Pie LNSO diriģenta pults atgriežas Francijas mūzikas leģenda, maestro Žans Klods Kazadesī

Pie LNSO diriģenta pults atgri

Foto: Ogilvypr.lv | Anna Babre | 2022.11.24

Šo piektdien, 25. novembrī, plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) kāps Francijas mūzikas leģenda – diriģents Žans Klods Kazadesī un soprāns Karena Vūra. Koncertā  skanēs Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela meistardarbi.

“Tikšanās ar maestro Žanu Klodu Kazadesī vienmēr sagādā prieku un saviļņojumu. Viņa mīlestības pilnā enerģija iedvesmo ikvienu mūziķi un klausītāju! Šajā koncertā būs intriģējoši atkal satikties ar savdabīgo dziedātāju Karenu Vūru. Mūs gaida izcilāko franču komponistu mūzikas programma leģendāra maestro interpretācijā,” stāsta LNSO valdes locekle Indra Lūkina.

Kā saka pats Kazadesī – simfoniskā orķestra diriģēšana nav profesija, tā ir domāšana, filozofija un pašizpēte. Pat liktenis. Zināms, ka maestro savā dzimtenē ir būtiski ietekmējis klasiskās mūzikas attīstību. 86 gadus vecais diriģents karjeras sākumposmā vadīja Parīzes Šatlē teātri, un bija diriģents Parīzes operā. Maestro diskogrāfijā ir vairāk nekā 30 kritikas un klausītāju augstu novērtētu ierakstu kopā ar Lilles Nacionālo orķestri, kuru Kazadesī savulaik pats izveidojis un vadījis vairāk nekā 40 gadus.

Koncertā  Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim un maestro Kazadesī pievienosies dziedātāja Karena Vūra, izpildot Morisa Ravela 19. gadsimta izskaņā radīto vokālo ciklu  “Šeherezade”. Latvijas klausītājiem iespēja iepazīties ar neparasto franču soprānu bija jau 2016. gadā Cēsīs, LNSO festivālā “Vasarnīca”, kur dziedātāja piedalījās Fransisa Pulenka monooperas “Cilvēka balss” iestudējumā. Viņa pārsteidz ne tika ar savu dzidro balsi, bet arī izglītību – Vūrai ir  maģistra grāds kvantu fizikā. Starptautisku konkursu laureāte, ieguvusi Mākslu akadēmijas Prix del Duca un Victoire de la Musique 2009 kategorijā “Atklājums”.

Koncerta vakarā LNSO un diriģents Žans Klods Kazadesī aicina mūzikas mīļotājus izdzīvot dažādus pasaules stāstus, uzlūkojot tos caur franču elegances prizmu. Programmā izskanēs skaņražu Sezāra Franka, Anrī Ditjē un Morisa Ravela kompozīcijas. Sezārs Franks simfoniskās poēmas “Nolādētais mednieks” tapšanai iedvesmojies no vācu dzejnieka Gotfrīda Augusta Birgera balādes; Ditijē savas Pirmās simfonijas sākuma daļā izmanto spāņu sēru gājienu deju, savukārt Ravels skaņās uzbur austrumu ainavas Šeherezades acīm, kā arī antīko pasauli, nošu rakstā ietērpjot vienu no senākajiem mīlasstāstiem.

Koncerts norisinās ar Francijas institūta Latvijā atbalstu.

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetveikalā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/120610

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv


Avots: Ogilvypr.lvZiemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Ziemassvētku tirdziņi Aizkraukles novadā

Dāvanas Ziemassvētkos nav galvenais, taču ir tik patīkami tās saņemt un arī kādam dāvināt. Dzird runājam, ka vislabākās dāvanas esot atrodamas tieši tirgū.

Aizkraukles novada TIC

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši

Jelgavas tornī izstāde “Šoreiz viņi paši"

Līdz 2023.gada 22. janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Harija D.Liepiņa fotoizstāde “Šoreiz viņi paši”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

JAUNGADA BALLE ZĀLĒ OMEGA

Pievienojies jautrai Jaungada sagaidīšanas ballītei mūsu lielākajā pasākumu zālē "Omega" kopā ar grupu Dziļi Violets un vakara vadītāju Kasparu Breidaku.

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

Vienīgā izrāde Rīgā šogad!

18. decembrī plkst. 12.00!

Splendid Palace

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Ziemas sezonas atklāšana

Ziemas sezonas atklāšana "Egļukalnā"

Šā gada 3. decembrī, plkst. 10.00 visi ir laipni aicināti uz ziemas sezonas atklāšanu slēpošanas bāzē “Egļukalns”!

TAKA

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

Bauskas muzejā 10.decembrī no plkst. 11:00 - 15:00 bezmaksas darbnīca “Eglīšu rotājumi 20. gs. 20.-30. gados Latvijā”

Bauskas TIC

JAUNGADA BALLĪTE

JAUNGADA BALLĪTE

Piedzīvo neaizmirstamu Jaungada sagaidīšanas ballīti ar gardiem kokteiļiem, uzkodām, kā arī jautrām izklaidēm un dzīvo mūziku Jorana Šteinhauera vadībā!

EUR 120 | Skyline Bar

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi”

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm.

TAKA

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

JAUNGADA VAKARIŅAS DŽEZA NOSKAŅĀS

Sagaidi Jauno 2023. gadu dzīvās džeza mūzikas ritmu pavadījumā no grupas AG Trio restorānā Esplanāde. Izbaudi bagātīgu svinību bufeti un dzirkstošus dzērienus.

EUR 110 | Esplanāde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -