Rundāles pils un kultūrtelpa «Mežotnes baznīca» aicina uz gaismas un skaņu uzvedumu «Lai šoziem pavasaris tuvu!»

Kārlis Anitens | 2022.12.17

Rundāles pils un atjaunotā kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”, režisors Kārlis Anitens un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš gadumijas cēlienā no 17. decembra līdz 8. janvārim piedāvā oriģināli veidotu ziemas ceļojumu Zemgalē “Lai šoziem pavasaris tuvu!”, kas vienā vakarā ietver divus savstarpēji saistītus notikumus: gaismas un skaņas izrādi kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” un lustru, ēnu un meditatīvas mūzikas saspēli greznajās Rundāles pils zālēs. Celtnes viena no otras atrodas četru kilometru attālumā.

“Lai šoziem pavasaris tuvu!” ir vienots gaismas un skaņu uzvedums divos cēlienos divās norises vietās vienā vakarā. Šajā izrādē nav aktieru un teksta, bet galvenais varonis ir pats apmeklētājs. Nonākot gaismas un skaņu saspēles centrā, apmeklētājs piedzīvo pavasara atnākšanu ne tikai dabā, bet arī savā apziņā.

Tieši no šāda skatpunkta iestudējumu veidojis idejas autors un režisors Kārlis Anitens: “Ko es šoziem gribu? Es gribu, lai šoziem pavasaris tuvu! Man patīk ziema, bet es vēlos, lai šajā cilvēcei sarežģītajā ziemā būtu emocionāla sajūta, ka pavasaris ir tuvumā. Es gribu ticēt, ka cilvēces pavasaris ir tepat aiz kalna - lai pārtrauktu stindzinošās kara šausmas; lai atlaistu trakās krīžu važas; lai iedotu gaismu, kur virzīties tālāk. Ir būtiski nostiprināt šo ticību emocionālam cilvēces pavasarim. Mūsu uzveduma iedvesmas avots un centrālā ass ir latviešu dzejnieces Annas Brodeles dzejoļa “Egles zieds” sākuma panti, kuros egle ir tā, kas pirmā sajūt, ka pavasaris ir tuvu, un tāpēc tā Ziemsvētkos košas ugunis dedz. Mums vajag šo egles gaismu iedegt arī sevī, novilkt taisni caur dabas pavasari uz cilvēces pavasari. Ģeometrijā ir aksioma, kas teic, ka caur diviem punktiem var novilkt tikai vienu taisni, tāpēc uzvedums vienlaikus notiek divās atšķirīgās vietās. Tā ir mūsu aksioma par pavasara taisni.”

Septembrī atklātās un savu pavasari gaidošās kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” cēliens ir gaismas, skaņu un akustisku atbalsu izrāde par paralēli starp Brodeles egles ziedu un cilvēka sirdsbalsi. Savukārt uzveduma Rundāles pils cēliens veidots kā pastaiga pa pils zālēm, vērojot greznās lustras, kuras iedegtas ir redzējis vien retais. Lustru gaisma, uzvedumam radītu ēnu spēles uz pavasarīgajiem zāles rotājumiem, meditatīva mūzika, kurā klasiskās Ziemassvētku melodijas savijas kopā ar meditācijas skaņdarbiem un pavasara skaņām, ļaus atskārst, ka pavasaris ir tepat blakus. Katra apmeklētāja ziņā paliek intuitīva vai praktiska izvēle, kuru no pavasara taisnes cēlieniem apmeklēt pirmo, jo iestudējums baudāms abos virzienos un biļete nosaka tikai konkrētu sākuma laiku uzvedumam kultūrtelpā "Mežotnes baznīca".

Kārlis Anitens un Oskars Pauliņš gaismas un skaņas uzvedumu veidošanā sadarbojušies vairākkārt un lielākoties projektos ārpus galvaspilsētas. 2020. gada vasarā abi kopā radījuši vienu no Latvijas vērienīgākajiem gaismas un skaņas uzvedumiem “Teiksma par gaismas bruņinieku” Smiltenē; 2022. gada pavasarī Mālpilī veidojuši aktierim Valentīnam Skulmem veltītu uzvedumu; strādājuši kopā arī koncertuzvedumu un izrāžu veidošanā. Katrs individuāli veidojuši daudzus pasākumus, uzvedumus un izrādes. Kārlis Anitens ir viens no Latvijā zināmākajiem pasākumu režisoriem, bet Oskars Pauliņš ir pieprasītākais gaismu mākslinieks Latvijas teātros.

PRAKTISKA INFORMĀCIJA

Biļetes cena EUR 20.00. Pirmsskolas vecuma bērniem biļetes nav jāiegādājas.

Vienota biļete uzveduma apmeklējumam kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” un Rundāles pilī nopērkama Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Uz biļetes norādīts uzveduma seansa sākuma laiks kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”. Iegādātā biļete ieejai Rundāles pils uzvedumā derīga konkrētajā dienā starp plkst. 16.30 un 20.30, izņemot 22., 24., 31. decembri un 1. janvāri. Biļetes cenā iekļauts arī kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” torņa ekspozīcijas apmeklējums. Iegādātā biļete jāuzrāda gan pie ieejas kultūrtelpā “Mežotnes baznīca”, gan pie ieejas Rundāles pilī. Seansa ilgums kultūrtelpā “Mežotnes baznīca” 20 minūtes. Apmeklējuma ilgums kultūrtelpas “Mežotnes baznīca” tornī neierobežots laikposmā no 15.30 līdz 22.00. Apmeklējuma ilgums uzvedumam Rundāles pilī neierobežots laikposmā no 16.30 līdz 21.00. Rundāles pilī uzveduma laikā darbosies kafejnīca.

Avots: Kārlis Anitens


celojumubode - 3750
PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -