Viļņas restorāniem piešķirtas īstas zvaigznes debesīs - alternatīva «Michelin» zvaigznēm

Kvalificēti kulinārijas talanti, daudzkultūru gastronomiskais mantojums, kā arī drosmīgs tradicionālo un moderno garšu sajaukums vilina vietējos un ārvalstu apmeklētājus uz daudziem Lietuvas galvaspilsētas Viļņas restorāniem. Lai izteiktu atzinību mūsdienu šefpavāriem, kas tradicionālo ēdienu mūsdienīgās versijās iekļauj sezonālas sastāvdaļas, pilsēta ir piešķīrusi savai restorānu ekosistēmai trīs īstas zvaigznāja Fornax zvaigznes.

Runājot par ēdienu kultūru, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ir starptautiskas atzinības cienīga gastro aina. Talantīgi mūsdienu šefpavāri apvieno tradicionālo virtuvi ar mūsdienu tendencēm, lai radītu izcilus ēdienus. Viļņas kulinārijas talanti atbilst visām prasībām, lai saņemtu prestižo Michelin Guide apbalvojumu, kas tiek piešķirts tikai 138 restorāniem visā pasaulē, un ir tikai laika jautājums, kad viņiem tiks piešķirts šis tituls. Tikmēr pilsēta jau tagad uzskata savus restorānus par augstākā novērtējuma cienīgiem un ir pasniegusi tiem trīs īstas zvaigznes debesīs kā dāvanu Lietuvas gastronomijas nedēļas svinību ietvaros.

"Vietējie iedzīvotāji un viesi, kas alkst unikālu un gardu baudījumu, labprāt bauda Viļņas gastronomisko dzīvi. Mēs uzskatām, ka tās augstākā līmeņa kulinārijas talanti ir pelnījuši visas Michelin zvaigznes par savu izdomu, nemitīgajiem centieniem rast negaidītas garšas vai kombinācijas un drosmi visos savos darbos," saka Viļņas oficiālās tūrisma un biznesa attīstības aģentūras Go Vilnius direktore Inga Romanovskienė. "Zvaigznes ir pilsētas pateicības dāvana restorāniem, kas liek Viļņai lepoties ar tās unikālo daudzkultūru kulinārijas mantojumu ar mūsdienīgu garšu. Šī iniciatīva arī parāda pasaulei, ka Viļņā ir augstākās klases restorāni, kas pārsteidz pat visprasīgākos ekspertus."

Zvaigznes ir daļa no Fornax zvaigznāja, kas redzamas rudenī un ziemā, un atrodas 46,43, 177,99 un 371,05 gaismas gadu attālumā. Trīs iegādātās un reģistrētās zvaigznes - kuras var aplūkot lietotnē "Nakts debess ceļvedis" - ir nosauktas par "G'Astronomic Vilnius" un ir paredzētas "Restorāniem, kas veido Viļņas gastronomisko ekosistēmu un kas spīd tik spoži, ka ir īstu zvaigžņu cienīgi".

Sertifikāts, kas apliecina zvaigžņu reģistrāciju Zvaigžņu reģistrācijas tīmekļa vietnē, tika pasniegts Lietuvas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidentei Evaldai Šiškauskienei un Lietuvas Pavāru un konditoru asociācijas prezidentam Jaroslavam Orševskim. Prezentētais zvaigznājs tika nolaists uz zemes arī ēdienu un zvaigžņu entuziastiem pieejamākā formā - gaismas māksliniece Kotryna Čalkaitė tā tēlus atveidoja instalācijā, kas bija izvietota uz MO muzeja terases, kas atrodas iecienītā gastro rajonā.

"Viļņas vēsture, multikulturālisms un mūsdienu dzīve ir iedvesmas avots mūsu galvaspilsētas restorāniem. Mūsu jaunā kulināru paaudze ir ārkārtīgi mērķtiecīga, ceļo pa pasauli, mācās prestižās skolās, apgūst jaunas tendences un nodod tās tālāk, izmantojot vietējos produktus un mantojumu, kas vilina gardēžus no visas pasaules. Tāpēc šis atzinības raksts mums ir nozīmīgs, lai parādītu vietējo talantu kulinārijas zināšanu līmeni un to, kā tas atbilst pasaules līmenim," piebilda Šiškauskienes kundze.

Izsmalcināta ēdināšana izriet no lauku apvidu saknēm

Bagātīgajā, gandrīz 700 gadu ilgajā vēsturē Viļņa ir kļuvusi slavena ar savu vēsturiski multikulturālo virtuvi, kurā apvienojušies ebreji, poļi un lietuviešu muižnieki. Mūsdienu virtuve ietver Libānas, Japānas, Indijas, Nepālas, Francijas, Vācijas, Itālijas un Meksikas virtuves garšas, kā arī tradicionālos lietuviešu ēdienus, piemēram, spilgti rozā auksto biešu zupu, kartupeļu pelmeņus, ceptu maizi un citus unikālus gardumus, kas ir pieejami gandrīz visur, tostarp ēdnīcās, tradicionālās virtuves restorānos un alus krogos.

Pēdējo desmit gadu laikā Viļņā ir uzplaukusi izsmalcināta ēdināšana. To veido daudzveidīga jaunā šefpavāru paaudze, kas aktīvi ceļo, mācās un stažējas ārzemēs, lai, visbeidzot, atgrieztos mājās un demonstrētu jaunās prasmes Viļņas gastro kultūrā. Arī tādi starptautiski ceļotāji kā poļu ēdienu kritiķis, žurnālists un TV personība Roberts Maklovičs (Robert Makłowicz) ir novērtējuši jauno ēdienu kultūras laikmetu, un šoruden pilsētas gastronomiskā aina tika atspoguļota kanālā VICE Munchies.

Viļņa uzskata, ka tās daudzie šefpavāri ir pelnījuši Michelin gida balvu, jo spēj pārsteigt pat visizvēlīgākos gardēžus. Piemēram, viens no slavenākajiem kulinārijas talantiem valstī ir godalgotais šefpavārs Deivydas Praspaliauskas, kurš ir arī ļoti veiksmīgā skandināvu un baltiešu augstās virtuves restorāna Amandus, kas atrodas bohēmiskajā Užupes rajonā, īpašnieks. Praspaliauskas kungs ir pārsteidzis restorāna apmeklētājus ar tādiem ēdieniem kā liellopa gaļas virtulis, biešu un lakricas maize un ķirbju buljons ar truša gaļu un lazdu riekstiem.

Liutaurs Čeprackas ir vēl viena Viļņas kulinārijas zvaigzne un restorāna Gastronomika šefpavārs, kas iekļuvis Lietuvas labāko restorānu sarakstos. Restorāns piedāvā inovatīvu degustāciju ēdienkarti un tradicionālu à la carte ēdienkarti, kas ir īsta gardēža cienīgs ēdienkarte: karaliskās zivs tartars, wagyu steiks ar frī kartupeļiem un Padron pipariem, un foie gras ar kastaņu zupu un šimeji sēnēm.

Viļņas šefpavāri cieši sadarbojas arī ar vietējiem lauksaimniekiem, lai viesiem sniegtu izcilu ēdienkarti, kurā apvienoti svaigi lauku saimniecības produkti, ilgtspējīgi iegūtas un pašu audzētas sastāvdaļas, kā arī sezonāli gardumi. Piemēram, The Senators' Passage ir cieši saistīta veikalu kopiena, kurā pārdod produktus no ilgtspējīgas bioloģiskās saimniecības Farmers Circle, vietējo zemnieku gardumus, vīnu, konditorejas izstrādājumus, ziedus un interjera dizaina priekšmetus, kā arī tajā atrodas divi izsmalcināti restorāni Nineteen18 un 14horses. Senators' Passage koncepciju var salīdzināt ar Noma - ar Michelin zvaigznēm apbalvotu dāņu restorānu ar līdzīgu virtuves filozofiju, kura ārējā daļa ir pilsētas saimniecība, kas ražo svaigu pārtiku restorāna ēdieniem.

Kamēr Viļņas šefpavāri turpina pārsteigt gardēžus ar izsmalcinātām delikatesēm, gaidot Michelin atzinību, galvaspilsētas daudzveidīgā kulinārijas dzīve ir viens no vilinājumiem starptautiskajiem ceļotājiem, kas meklē gastronomisku atpūtu.

Avots: Govilnius.lt


celojumubode - 3749
Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

5. februārī plkst. 12.00 Strenču Kultūras centrā norisināsies jau 26. bērnu karnevāls ‘’PASAKU VALSTĪBĀ’’.

Valmieras TIC

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Alūksnes novads un Veru apriņķis ir tradīciju un vietējās kultūras, pauguru un dabas skaistuma bagāti kaimiņu novadi – pierobežā.

Alūksnes TIC

Jura Kaukuļa koncerts

Jura Kaukuļa koncerts "Akustikā"

4. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Jura Kaukuļa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Ilūkstē durvis nupat vērusi ilgi gaidītā kafejnīca “Šefa uzkodas”, kur patīkamā un sirsnīgā gaisotnē viesi beidzot var ieturēt gardu maltīti!

TAKA

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Traķi ir īpaša vieta Lietuvā, kur vēsture un daba satiekas harmoniskā vienotībā. Reģions ir pilns ar dārgumiem: gleznaini pakalni, zaļi meži, zili ezeri un viesmīlīgi cilvēki. Uzzini vairāk par reģiona dārgumiem Traķu tū...

Trakai TIC

Mārča Auziņa koncerts

Mārča Auziņa koncerts "Akustikā"

14. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Mārča Auziņa akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

PLANICA 2023 Atbalsti savus iecienītākos sportistus un iepazīsti skaisto Slovēniju — mazu valsti Eiropas vidū ar lielu sirdi!

Europcar

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī galvenā režisora Dmitrija Petrenko vadībā top iestudējums „Kaija”. Pirmizrādi iestudējums piedzīvos 11. februārī.

Liepājas reģiona TIB

Denisa Paškeviča koncerts

Denisa Paškeviča koncerts "Akustikā"

25.februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Denisa Paškeviča akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”

Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”

17.februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”.

EUR 18 | Valmieras TIC

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Slēpošanas bāze

Slēpošanas bāze "Egļukalns" aicina!

Katru ziemu Augšdaugavas novada slēpošanas un snovbordinga paradīze – slēpošanas bāze “Egļukalns” piedāvā izklaidēties trīs trasēs...

TAKA

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies internetā!

Novatours

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja nodomu protokolu ar projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikuma programmas partneriem.

Liepājas reģiona TIB

Daumanta Kalniņa koncerts

Daumanta Kalniņa koncerts "Akustikā"

11. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Daumanta Kalniņa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

12. februārī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Atkal no jauna” viesosies maestro Raimonds Pauls, soliste Paula Saija un mūziķi.

Valmieras TIC

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA"

Veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu.

Alūksnes TIC

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

No 30. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu Sporta namā notiks pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs.

Valmieras TIC

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 355 | Latvia Tours

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Ziema ir labākais laiks Ūdens priekiem atrakciju parkā!! Tikai līdz 30.03. - piedāvājumi ģimenēm un romantiskai atpūtai. Pērnava gaida Jūs!

EUR 144 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -