Pieredzes stāsts: kāpēc ir vērts ceļot uz Seišelu salām

Pieredzes stāsts: kāpēc ir vēr

Foto: Novatours.lv | Autors: Novatours.lv | 2023.03.19

Idilliskas pludmales, vasarīgs miers, lēns dzīves ritms, zaļi pakalni un lepni, eksotiski džungļi – ne velti Seišelu salas tiek sauktas par paradīzes salām. Ceļotāji tur bauda gan privātumu un lutinošu atpūtu, gan gardu kreoliešu virtuves pieredzi, gan aktīvu izklaidi – ekskursijas uz interesantākajām vietām vai netālām salām, ūdens sporta aktivitātes. Tūroperatora “Novatours” aktīva ceļotāja Liāna dalās ieteikumos, kāpēc ir vērts ceļot uz šo salu.

Seišelu salas ir 115 salu valsts Indijas okeānā. Tās centrālo daļu veido četras galvenās salas: Mae, Pralēna, Silueta un Ladiga. No tām lielākā ir Mae, kur dzīvo lielākā daļa valsts iedzīvotāju (gandrīz 90%), atrodas valsts galvaspilsēta Viktorija un galvenā lidosta. Šai salai ir vislabākie savienojumi ar citām salām un šeit ir visplašākais tūristu mītņu piedāvājums - no augstākās klases viesnīcām un villām līdz pieticīgākiem dzīvokļiem.

Naktsmītņu dažādība

Liāna vērš uzmanību, ka Seišelu salās viesnīcas tiek klasificētas pēc vietējās sistēmas, pamatojoties uz numuru skaitu un viesnīcas lielumu. “Izmitināšanas un pakalpojumu kvalitāte ir ļoti dažāda - pat vienā viesnīcā var būt dažāda veida numuriņi. Seišelu salās nav lielu ēku, līdz ar to nebūs milzīgu atpūtas kompleksu, pārsvarā ir atsevišķas villas, vienistabu vai vairāku istabu brīvdienu mājas. Pieejami ir arī eleganti apartamenti ar privātiem baseiniem un skatu tālos plašumos. Atpūtnieku privātums tiek rūpīgi sargāts, pludmales pie viesnīcas atrodas nomaļākās vietās, tāpēc tās parasti izbauda tikai viesnīcu viesi,” stāsta ceļošanas eksperte.

Lielākajai daļai viesnīcu Seišelu salās nav pieejams pakalpojums “viss iekļauts”. Ierastāk ir nodrošināt nakstmājas ar brokastīm un vakariņām vai 3 ēdienreizēm dienā.

Pēc Liānas teiktā, ir arī diezgan daudz vienkāršāku, bet mājīgu viesnīcu skaistās vietās, līčos. Šīs pārsvarā ir dzīvokļu tipa naktsmītnes, kurās netiek piedāvāti ēdināšanas pakalpojumi, bet ir virtuves, kurās viesi paši var pagatavot maltītes.

Transporta iespējas

Seišelu salas piesaista atpūtniekus no visas pasaules ne tikai ar savām skaistajām pludmalēm, burvīgajiem līčiem, dzidru un siltu okeāna ūdeni, bet arī ar iespaidīgu eksotisko dabu, tāpēc, šeit esot, noteikti ir vērts izpētīt ne tikai to vienu salu, kur ciemojas, bet arī citas.

Mae sala nav liela, to var ērti var iepazīt, dodoties izbraucienā ar īrētu automašīnu, taču nevajadzētu aizmirst, ka satiksme notiek pa kreiso pusi. Droši var izmantot arī taksometra pakalpojumus. Daudzi autovadītāji piedāvā privātas ekskursijas uz interesantākajām salas vietām. Liāna piemetina, ka attālumus nevajadzētu īsti mērīt kilometros, bet minūtēs, jo ceļi nereti vijas cauri kalniem, tāpēc dažu kilometru attāluma mērošana prasa ilgāku laiku nekā parasti.

“Protams, var braukt arī ar vietējo transportu, taču jābūt gatavam, ka brauciens var ieilgt, autobuss ne tikai lēni virzās, bet arī bieži apstājas. Ja nodomātais galamērķis nav pārāk tālu, droši vien ātrāk to izdosies sasniegt pastaigājoties,” smaida Liāna.

Savukārt uz salām var ērti ceļot ar laivām un prāmjiem.

Mae salas bagātais apskates vietu piedāvājums

Mae salā ir tikai viena lielāka pilsēta – galvaspilsēta Viktorija, kuru var izpētīt pusstundas laikā. Apmeklētākā pilsēta ir Beau Vallon, kas vienmēr sagaida ar jautriem Āfrikas ritmiem un mājīgiem restorāniem, garu, gleznainu pludmali un dažādām ūdens aktivitātēm. Mazās zvejnieku pilsētiņas vai ciemi, kuru nosaukumi saistās ar līču (franču valodā “anse”) un pludmaļu nosaukumiem, priecē ar svaigu jūras velšu ēdieniem.

Liāna Mae salā iesaka apmeklēt Viktorijas vēstures muzeju, iespaidīgi skaisto Mont Fleuri botānisko dārzu, apskatīt Seišelu salu milzu bruņurupučus un apmeklēt tirgu, kur var iegādāties eksotiskus augļus un svaigas jūras veltes. Uzmanību piesaista arī miniatūrais pulksteņa tornis, kas tiek uzskatīts par Viktorijas simbolu, un krāsainais hinduistu templis.

“Braucot no galvaspilsētas gar krastu uz dienvidiem, apmeklējiet Takamakas ruma fabriku, kas atrodas 18.gs. tradicionālā Seišelu salu koloniālā stila savrupmājā. Muižā varēs redzēt, kā top rums no cukurniedrēm, piedalīties degustācijā, iegādāties dzērienu līdzi ņemšanai, kā arī baudīt to kopā ar gardās kreoliešu virtuves ēdieniem”, iesaka Liāna.

Pludmales atpūtas kārotājiem noteikti jāapmeklē vienu no populārākajām salas pludmalēm - Anse Royale, kur iespējams arī nirt un apbrīnot zemūdens krāspilno pasauli. Salas dienvidos atrodas viena no skaistākajām salas pludmalēm Anse Intendance, ko ieskauj kokospalmas.

Atpūšoties Mae salā, noteikti ir vērts ieplānot arī pārgājienu, ņemot vērā, ka ziemeļu pusē ir vairāk kalnu, bet dienvidu pusē daudz zaļumu un sulīgas veģetācijas. “Pārgājieni šajā salā vienmēr ir ļoti interesanti, jo pastaigājoties var apbrīnot savvaļas eksotiskos augus, kurus Latvijā audzējam kā telpaugus", stāsta Liāna.

Milzu kokosrieksti Praslinas salā

Kad Mae sala ir iepazīta, ceļotāja Liāna iesaka apmeklēt Praslinas salu, kas no Mae salas ar prāmi sasniedzama aptuveni 45 minūšu laikā.

Arī šī sala sagaida viesus ar izmitināšanas iespējām, taču tā ir krietni mierīgāka. Uz salas dzīvo aptuveni 9 tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa strādā tūrisma jomā. Liāna salu apceļoja ar taksometru, kura šoferis minēja, ka Praslīnā elektrība ieviesta tikai ap 1970. gadu. “Tiešām, tā ir civilizācijas maz skarta sala, kuras daba ir patiesi unikāla,” stāsta ceļotāja.  

Īpaša apciemojuma vērts ir Vallee de Mai dabas liegums, kurā aug palmas, kuru lapu platums sasniedz 6 metrus, bet garums pat 14 metrus. Vēl pārsteidzošāki ir to augļi – jūras kokosrieksti, kas pēc formas atgādina cilvēka sēžamvietu. Šie gigantiskie rieksti sver aptuveni 20 kilogramus. “Ja rodas kārdinājums iegādāties šādu suvenīru, pērciet tikai sertificētos veikalos un saņemiet pirkumu apliecinošu dokumentu. Rieksti nav lēti, tie maksā 300 - 400 eiro”, norāda Liāna. Ja paveicas, parkā var redzēt retu melno papagaili.

Ikoniska pludmale Ladiga salā

Ar prāmi 15 minušu brauciena attālumā no Praslinas salas atrodas Ladiga sala. Tā ir ļoti maza sala, apmēram 10 kvadrātkilometru platībā. Galvenais transports uz salas ir velosipēdi. “Šeit iespējams baudīt īstu idilli. Salas skaistākā pludmale ir redzama visās Seišelu salu pastkartēs”, stāsta Liāna.

Pludmali sauc Anse Source d'Argent, taču to dēvē arī par pludmaļu Meku un tā ir viena no visvairāk fotografētajām pludmalēm pasaulē. Pludmale atrodas nacionālā lieguma teritorijā, kurā ieeja ir par maksu - ar ūdeni nogludinātas dažādu formu granīta akmeņu ainavas un dzidri zilais ūdens atņem vārdus. Šeit laiks apstājas.

Liāna iesaka salu iepazīt, dodoties velo izbraucienā: “Parkā, kas atrodas blakus Anse Source d'Argent pludmalei, aug kokosriekstu un vaniļas plantācijas un dzīvo lielie Aldabras bruņurupuči. Salas piekraste ir bagāta ar apburošām pludmalēm, kur pa smiltīm rāpo dažādu krāsu un izmēru krabji, krastā nāk haizivju mazuļi un daudz eksotisku zivju.”

Draudzīgi un sirsnīgi salu saimnieki

Pēc Liānas teiktā, vietējie iedzīvotāji ir draudzīgi, mierīgi un izpalīdzīgi: “Cilvēki nav uzmācīgi. Ja kaut ko parāda vai dod padomu, atlīdzību negaida. Kādu vakaru gribējām pludmalē pasūtīt dzērienu, bāra darbinieks jau bija pabeidzis darbu, bet viņš gan atrada kokosriekstu, ar ko pacienāt, gan piedāvāja mums bezmaksas maltīti.”

Laika apstākļi

Seišelu salās ir divas sezonas: novembris - marts un aprīlis - oktobris. Labākais laiks, kad turp doties, ir Latvijas ziema. “Es Seišelu salās viesojos decembrī. Lietus lija tikai vienu reizi un ļoti īsu laiku – tropu lietus,” atceras Liāna.

Gaisa temperatūra visu gadu ir vienāda, taču karstums ceļotāju netraucēja: “Protams, tiešie saules stari var ātri apdedzināt, taču pateicoties saules siltumam, okeāna ūdens ir ļoti silts. Atkarībā no līča, dažreiz šķita, ka neeju okeānā, bet eju vannā.”

Kreoliešu virtuve un līdzi ņemamie ēdieni

Kā stāsta Liāna, salu ēdienkartē dominē kreoliešu virtuve. No tās bagātīgā klāsta īpaši ieteicams ir nogaršot rīsu sautējumus ar jūras veltēm, zivi. “Ārkārtīgi priecēja augļu piedāvājums - kokosrieksti, mango un citi eksotiskie augļi. Lai kur dotos, svaigus augļus vienmēr var nopirkt," stāsta ceļotāja.

Atpūtnieki Seišelu salās remdē slāpes ar svaigu, tikko novāktu kokosriekstu ūdeni un bauda svaigi spiestas sulas no eksotiskiem augļiem. Liāna atceras, ka viena no interesantākajām garšu pieredzēm bija salda greipfrūtu sula sajaukumā ar sāli. Ir vairāki banānu veidi, un šeit var nogaršot retus eksotiskus augļus, piemēram, maizes augļus.

Apmeklējot Seišelu salas, suvenīriem vislabāk ir iegādāties dažādas garšvielas, no kurām dažas Latvijā nav pieejamas, piemēram, kanēļa lapas. Salās aug arī vaniļa, no kokosriekstu eļļas tiek gatavoti daudzi kosmētikas līdzekļi, kā arī ārkārtīgi smaržīgie jostro ziedi. Šie aromāti vēl ilgi atgādinās par brīnišķīgāko atpūtu Paradīzes salās.

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3755
Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Jaunums. Tasas sala, Grieķija

Izlidošanas datumi: 21.05. - 24.09.2023. Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu. Iegādājieties līdz 27.04.

EUR 539 | Estravel Latvia

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Saruna “Kultūras un tautas” ar A.Reiteru

Saruna “Kultūras un tautas” ar A.Reiteru

12. aprīlī plkst. 19.00 aicinām uz sarunu ar ekspedīciju vadītāju, ceļotāju Andžeju Reiteru. Pasākuma norises vieta – Kocēnu Kultūras nams.

EUR 5 | Valmieras TIC

Pirts procedūras Latgalē

Pirts procedūras Latgalē

Pirts procedūras ir vesels piedzīvojums, ko vēl īpašāku padara profesionāli pirtnieki. Raksta apkopojumā Latgales pirtis.

Latgale.travel

Maijā Liepājas Restorānu nedēļa

Maijā Liepājas Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14. maijam ikviens aicināt izbaudīt īpašos Liepājas restorānu un kafejnīcu piedāvājumus un ieplānot aizraujošas brīvdienas Liepājā!

Liepājas reģiona TIB

Piedalies foto akcijā: Purvs Tevi sauc!

Piedalies foto akcijā: Purvs Tevi sauc!

Muzeju naktī Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs piedāvā izzinošu programmu. Līdz 14.04 aicinām iesūtīt uzņemtus foto ar purva ainavas skatiem.

Valmieras TIC

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Lieldienas Lielbornes muižā!

Lieldienas Lielbornes muižā!

Atpūtas kompleksā Lielbornes muiža tiek piedāvāta ļoti daudzveidīga un aizraujoša Lieldienu programma.

TAKA

TASAS SALA Līgo svētkos!

TASAS SALA Līgo svētkos!

Salas galvenie apskates objekti ir tās dabas skaistums, pludmales, ciemati un vēsturiskie apskates objekti.

EUR 549.00 | Latvia Tours

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Svinēsim Lieldienas Valmieras novadā!

Svinēsim Lieldienas Valmieras novadā!

Svinēsim Lieldienas Valmieras novadā! Gaišs prieks un domas, cits vējš un gaiss, izziemošanās un iepumpurošanās. Lai skaistas Lieldienas!

Valmieras TIC

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Kruīza kompānija Princess Cruises. Sidneja- kruīza diena- Tasmānija- Tasmānija- Great Oyster Bay (austeru līcis)-kruīza diena- Ēdena- Sidneja

EUR 671.00 | Latvia Tours

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Kuplām ģimenēm! - viesnīca ar akvaparku

Kuplām ģimenēm! - viesnīca ar akvaparku

Ģimenes atpūta Tallinā - Kalev Spa Hotel & Waterpark /// 1 nakts ģimenes numurā 2 pieaugušajiem un līdz 4 bērniem, brokastis, baseinu un saunu centra a

EUR 199 | Estravel Latvia

“Rīvas pumpurs 2023”

“Rīvas pumpurs 2023”

15. aprīlī Dienvidkurzemē norisināsies tūrisma sezonas atklāšanas svētki "RĪVAS PUMPURS 2023"

Liepājas reģiona TIB

Ideju izpētes un koprades darbnīca

Ideju izpētes un koprades darbnīca

Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem ir aicināti piedalīties ideju koprades darbnīcā, kas norisināsies 14. aprīlī plkst.12.00 koprades darbnīcā “DARE” Valmierā.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -