21. gadsimta tehnoloģijas, kas jauniešus padarījušas par miljonāriem

21. gadsimta tehnoloģijas, kas

Foto: Tele2.lv | Oskars Fīrmanis | 2022.11.24

Jaunu tehnoloģiju parādīšanās un esošo attīstība īpaši ietekmē gados jaunākus cilvēkus, kuri vēlas paši pirmie izmēģināt visu nebijušo un inovatīvo. Šī gadsimta tehnoloģiju birums strauji maina arī nodarbošanās un peļņas iespējas, aizvien biežāk dodot iespēju tieši jauniešiem kļūt par neticami veiksmīgiem uzņēmējiem, miljonāriem un pelnīt krietni vairāk par vecākiem. Kā tas iespējams? Kas jādara, lai jau 20 – 30 gadu vecumā nonāktu miljonāru sarakstos, baudītu atvaļinājumu eksotiskās salās, brauktu ar paša nopelnītu jaunāko “Tesla” automobili? Daudzpakalpojumu uzņēmums “Tele2” izveidojis apskatu ar pieciem ar tehnoloģijām saistītiem un teicami atalgotiem virzieniem, kas piesaista mūsdienu jauniešus un ļauj kļūt par savas dzīves noteicējiem.

Videospēļu strīmošana

Videospēļu spēlēšana un šī procesa filmēšana jau vairākus gadus saucama par īstu biznesu, kurā populārākie strīmeri spēj nopelnīt miljonus. Lieki teikt, ka gan videospēles, gan to strīmošana jeb straumēšana ir lauciņš, kas vairāk piemērots jauniešiem, kuri no šīs nodarbes gūst ne tikai labas emocijas, bet arī lielu skatītāju pulku un dažkārt vairākus miljonus dolāru kabatā. Tiesa, ja pievēršas šai lietai nopietni, tad izrādās, ka nekāds vieglais darbs tas nav. Profesionāli videospēļu strīmeri ar to nodarbojas vairāk nekā desmit stundas dienā, taču pašā “karjeras” sākumā katra stunda, ko nepavadi strīmojot, nozīmē zaudētus sekotājus un abonentus. Viens no pazīstamākajiem strīmeriem ir 30 gadus vecais Tailers Blevins, kurš plašāk zināms ar segvārdu Ninja. Viņš agrāk aktīvi darbojās videostraumēšanas platformā “Twitch”, taču šobrīd biežāk redzams “YouTube”, kur saviem video savācis 2,5 miljardus skatījumu un ap 24 miljoniem sekotāju. Jaunieša nodarbošanās ļāvusi viņam līdz šim nopelnīt ap 40 miljoniem dolāru.

NFT radīšana un tirgošana

Pērn lielu interesi visā pasaulē radīja NFT (non-fungible tokens), kas, vienkāršos vārdos runājot, ir digitāli, neatkārtojami, unikāli žetoni. Visbiežāk tie ir mākslas darbi, taču patiesībā var būt jebkas – arī fotogrāfija, ieraksts “Twitter” u. tml. NFT iespējams salīdzinoši vienkārši izveidot, pārvērst tirgojamā precē un tiešsaistē tirdzniecības platformā pārdot kā unikālu, vienā eksemplārā esošu digitālu lietu. Skaidrs, ka arī jauniešiem šī joma nav palikusi vienaldzīga un, patiesību sakot, 20 – 30 gadus jaunie censoņi tajā veido lielāko konkurenci, jo apzinās, ka šādā veidā var tikt ne tikai pie papildu naudas, bet arī kļūt par miljonāriem. Kurš gan būtu domājis, ka pienāks tādi laiki, kad savu pašbildi būs iespēja tirgot kā šo te NFT un burtiski peldēties naudā? Tas izdevies 22 gadus jaunajam datorzinātņu studentam Sultānam Gustafam Al Džozali, kurš kā NFT pērn pārdeva gandrīz 1000 pašbildes, šādi nopelnot vairāk nekā vienu miljonu dolāru.

Podkāstu veidošana

Podkāsti jeb raidieraksti diezgan ātri kļuvuši par iecienītu un pieprasītu satura patērēšanas veidu. Turklāt tā ir vēl viena joma, kur izpausties jauniešiem, piedāvājot sava vecuma auditorijai interesējošu saturu, ko var noklausīties ne tikai mājās, bet arī, piemēram, sportojot, dodoties uz skolu u. tml. Lai podkāsts sāktu pelnīt, tam nepieciešami vidēji vismaz no 5 000 līdz 10 000 klausītājiem mēnesī. Savukārt par katru sēriju iespējams nopelnīt līdz pat pusmiljonam dolāru. Latvijā šī joma jauniešu vidū vēl nav tik populāra, taču ārzemēs 20 – 30 gadus jauni satura radītāji bieži veido raidierakstus par tādām tēmām kā videospēles, grāmatas, komiksi, mūzika, sports, aicinot uz intervijām populāras “YouTube” zvaigznes. Šādi iespējams piesaistīt plašu auditoriju un parādīt, kādas perspektīvas podkāstu veidošana var pavērt tieši gados jauniem cilvēkiem.

Produktu reklamēšana sociālajā tīklā “Instagram”

Pirms padsmit gadiem vien retais varēja iedomāties, ka sociālie tīkli un liels sekotāju pulks var dot ne tikai jaunu nodarbošanos, bet arī pilnas kabatas ar naudu un bezbēdīgas dzīves iespējas. Gadu gaitā sociālais tīkls “Instagram” kļuvis par lielisku platformu influenceru mārketinga aktivitātēm. Pateicoties lietotnes rīku dažādībai, produktu var ne tikai ietērpt skaistās bildēs un interesi raisošos aprakstos, bet arī, izmantojot funkciju “Reels”, skaisti nofilmēt. Daudzi influenceri pieturas pie formulas, ka cena par ierakstu atkarīga no sekotāju skaita. Piemēram, par katriem 10 000 viņi iekasē 100 dolāru. Šādā veidā veiksmīgākie influenceri gada laikā var nopelnīt pat miljardus dolāru. Pērn vislabāk apmaksātais “Instagram” influenceris bija futbolists Krištianu Ronaldu, kurš par vienu ierakstu prasīja līdz pat miljonam dolāru. Taču spīdoši veicies arī vēl 30 gadus nesasniegušajiem dziedātājiem Arianai Grandei, Selēnai Gomezai un Džastinam Bīberam, kuri par vienu ierakstu “Instagram” prasīja līdz 800 000 USD.

Investēšana kriptovalūtās

Pēdējos gados aizvien lielāku interesi jauniešu vidū rada uz blokķēdes tehnoloģijas pamata radītās kriptovalūtas. Spekulējot ar tām, salīdzinoši īsā laikā iespējams tikt gan pie lielas bagātības, gan iekulties parādos. Taču arī jaunā paaudze mācās no kļūdām, attīsta ieguldīšanas stratēģijas un cenšas saprast, kā turīgam kļūt vēl turīgākam. Piemēram, CNBC pērn veiktajā pētījumā noskaidrots, ka bagātie mileniāļi salīdzinoši biežāk vēlas ieguldīt kriptovalūtās. Atklāts, ka vairāk nekā pusei jeb 53% no aptaujātajiem, kuri dzimuši no 1980. gada līdz 2000. gadam un investējuši vismaz vienu miljonu dolāru, kriptovalūtas aizņem pat pusi no ieguldījumu portfeļa vērtības. Pašreiz jaunākais investors, kurš kļuvis par miljonāru, ieguldot kriptovalūtās, ir Ēriks Finmens, kurš no 12 gadu vecuma investē “Bitcoin” un 18 gados bija ticis pie teju piecu miljonu dolāru pelņas. Tagad jaunietim ir 22 gadi, viņš ir veiksmīgs uzņēmējs un strādā izglītības jomā Silīcija ielejā.

Tehnoloģijas patiešām paver gan jaunas darba, gan peļņas iespējas, un katra paša ziņā ir tās izmantot vai ielikt savu enerģiju citās lietās. Taču šeit apskatītās tā sauktās jauno laiku profesijas pierāda to, cik ļoti tehnoloģiju iespaidā transformējas ne tikai darba tirgus, bet arī vajadzības pēc izglītības un prasības pēc vēlamā atalgojuma. Skaidri redzams, ka tas viss radikāli mainās un virzās prom no tiem laikiem, kad mūsu vecāki sāka savas darba gaitas. Sagaidāms, ka nākotne sagādās vēl lielākus pārsteigumus un vienlaikus jaunas iespējas nākamajām paaudzēm. Kādas tās būs? To rādīs tehnoloģiju virzība un mūsu pašu šodien iemītās takas.

Avots: Tele2.lvJaunais gads Porto. Pēdējās vietas

Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas

/4 naktis, 28.12.2022. - 01.(02.)01.2023./ Jaunā gada sagaidīšana Porto, Portugālē. Pēdējās vietas!

EUR 599 | Estravel Latvia

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Liepājas suvenīri svētkos

Liepājas suvenīri svētkos

Iepriecini kādu mīļo cilvēku, vai iepriecini pats sevi – dāvana no Liepājas vienmēr liks sejā atplaukt patiesam smaidam, jo atradīsies kas noderīgs katram.

Liepājas reģiona TIB

Šrilanka - mazais brīnums

Šrilanka - mazais brīnums

Šrilanka piedāvās pārsteidzošus kalnus, kristāldzidrus ūdenskritumus, džungļus, nacionālos parkus, garšvielu un tējas plantācijas, sajūsminošu ēdienu, vienmēr p

EUR 2299 | Latvia Tours

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Spa atpūta ar vakariņām Pērnavā!

Spa atpūta ar vakariņām Pērnavā!

SPA atpūta diviem Viiking Spa Hotel ar ūdens un pirts centra apmeklējumu un vakariņām no 75 EUR (parastā cena līdz 140 EUR)!

Hookusbookus.com

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepāja mirdz skaistajos svētku rotājumos

Liepājas pilsētas svēros un ielās uzmirdzējuši vairāk nekā tūkstotis dažāda veida rotājumu dažādās pilsētas vietās.

Liepājas reģiona TIB

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Ģimenes spa atpūta Viimsi SPA

Lieliskas ģimenes brīvdienas ar plašu izklaides centru bērniem un spa centru Tallinn Viimsi SPA no 89 EUR (parastā cena līdz 154 EUR)

Hookusbookus.com

Vaska sveču gatavošanas meistarklase

Vaska sveču gatavošanas meistarklase

8. decembrī plkst. 17.30 Ķoņu bibliotēkā vaska sveču gatavošanas meistarklase. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 4. decembrim, zvanot pa tālr. 29343960.

Valmieras TIC

Svētku brīvdienas Parīzē

Svētku brīvdienas Parīzē

Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // 15.12.2022. - 10.01.2023. //

EUR 694 | Estravel Latvia

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētki

Skuju adatiņas gaismu ada. Pa valdziņam vien top īpašā sajūta. Silda un brīnumu sagaida. Aicinām uz Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētkiem Valmieras novadā!

Valmieras TIC

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku tirdziņi un notikumi Alūksnē

Ziemassvētku notikumi, pasākumi un tirdziņi Alūksnē!

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties un uzburt sev īsto Ziemassvētku sajūtu, aicinām Alūksnes dzelzce

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās

12:00 - 13:00 grilēšana, degustācijas, ziemas karstie dzērieni, viktorīnas ar balvām, tikšanās ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti. Meistarklases bērniem.

ViaJurmala

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Jūsu pirmais ceļojums Japānā, no Rīgas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 8 naktis viesnīcās noteiktās ēdienreizes un ekskursiju programma. // Cena spēkā līdz 30.12.

EUR 2550 | Estravel Latvia

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Spa atpūta Tallinā no 59 EUR

Atpūta divatā Park Inn by Radisson Meriton ar ūdens un pirts centra apmeklējumu no 59 EUR (parastā cena līdz 156 EUR)

Hookusbookus.com

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -