santiago ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem. Ja vēlaties doties grupā, varat izmantot šo piedāvājumu

EUR 1129 | Estravel Latvia

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Ekspozīcija 113 kv.m. platībā un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā.

TAKA

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

SPA atpūta Igaunijā

SPA atpūta Igaunijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Igaunijā

EUR 82 | Estravel Latvia

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -