Rīgas Zooloģiskajā dārzā sākas Ziemas naktis

Rīgas Zooloģiskajā dārzā sākas

Foto: Rigazoo.lv | Rigazoo.lv | 2023.01.07

Rīgas Zooloģiskajā dārzā no 25. novembra līdz 8. janvārim notiks Ziemas naktis Zoodārzā. Šajā laikā zoodārza vārti būs atvērti arī vakara stundās. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai naksnīgā atmosfērā vērot dzīvniekus, bet arī piedalīties interaktīvi izglītojošā izstādē- spēlē “Kas tas?”, meklējot dārza teritorijā izvietotos vides objektus, vērot dzīvnieku vakara barošanas demonstrācijas, satikties ar Ziemassvētku vecīti un sasildīties pie zoodārza centrā degoša ugunskura, savukārt no 1. decembra interesentu grupām piedāvājam vakara ekskursiju pa naksnīgo zooloģisko dārzu zinoša gida pavadībā.

“Kas tas?”

Viens no galvenajiem zooloģisko dārzu uzdevumiem ir reto un apdraudēto sugu saglabāšana, tādēļ Ziemas nakšu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt sākotnēji 13 dizainera Artūra Analta veidotās interaktīvi izglītojošās izstādes-spēles “Kas tas?” objektus. Objekti ir izveidoti dzīvnieku dabiskajos izmēros, ļaujot ikvienam interesentam sajust to lielumu, samēroties ar sevi un pietuvoties kā vēl nekad. Pie objektiem izvietotā informācija arī ļaus uzzināt par dzīvnieka uzvedību, pielāgojumiem, kā arī apdraudētību. Tā kā izstādes objekti būs izvietoti visā Zooloģiskā dārza teritorijā, tad apmeklējuma laikā aicinām tos “kolekcionēt” attēlos. Ziemas nakšu laikā izstāde attīstīsies un ik pa laikam objektu daudzums palielināsies.

Rīgas Zoodārza kolekcijā 27%  ir Pasaules Sarkanajā grāmatā dažādās kategorijās iekļautas sugas. 21% sugu ir starptautiskas nebrīves populāciju menedžmenta programmas (EEP) vai to pārstāvji iekļauti Eiropas vai pasaules ciltsgrāmatās. 31% sugu atrodas Vašingtonas konvencijas jeb CITES aizsardzībā, savukārt 6% sugu ir aizsargājamas Latvijā.

Ziemassvētku vecītis

Ziemas nakšu laikā zoodārzu katru dienu no plkst. 18.00 līdz 20.00 apsolījis apciemot arī Ziemassvētku vecītis. Viņš noteikti viesosies pie saviem draugiem ziemeļbriežiem, taču gan jau būs sastopams arī citviet zoodārzā. Satiekot Ziemassvētku vecīti varēsiet tam iečukstēt ausī kādu vēlēšanos vai arī iedot mājās uzrakstītu vēstulīti. Un varbūt vēlēšanās piepildīsies! Ir taču Ziemassvētku laiks!

Barošanas demonstrācijas

Ziemas nakšu vakaros piedāvājam vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Plkst. 18.15 dārzeņu vakariņas saņems alpakas, plkst. 18.30 ozolzīles kraukšķinās apkakles pekari un plkst. 18.45 ar ķērpjiem no Somijas mielosies meža ziemeļbriežu saime Elmo, Lime, Kalme, Freja un šogad dzimusī Lea.

Ugunskurs pie Bērnu spēļu laukuma

Ziemas nakšu laikā zoodārza centrā pie Bērnu spēļu laukuma degs ugunskurs, radot omulīgu siltuma sajūtu. Apmeklētāji varēs pie tā ne tikai sasildīties, bet arī uzrīkot nelielu pikniku un uzcept līdzpaņemtās desiņas. Ja līs lietus, tad ugunskurs gan netiks kurināts.

Uzsauc vakariņas ziemeļbriedim Elmo un viņa saimei?

Sākoties Ziemassvētku dāvanu izvadāšanas maratonam, Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošajiem Latvijas vienīgajiem ziemeļbriežiem sācies intensīvs darba laiks – visur ir jāpaspēj laikā. Tādēļ aicinām “Uzsaukt vakariņas ziemeļbriedim Elmo”, lai viņa vadītajam kamanu pajūgam, varenajiem ragiem šķeļot vēju un mākoņus, raits solis izvadājot bērniem dāvanas. Kurš gan zina, ko dara ziemeļbriežu saime, kad noslēdzas Ziemas nakts Zoodārzā un pamazām nodziest gaismas… Ziemeļbriežu saimei ikdienas  maltītē, bez zāles vai siena, lapainu zaru slotiņām, dārzeņiem, ietilpst arī ķērpji, kurus Zoodārzs pasūta Somijā. Un 20 eiro ir tieši tik daudz, cik izmaksā vienas dienas porcija. Ziedotāju saraksts tiks publicēts zoodārza mājaslapā (https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/ziedo-ziemelbriedim-elmo), savukārt dienas labdara vārds būs arī uzrakstīts īpašā stendā pie ziemeļbriežu aploka.

Šogad Ziemas naktis sāksies 25. novembrī un ilgs līdz 8. janvārim. Ieejas biļešu kases strādās līdz plkst. 19.30, iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz plkst. 20.30, savukārt pa izgaismotajām zoodārza takām varēs staigāt līdz plkst. 21.00. Ieejas biļešu cenas skatīt šeit: https://rigazoo.lv/lv/apmekletajiem/cenas . 24. un 31. decembrī Ziemas naktis nenotiks, jo kases strādās līdz plkst. 14.00, savukārt zoodārzs atvērts līdz 15.00. Savukārt 1. janvārī visi laipni aicināti ciemos gan dienā, gan arī vakarā. Ziemas nakšu ekskursiju jāpiesaka iepriekš pa tālr. 67518669 vai epastu [email protected] .  

Saģērbjamies atbilstoši laika apstākļiem un dodamies baudīt bagātīgo Ziemas nakšu piedāvājumu Rīgas Zoodārzā!


Avots: Rigazoo.lv


celojumubode - 3749
Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -