Marta Mackeviča: Delfīni, zobenvaļi, pingvīni un citi zvēri – Loro parks Tenerifē

Marta Mackeviča | 2022.12.04

Marta Mackeviča, Travelnews.lv redakcijas uzdevumā un sadarbībā ar tūroperatoru «Tez Tour Latvija»:

Loro (tulkojumā no spāņu valodas – papagailis) parks atrodas Tenerifes ziemeļos, un tas ir viens no populārākajiem galamērķiem Kanāriju salās, ko īpaši iecienījušas ģimenes ar bērniem. Šeit atrodama gan viena no pasaules lielākajām papagaiļu kolekcijām, gan pingvīni, delfīni, jūras lauvas, baltais tīģeris, gorillas, šimpanzes, lauvas un daudz kas cits.

Šo parku grūti aprakstīt dažos teikumos, bet tam viennozīmīgi ir maģiska iedarbība, liekot pieaugušajiem atgriezties bērnībā un sniedzot daudz pozitīvu emociju. Lai nesteidzīgi izstaigātu visu parka teritoriju un noskatītos priekšnesumus ar delfīniem, vaļiem, jūras lauvām un papagaiļiem, noteikti būs nepieciešama visa diena. Pārvietoties parka teritorijā palīdz gan karte, gan atsaucīgie darbinieki.

Loro parkā var nesteidzīgi staigāt gan plašajiem un krāšņajiem voljēriem un vērot šimpanzes, gorillas, balto tīģeri, lauvas un citus eksotiskus dzīvniekus. Tāpat var doties uz t.s. Pingvīnu planētu un baudīt divas lietas vienlaikus – uz brīdi aizbēgt no saules stariem un vērot pingvīnu bara ikdienas dzīvi. Pingvīnu māja izveidota tā, ka neviļus rodas sajūta – esi iekļuvis filmā “Jautrās pleznas”.

Ja interesantāka šķiet zemūdens pasaule, parkā ir daudz dažādu akvāriju, kuros mīt gan neskaitāmas mazo zivtiņu sugas, gan piraijas, gan rajas un medūzas (protams, atsevišķi). Elpu aizraujošs ir arī caurspīdīgais zemūdens stikla tunelis, kas ļauj aplūkot daudzas no minētajām zemūdens sugām pavisam tuvu.

Lai gan daži parka iemītnieki, piemēram, gorillas, mēdz rīkot šovus “paši uz savu roku”, izrādoties pie voljēra stikla sienas, lielākā daļa priekšnesumu tomēr ir organizēti – notiek profesionālu treneru vadībā konkrētos laikos. Zobenvaļu priekšnesuma laikā tiek nodalītas parastās un t.s. šļakatu sēdvietas, kurās ir paaugstināts risks samirkt no “mākslinieku” radītajām šļakatām. Šajās vietās sēdošajiem pirms šova tiek piešķirti lietus mēteļi, tomēr, kā liecina Travelnews.lv novērojumi daudziem bērniem (un arī pieaugušajiem) tieši šie mirkļi rada visspilgtākās emocijas. Un starp citu, tiem, kuri nevēlas samirkt, iesakām ļoti rūpīgi apskatīties, kuras sēdvietas ir atzīmētas kā šļakatu vietas, jo tas nebūt neattiecas tikai uz pirmajām rindām.

Sava vieta Loro parkā (kā jau liecina nosaukums) atvēlēta arī papagaiļiem un citiem putniem. Daudzviet parka teritorijā izvietoti papagaiļu būri, taču pats iespaidīgākais noteikti ir norobežots laukums, kurā apmeklētājs ienāk putnu valstībā. Šeit iespējams aplūkot krāšņos putnus pavisam tuvu, piemēram, sēžot uz zara blakus takai, un iemūžināt tos skaistās bildēs. Vienīgais, kas jāpatur prātā, kāds no putniem var pamanīties atstāt “laimīgi” uz pleca vai matos.

Visas emocijas, ko rada Loro parks, vislabāk, protams, izbaudīt pašiem. Pozitīvisma devu ir grūti aprakstīt. Šis parks viennozīmīgi ir vieta, kuru labāk vismaz vienreiz redzēt pašu acīm, nekā vairākkārt dzirdēt, taču gribētos uzteikt, cik labi parkā apvienoti izklaidējošie un izglītojošie aspekti – pirms un pēc priekšnesumiem, kā arī to laikā, treneri un parka pārstāvji stāsta par katras sugas dzīvi savvaļā, vides piesārņojuma ietekmi uz šiem dzīvniekiem, dabas pētniecības un dzīvnieku aizsardzības projektiem.


Avots: BalticTravelnews.com


celojumubode - 3755
Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

Velokruīzs, no Splitas

Velokruīzs, no Splitas

Hei, aktīvie, sportiskie un piedzīvojumus mīlošie! Aicinām nenokavēt pieteikšanos velokruīziem šajā sezonā! Aprīlis - Oktobris, 7 naktis, puspansija

EUR 500 | Estravel Latvia

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Pavasara Restorānu nedēļa

Pavasara Restorānu nedēļa

No 18. līdz 26. martam Siguldas novadā norisināsies Pavasara Restorānu nedēļa “Pavasaris karotē”.

Siguldas novada TIC

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

 Renault Express Van

Renault Express Van

Renault Express Van Europcar pilna servisa noma 300 eur* mēnesī

EUR 300 | Europcar

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

J.Poškus spēlfilma “Saule spīd 24 stundas

J.Poškus spēlfilma “Saule spīd 24 stundas"

2023.gada 2.aprīlī, plkst. 12:00, Mazsalacas Kultūras centrā Jura Poškus spēlfilma “Saule spīd 24 stundas”.

EUR 3 | Valmieras TIC

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Pilna Servisa Noma Audi A4 S line EUR 524 mēnesī

EUR 524 | Europcar

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Ekskursija ar ģidu pa Subati

Subate – daudznacionāla, kolorīta pilsēta, dažādu konfesiju (katoļu, luterāņu, vecticībnieku) pārstāvēta.

TAKA

SPA atpūta Latvijā

SPA atpūta Latvijā

Saglabāt enerģiju un možumu, gaidot pavasari Jums palīdzēs SPA atpūta. Piedāvājumi Latvijā

EUR 145 | Estravel Latvia

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Piekrastes dažādība gan iedvesmo, gan spēcina, gan dod jaunas zināšanas un ļauj saredzēt jūru no cita skatu punkta. Ko redzēt Tukuma puses piekrastē ziemā?

Tukuma TIC

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

Latvija kļūst par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un tiek turpināts darbs pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia rīkošanas.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -