Tukuma muzeja pasākumi un izstādes novembrī

Tukumamuzejs.lv | 2022.11.20

PASĀKUMI

Spoku stāstu vakars Džūkstes Pasaku muzejā

5. novembrī no 19.00 līdz 22.00 Džūkstes Pasaku muzejā apmeklētāji aicināti uz stāstniecības pasākumu “Spoku stāstu vakars”. Ikvienam iespēja gan klausīties, gan stāstīt spoku stāstus spocīgā gaisotnē. Stāstus stāstīs pieredzējušais folklorists un Spoku stāstu ķēniņš Guntis Pakalns. Iepēja piedalīties orientēšanās spēlē dārzā un, skenējot QR kodu, klausīties teikas un nostāstus, kas saistīti ar Džūkstes pagastu. Pašiem mazākajiem iespēja darboties radošajā Spoku darbnīcā.

Dalība: 3.00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Informācija: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana

6. novembrī 13.00 Mākslas galerijā “Durvis” izstādes “Dzīves svinēšana” atklāšana - Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas un Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti. Izstāde no 5. novembra līdz 8. decembrim.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstādes “Zili baltais pasaules valdzinājums” atklāšana

10. novembrī 14.00 Durbes pilī izstādes “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās (18. – 21. gadsimts)” atklāšana. Pirms pasākuma, plkst. 11.00, interesenti aicināti uz izstādes autora, mākslas zinātnieka Daiņa Bruģa lekciju “Ieskats angļu dekolētā fajansa vēsturē un daudzveidībā”.

Izstādes autori un iekārtotāji ir mākslas zinātnieki Dainis Bruģis un Ina Līne, kuru privātkolekcija veido izstādes kodolu. Izstāde tapusi viņu sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju. Izstādi papildina Agritas Tipānes kolekcijas priekšmeti. Eksponēti priekšmeti no dažādiem Latvijas reģionu muzejiem. Izstāde skatāma no 10. novembra līdz 2024. gada 31. martam.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai” atklāšana

Latvijas valsts svētkus gaidot, 11. novembrī 16.00 Tukuma Audēju darbnīcā TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai” atklāšana. Apskatāmas segas, kā arī austi, adīti, tamborēti  lakati, šalles, cimdi, zeķes un citi rokdarbi, ar kuriem ikviens apmeklētājs varēs priecēt un sasildīt sirdis un domas. Apskatāmi arī Ausmas Pētersones, Evas Upaceres un Ilgas Zaķes austie un šūtie Latvijas valsts karogi, darināti no smalkas vilnas ķemmdzijas. Pirmo reizi eksponēts Agritas Kunkulbergas darinātais Tukuma bruncis, kurā ieaustas Latvijas karoga krāsu joslas. Izstādi papildina Ginta Haņecka kalumi. Izstāde no 11. novembra līdz 2023. gada 21. janvārim.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

12. novembrī 12.00 Tukuma Mākslas muzejā izstādes “Leonīds Āriņš. Izvēle” atklāšana un ekskursija izstādes kuratora pavadībā. Izstāde par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū, t.s. otrajā sovietizācijas periodā. Apskatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 25494677, [email protected] Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Interaktīvā nodarbība “Galdiņ, klājies!”

20. novembrī un 26. novembrī no 12.00 līdz 16.00 Džūkstes Pasaku muzejā  interaktīvā nodarbība “Galdiņ, klājies!”. Sagaidot Pirmo adventi, aicinām dalīties ar stāstiem par ģimenes tradīcijām, kopā veidojot svētku vainagus no dabas materiāliem. Līdzi jāņem sveces, pārējie materiāli iekļauti dalības maksā.

Dalība: 10.00 EUR + ieejas biļete muzejā. Pieteikšanās līdz 19.novembrim: 264513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

IZSTĀDES

Maijas Matīsas, Ulda  Pauzera, Maldas Sproģes izstāde

Līdz 3. novembrim Mākslas galerijā “Durvis izstāde “Trīs vienā”. Tajā piedalās un savus darbus izrāda trīs māklslinieki. Maija Matīsa un Uldis Pauzers ir dzīvesbiedri, darba kolēģi, biedri Tukuma Mākslinieku grupā un arī domubiedri, abi izstādē parādīs gleznas, kas veidotas datorgrafikā. Malda Sproģe eksponēs dažādu periodu keramikā veidotus darbus, no senākiem līdz pat jaunākajiem. Izstāde no 24. septembra.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Dzīves svinēšana”

Jaunums! No 5. novembra līdz 8. decembrim Mākslas galerijā “Durvis” izstāde “Dzīves svinēšana” - Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Satiec Talsus Tukumā

No 8. oktobra līdz 5. novembrim Tukuma Audēju darbnīcā izstāde “Satiec Talsus Tukumā”. Eksponēti Talsu Audēju kopas “Talse” košie lakati, segas, galdauti, brunči un citi audumi un TLMS “Dzīpars” adītie rakstainie cimdi, kas ir dalībnieču jaunākais veikums. Izstādi papildina segas un etnogrāfiskie cimdi no Talsu novada muzeja krājuma.

Talsu TLMS “Dzīpars” (vadītāja Sanita Malika) un Audēju kopa “Talse” (vadītāja Sigita Šemukšne) ir vieni no senākajiem Talsu Tautas nama lietišķās mākslas kolektīviem, kas izveidoti ap 1959. gadu - laikā, kad rokdarbu prasme tika ļoti augstu vērtēta. Tā bija iespēja ne tikai saglabāt  vēsturisko mantojumu, bet arī sniedza iespēju katrai rokdarbniecei radīt ko skaistu un individuālu savā apģērbā un mājas tekstilijās.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

18.-20. gs. angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi izstādē Durbes pilī

Jaunums! No 10. novembra Durbes pilī izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās (18. – 21. gadsimts)”.

Izstādes autori un iekārtotāji ir mākslas zinātnieki Dainis Bruģis un Ina Līne, kuru privātkolekcija veido izstādes kodolu. Izstāde tapusi viņu sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju. Izstādi papildina Agritas Tipānes kolekcijas priekšmeti. Eksponēti priekšmeti no dažādiem Latvijas reģionu muzejiem. Izstāde skatāma no 10. novembra līdz 2024. gada 31. martam

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

TLMS “Durbe” izstāde “Silti Latvijai”

Jaunums! No 11. novembrī Tukuma Audēju darbnīcā TLMS “Durbe” izstādes “Silti Latvijai”. Apskatāmas segas, kā arī austi, adīti, tamborēti  lakati, šalles, cimdi, zeķes un citi rokdarbi, ar kuriem ikviens apmeklētājs varēs priecēt un sasildīt sirdis un domas. Apskatāmi arī Ausmas Pētersones, Evas Upaceres un Ilgas Zaķes austie un šūtie Latvijas valsts karogi, darināti no smalkas vilnas ķemmdzijas. Pirmo reizi eksponēts Agritas Kunkulbergas darinātais Tukuma bruncis, kurā ieaustas Latvijas karoga krāsu joslas. Izstādi papildina Ginta Haņecka kalumi. Izstāde no 11. novembra līdz 2023. gada 21. janvārim.

Informācija: 25622267, [email protected] Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv


Izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle”

Jaunums! No 12. novembra Tukuma Mākslas muzejā izstāde “Leonīds Āriņš. Izvēle” - par pretrunīgajiem procesiem Latvijas mākslā un muzeju darbībā 20. gadsimta vidū, t.s. otrajā sovietizācijas periodā. Apskatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 25494677, [email protected] Adrese: Harmonijas iela 7, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā

Izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts” Džūkstes Pasaku muzejā paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu atainojumā – grāmatā “Kurbads. Latvju varoņstāsts”.

Tautas stāsts par Kurbadu bijis populārs visos laikos – tajā iekļautās vērtības stiprinājušas garu un sniegušas možumu gadsimtiem cauri. Pirmais tautas pasakas par Kurbadu pierakstīja un sakārtoja pēctecīgā virknē folklorists Anss Lerhis-Puškaitis, kurš dzīvoja un strādāja bijušajā Lancenieku skolas ēkā, tagadējā Džūkstes Pasaku muzejā.

Izstāde no 2022. gada 14. maija līdz 2023. gada 29. maijam.

Informācija: 26513314, [email protected] Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde

Izstāde “ARTEFACTUM” ir Tukuma muzeja 85 gadu jubilejas izstāde, kas skatāma Durbes pilī. Ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā, izceļot trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas, ko saista nacionālais kolorīts. Izstādē eksponēti daudzveidīgi keramikas priekšmeti, kas ataino keramikas tradīcijas attīstību Tukumā, kam impulsu deva izcilais keramiķis Jānis Krievs, kā arī Tautas daiļamatu meistaru modernās keramikas darbi un gleznas, kurās atainojas keramikas tēma. Digitāli skatāms 191 mākslas darbs no Tukuma mākslas muzeja vērtīgās kolekcijas, arheoloģiskie priekšmeti. Cilvēka darinātie priekšmeti un muzeja kolekcijas ar īpašu – māksliniecisku, vēsturisku, zinātnisku vai simbolisku – vērtību, kas sniedz ieskatu Ziemeļaustrumkurzemes kultūrvides savdabībā.

Izstāde skatāma līdz 2023. gadam.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M. Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma Pils tornī izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”

Tukuma Pils tornī skatāma izstāde “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Tā veltīta trim kultūrvēsturiski nozīmīgākajiem objektiem Tukuma pilsētas centrā ar valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu. Izstādē izcelta Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca, Livonijas ordeņa pils pārbūves rezultātā 18. gadsimtā tapušais Tukuma Pils tornis un arī turīgā Tukumnieka māja – “Tukuma Vecā aptieka”, kur šobrīd atrodas Mākslas galerija “Durvis”.

Izstāde vedina iztēloties, kāda varēja būt Tukuma pils zāle ar zaļo krāsni un turīgā tukumnieka māja ar grizaja tehnikā izgatavotajām papīra tapetēm, kādas lustras un mēbeles greznoja Sv. Trīsvienības evaņģēliski luterisko baznīcu. Kaut arī Tukums laika gaitā mainījies, joprojām saglabājušās vairākas 18. gadsimta ēkas un daudzi kultūrvēsturiski vērtīgi priekšmeti, kas apliecina tukumnieku prasmes un dzīves līmeni. Izstāde skatāma līdz 2023. gada 9. jūlijam.

Informācija: 25622131, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 19a, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzeja pastāvīgā izstāde par Sibīrijā rakstītām vēstulēm uz bērza tāss Likteņdārza Saieta namā

Likteņdārza Saieta namā apskatāma Tukuma muzeja jaunā izstāde “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

Izstādes pamatā ir vēstījums par cilvēku spēju izdzīvot necilvēcīgos apstākļos, saglabājot savu pašlepnumu un turoties pie cilvēciskām vērtībām. To apliecina katra vēstule uz bērza tāss, kas ir saglabāta adresātu ģimenēs un nonākusi 11 Latvijas muzejos. Tās ir kā mazi personiskās pretestību apliecinājumi, kas mūsdienās vērtējami kā simbolisks atgādinājums sargāt demokrātiskās vērtības, lai nepieļautu līdzīgus noziegumus pret cilvēci.  

Informācija: 25495544, [email protected]

Tukuma muzeja aktualitātes decembrī

No 10. decembra līdz  2023. gada 19. janvārim Mākslas galerijā “Durvis” Birutas Jansones akvareļi un zīmējumi, Jāņa, Roberta  Jansona gleznas un keramika.     

Informācija: 28391437, [email protected] Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

11. decembrī 12.00 Durbes pilī Tukuma muzeja gada noslēguma pasākums “Zelta svētdiena” un balvas “Tukuma muzeja nagla 2022” pasniegšana.

Informācija: 26305946, 25721502 [email protected] Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Informācija par Tukuma muzeju darba laikiem un cita aktuālā informācija atrodama Tukuma muzeja interneta vietnē www.tukumamuzejs.lv un katra muzeja Facebook lapās.

Avots: Tukumamuzejs.lv


celojumubode - 3754
ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -