NOVATOURS IESAKA: kāpēc ir vērts doties uz Dominikānu

Novatours.lv | 2022.12.07

Dominikānas Republika ir labi pazīstama kā banānu, mango, cukura, kafijas, kakao un tabakas mājvalsts. Tās rums un cigāri ir augstu novērtēti visā pasaulē. Tā ir viena no ģeogrāfiski daudzpusīgākajām Karību jūras reģiona valstīm ar satriecošām kalnu ainavām, tuksneša plašumiem, iespaidīgu koloniālo arhitektūru un daudzām pludmalēm. Tūroperators “Novatours” atklāj, kāpēc vismaz reizi dzīvē ir vērts doties uz šo Karību jūras pērli.

Dominikānas Republika ir paradīze romantiskām un aktīvām brīvdienām, atpūtai ģimenes lokā, sērfotājiem, kaitotājiem, kā arī tiem, kas lūkojas pēc mierīgas, lutinošas atpūtas kādā kūrortā. Tropiskā sala saviem viesiem piedāvā gan plašu klāstu kūrortu, gan aicina to apceļot, iepazīstot tās vēsturi, šarmantās pilsētas, mazpilsētas un iespaidīgos parkus, mācoties dejot slaveno vietējo bachata deju.

Kolumba atklātā pasaule

Ierodoties Dominikānas Republikā, acu mirklī pārņem krāsainā un interesantā salas vēsture. Mēģiniet iedomāties, kā jutās Kristofers Kolumbs, kad viņš pirms vairāk nekā 500 gadiem izkāpa uz sauszemes pēc 3 mēnešu ceļojuma pāri Atlantijas okeānam. Tobrīd neviens vēl nezināja par Amerikas kontinentu. Salu nosauca La Isla Española (Spāņu sala).

Vēlāk Kolumba brālis Bartolomejs nodibināja Sandomingo pilsētu, kas bija pirmā pastāvīgā eiropiešu apmetni Jaunajā pasaulē. Pēc tam, kad spāņi devās dziļāk Amerikas kontinentā, uz salas patvērumu rada angļu un franču pirāti.

Sala nonāca Francijas rokās, taču mierīgie laiki nebija ilgi – pēc vergu sacelšanās sala sadalījās divās daļās, no kurām viena tika pasludināta par Haiti, otra palika frančiem, un tika pasludināta par Dominikānas Republiku.

Dominikānas Republiku nevajadzētu jaukt ar citu Karību salu – Dominiku, kuru arī atklāja un kristīja K. Kolumbs.

Santodomingo - Kolumba ceļi

Dominikānas Republikas vēstures pulsu vislabāk var sajust tās galvaspilsētā Santodomingo, kas atrodas valsts dienvidos. Tā ir viena no pirmajām pilsētām, ko eiropieši izveidoja Amerikā. Lai arī Santdomingo vecpilsēta ir maza, tajā ir ko redzēt – pirmkārt, tā ir vēsturiskā arhitektūra: līdz mūsdienām saglabājušies daudzi aizsargmūri un drupas no Kristofora Kolumba laikiem.

Vairāk nekā 500 gadus senajā pilsētā atrodas ne tikai šajā reģionā, bet arī Amerikas teritorijā vecākā katedrāle, klosteris, cietoksnis un slimnīca. Saglabājušās arī pēdas no pirmo iekarotāju ikdienas - māja, kurā dzīvoja Kristofera Kolumba dēls, joprojām ir daļa no pilsētas apbūves.

Pilsētas modernajā daļā ir skatāma iespaidīga celtne, ko sauc par Kristofera Kolumba bāku.

Pilsētā ir rosīga naktsdzīve. Ne tikai bāros, restorānos, kafejnīcās, bet arī ielās skan Karību jūras ritma aizrautīgā un ritmiskā mūzika. Vecpilsētas ielās viena pie otras rindojas kafejnīcas.

Aktīvā izklaide: no ūdenskritumiem līdz vaļu vērošanai

Viena no iespaidīgākajām Dominikānas Republikas vietām ir Puertoplata, ko dēvē arī par Karību jūras reģiona tūrisma pamatlicēju. Tā apbur ar plašo, iespaidīgo ainavu, kurā mijas jūra, kalni, ielejas, upes un neskaitāmas pludmales. Šeit aug kakao un kafijas koki, tās vecpilsēta ir atsevišķas ekskursijas vērta. Netālu no pilsētas var apmeklēt dabas piedzīvojumu parku "27 ūdenskritumi" – izklaides vietu ar ūdenskritumiem un slidkalniņiem.

67 km uz austrumiem no Montekristo atrodama klusa pludmales pilsēta Punta Rucia, kas lepojas ar apburošu balto smilšu pludmali, mierīgu tirkīza jūru un brīnišķīgu skatu uz kalniem.

Blakus smilšainajam krastam, bagātīgās zemūdens ekosistēmas piedāvā niršanas iespējas un iespaidīgus koraļļu rifus. Un tiem, kam patīk vērot putnus, vajadzētu apmeklēt Estero Hondo lagūnu, kur pulcējas savvaļas putnu bari.

Katru ziemu, no decembra līdz martam, no aukstajiem ziemeļu ūdeņiem Samānas līcī ierodas pārokuprvaļi, lai šeit dotu dzīvību jaunajai paaudzei. Šī ir viena no slavenākajām vietām pasaulē, kur var redzēt šos krāšņos milžus savvaļā. Mirklis, kad šie milži parādās līcī, salā ik gadu ir ļoti gaidīts. Šeit pat iespējams arī vērot delfīnus, kas priecājas par kontaktu ar cilvēkiem.

No mangrovju audzēm līdz koku vardēm

Blakus lagūnai zaļo mangrovju meži – īsteni gaisa koku sakņu mudžekļi. Tos vislabāk izzināt, dodoties ekskursijā ar zirgiem - ceļā piestājot pie ūdenskritumiem un nelielām pilsētiņām.

Valsts ziemeļaustrumu piekrastē atrodas Los Haitises nacionālais parks, kur tiek aizsargāti cilvēka darbības neskartie subtropu meži. Šeit kokos vijas orhidejas, ziedot viena par otru skaistāk, čivina eksotiski putni, bet ūdeņos peld apdraudētie Amerikas lamantīni.

Kordiljeras kalnos atrodas mazpilsēta Konzanta, ko nereti dēvē par "Karību jūras Šveici" vai "apburto ieleju". Tā apbur ar pasakainiem skatiem. Šī reģiona apmeklētākais objekts ir Ebano Verde dabas rezervāts. Šajā nelielajā rezervātā sastopamas vairāk nekā 600 augu sugas, tostarp 80 dažādas orhideju sugas, aptuveni 100 putnu sugas, milzu koku vardes un ķirzakas.

Apceļojot salu, ieturot vakariņas restorānos, izklaidējoties naktslokālos – bačatas ritms pavadīs visur. Esot uz salas, ir vērts atvēlēt nedaudz laiku tās apguvei. Kad būs pienācis laiks atvadīties no šīs brīnišķīgās salas, deja paliks kā mūžīgs suvenīrs no tās.

Ideāls laiks atpūtai

Pateicoties siltajam (vidējā mēneša temperatūra 25-27 grādi pēc Celsija) klimatam visu gadu, salā ir lekna tropu veģetācija, mitrās kalnu nogāzēs aug tropu meži, bet kalnos – priežu meži. Tiesa, kalnos ir vēsāks, un ziemā temperatūra var noslīdēt pat līdz nullei. Lietus sezona ilgst no maija līdz oktobrim. Labākais laiks ceļojumiem uz Dominikānas Republiku ir no janvāra līdz martam.

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3753
 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

Sale! līdz 31.03. Piedzīvojumu ceļojumi

-25% pēdējā brīža ceļojumiem // -15-20% ceļojumiem 2023. gadā // Vairak nekā 100 dažādas tūres visā pasaulē, ekskursijas nelielās grupās

EUR 169 | Estravel Latvia

Pavasara Restorānu nedēļa

Pavasara Restorānu nedēļa

No 18. līdz 26. martam Siguldas novadā norisināsies Pavasara Restorānu nedēļa “Pavasaris karotē”.

Siguldas novada TIC

Atklājiet Āziju kruīzā

Atklājiet Āziju kruīzā

Āzijas kruīzi no Singapūras un Jokohamas // Lunksus kruīzs no Okinavas // piedāvājumi 4 - 7 naktīm //

EUR 749 | Estravel Latvia

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Grankanārija. Kanāriju salas All-Inclusive

Viss iekļauts piedāvājums ar lidojumu no Rīgas. Transfēri, 7 naktis viesnīcā. Pēdējās vietas!

EUR 874 | Estravel Latvia

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Pilna Servisa Noma Audi A4 S line EUR 524 mēnesī

EUR 524 | Europcar

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

Nenokavē labākās cenas garantiju!

Nenokavē labākās cenas garantiju!

NENOKAVĒ! Tikai 3 dienas, no 14. līdz 16. martam, ir spēkā labākās cenas garantija!!

Latvia Tours

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

Latvija kļūst par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un tiek turpināts darbs pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia rīkošanas.

Liepājas reģiona TIB

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

EUR 5 | Valmieras TIC

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Pasākumi Augšdaugavas novadā 24.-31. martā

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā ieskatīties pasākumu apkopojumā no šā gada 24. līdz 31. martam.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -