Božolē – vīna un mūzikas svētki outlet ciematā

Gita Bute | 2022.11.11

Tradicionāli, novembra trešajā ceturtdienā, Francijā norisinās ‘Jaunā božolē’ jeb jaunā vīna svētki. Šī diena ir kļuvusi par vīndaru dienu, kad visa valsts svin svētkus un ir iespēja novērtēt cik veiksmīga bijusi raža. Kā arī tā ir iecienīta tradīcija, ko ieviesuši paši lielvalsts iedzīvotāji.

Un kādi gan var būt svētki bez mūzikas! Božolē – ir vakars, kurā tiks apvienotas divas smalkas un sarežģītas pasaules – klasiskās mūzikas un vīna pasaule.

2022.gada 17. novembra vakarā jaunais vīns būs kā papildinājums izsmalcinātai franču mūzikai. Klausītāji tiks vesti pa skaistajām Francijas ieliņām, mākslinieki priecēs ar skaņdarbiem, kurus rakstījuši dažādi komponisti, dažādos laikos, bet visus vieno mīlestība uz vienu no romantiskākajām vietām pasaulē – Franciju.

Franču mūzika ir kā labs vīns - prasa attieksmi un ieklausīšanos, lai sajustu pasteļtoņus un paspētu noķert netveramo. To klausītājiem uzburs Latvian Sound Quartet. Kvarteta sastāvs ir ļoti rets un neparasts, tas pārstāv gandrīz visu instrumentu grupas, kas dod patiesi orķestrālu skanējumu.

Mūziķes dibinājušas ansambli 2013.gadā, plūcot laurus starptautiskos un vietējos konkursos. Uzstājušās Melngalvju namā Brēmenē, piedalījušās tiešraides koncertos Latvijas radio Klasika un Vācijas Ziemeļu klasiskās mūzikas radio. Koncertējušas teju visā Latvijā, kā arī Igaunijā, Vācijā, Austrijā, Krievijā, Kiprā.

Čelliste Māra Botmane kopš 2012. gada ir kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķe, kas ir Grammy balvas ieguvējs. Līdzās mūsdienu instrumentam spēlē baroka čellu, regulāri muzicējot Māra Kupča vadītajā orķestrī Collegium Musicum Riga.
Kā pedagogs strādā Jāz. Medinaņa Rīgas 1.muzikas skolā un Jāz. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā.

Ieguvusi bakalaura grādu (2013) JVLMA Dianas Ozoliņas klasē, turpat arī maģistra grādu senajā mūzikā (2020), maģistra grādu ieguvusi arī Mūzikas un mākslu augstskolā Frankfurtē pie Mainas (2018), studējot pie profesoriem Jana Ikerta un Kristines von der Golcas. Papildinājusi zināšanas Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā Budapeštā.

Kā soliste uzstājusies ar JVLMA simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonia concertante, piedalījusies dažādos starptautiskos projektos (Pērnavas mūzikas festivāla orķestrī ar diriģentu Pāvo Jervi, Hundisburgas vasatas mūziaks akadēmijā ar diriģentu Johannesu Klumpu un citos), koncertējusi orķestru Frankfurter Kantorei, Kameroper Frankfurt, Giessen Stadttheater sastāvos, kā arī bieži piedalās Kölner Kammerorchester projektos.

Aktīvi muzicē dažādos kamersastāvos, pastāvīgi – Tempus Balticus, Latvian Sound Quartet. Kā kameransambļu dalībniece guvusi godalgas dažādos konkursos, koncertējusi daudzviet Eiropā.

2021. gadā tika nominēta LMB nominācijā "Par izcilu darbu ansamblī 2020.gadā"

Pianiste Roksana Tarvide maģistra grādu ieguva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē, kuru ar izcilību absolvēja 2015. gadā.

Roksana Tarvide gan kā soliste, gan dažādos kameransambļu sastāvos ir vairāk kā desmit dažādu prestižu konkursu laureāte, to starpā Sergeja Taņejeva, Johanesa Brāmsa, Ilmari Hannikainena.

Savas prasmes māksliniece pilnveidojusi meistarklasēs pie pasaulē atzītiem pedagogiem: D. Baškirovs (Krievija/Spānija), D. Merlē (Francija), A. Ļubimovs (Krievija), L. Zilberšteine (Vācija, Austrija), P. Donahjū (Lielbritānija), D. Ketlere (Lielbritānija/Austrija), N. Sivelova (Dānija), B. Bermans (ASV) un daudziem citiem izciliem mūziķiem.

Pianistes koncertu ģeogrāfija aptver Latviju, Vāciju, Igauniju, Lietuvu, Somiju, Krieviju, Itāliju, Zviedriju, Dāniju, Austriju, Franciju, Poliju, Kipru u.c.

Blakus atskaņotājmākslai nodarbojas ar pedagoģiju, pasniedzot klavierspēli un klavieru duetu PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā.

Obojiste Jana Zeļenska un vijolniece Margarita Ogibalova ir nacionālo un starptautisko konkursu laureātes. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķes. LNSO koncertējis kopā ar tādiem pasaules līmeņa solistiem un diriģentiem kā Māris Jansons, Vladimirs Fedosejevs, Vasīlijs Sinaiskis, Kārlis Marks Šišons, Elīna Garanča, Albrehts Maijers u.c.

Margarita Ogibalova papildus darbam Latvijas Nacionālajā simfoniskjā orķestrī regulāri piedalās Sinfonia Concertante projektos, festivālos Laima randevouz, Rīga-Jūrmala, Summertime. Aicina Inese Galante, Born in Riga. Nodarbojas ar pedagoģisko darbību privātajā mūzikas skolā "Patnis".

Papildu informācija par pasākuma programmu:
B. Martinū kvartets obojai, vijolei čellam, klavierēm
G. Forē miniatūras
K. Debisī sonāte čellam un klavierēm
F. Pulenks trio obojai, čellam, klavierēm
A. Maskats kvartets „Pusnakts Rīgā”

Dzīvot un mācīties Parīzē tiecās gandrīz ikviens 20.gs. mākslinieks. Arī Bohuslavs Martinū. Savā kompozīcijas tehnikā izmantojot franču smalko, pērļaino stilu ar džeza iezīmēm.

Gabriela Forē melodiskās, sentimentālās miniatūras, kuras dēvē par „intimitātes dzejoļiem”, „valdzinājuma meistaru”. Grācija un smalkums, melodiju neparastais skaistums un harmonijas izsmalcinātība lielā mērā izskaidro komponista mūzikas šarmu.
Klods Debisī ir iespējams viens no pazīstamākajiem franču komponistiem. Viņš ir īsts skaņu alķīmiķis, harmoniju un tembru gleznotājs. Sonāte čellam un klavierēm ir kā smalka Parīze dāma - jutekliska, emocionāla, bet arī jautri koķeta un pašpārliecināta.
Koncerta noslēgumā atgriezīsimies mazajā Parīzē – Rīgā. Klausītāji varēs izbaudīt savā vienkāršībā ģeniālo Artura Maskata opusu “Pusnakts Rīgā”, kam autors iedvesmojies arī noskatoties Vudija Alena kinofilmu “Pusnakts Parīzē”. Klausītāji varēs baudīt mirkļus bohēmiskajā un romantiskajā 30. gadu Rīgā. Šis opuss tika veltīts pasaulē slavenajam latviešu vijolniekam Gidonam Krēmeram un viņa orķestrim Kremerata Baltica, pats autors pēc savas iniciatīvas ir veidojis aranžiju Latvian SOUND Quartet mūziķēm.

Biļetes nopērkamas:
 https://store.bilesuserviss.lv/public/?concert=374178&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126&fbclid=IwAR2vemIq2cCTsYsUVm36USOeDN2atI4X1jr8G2YDp-KnygoYOybKK9SCtbU#view=ticketsselect


Avots: Gita Bute


celojumubode - 3755
Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -