Skriešana ziemā: kāpēc aukstums nav šķērslis?

Ulrika Jefremova | 2022.10.31

Skriešana ziemas mēnešos katru dienu raisa vienu un to pašu jautājumu — skriet iekšā vai ārā? Šī ir tēma, par kuru diskusijas tā arī nav rimušās. Cilvēkiem, kas sākuši nodarboties ar skriešanu ziemā, var būt grūti atrast motivāciju doties ārā laikapstākļu, gaismas trūkuma, ģērbšanās vai gluži vienkārši sevis dēļ. Taču daudzi pieredzējuši skrējēji jums pateiks, ka tieši sevis pārvarēšana ir puse no panākumiem.

Mēs šobrīd dzīvojam modernā fitnesa tehnoloģiju laikmetā, un skrējējiem pieejamie resursi ir bezgalīgi. Viens no lielākajiem lēmumiem, kas skrējējiem ir jāpieņem - ir jāizvēlas apavi un jādodas ceļā. Kad esat apņēmies skriet, tehnoloģijas domāšanu paveiks jūsu vietā. Garmin Forerunner® un Garmin Connect™ izmantošana var palīdzēt jebkuram skrējējam pārvarēt šos “iemeslus neskriet”. Tas ir tā skaistums - jūs skrienat, bet jūsu ierīce domā.

Lai padarītu treniņus vērtīgākus un aizraujošākus, šeit ir dažas funkcijas, kas palīdzēs jums skriet ziemas mēnešos.

Ja skrienat iekšā:

Skriešana iekštelpās nozīmē uzticēšanos skrejceliņam. Lielākajai daļai cilvēku tas pēc būtības nozīmē skriet vienā tempā, bezgalīgi skatoties televīzijas pārraidi vai lūkojoties sienā. Viens no vienkāršākiem veidiem, kā izjaukt vienmulību, ir izmantot treniņu lietotni, piemēram, Zwift, ar saderīgu Garmin viedpulksteni, piemēram, Forerunner® 745. Virtuālās skriešanas aktivitāšu profils ļauj savienot pulksteni pārī ar lietotni, un tā nodrošina, ka jūsu skriešanas dati tiks parādīti jūsu Garmin Connect kontā. Ja nevarat pārbaudīt savu statistiku pēc skrējiena, jums var rasties jautājums: vai tas tiešām notika? Bet lielākais skrejceliņa spēles mainītājjs ir intervālu treniņu izmantošana, kas jau ir ierīcē. Intervāla treniņa laikā jums tiks piedāvāts pielāgot tempu vai pulsu laika blokiem. Šāda veida uzmanības novēršana un koncentrēšanās palīdzēs novērst negatīvās domas un liks laikam paiet daudz ātrāk.

Ja skrienat ārā:

Skriešana ārā ziemas mēnešos var būt patiešām jautra. Izbaudiet saulainās dienas, bet novērtējiet arī tās dienas, kas nav perfektas. Pēc finiša sasniegšanas noteiktā aukstumā zināma sasnieguma sajūta ir garantēta.

Spēja uzmanīt fitnesa līmeni un izmaiņas laika gaitā palīdzēs skrējējiem izvirzīt atbilstošus mērķus, novērtēt progresu un noteikt savu treniņu efektivitāti. Tas var arī nodrošināt motivāciju, kas nepieciešama, lai turpinātu iet uz izvirzītajiem mērķus. Ja skrienat tikai iekštelpās, nebrīnieties, ja pamanāt, ka jūsu VO2 max paliek nemainīgs vai pat samazinās. Tas neliecina, ka jūsu fitnesa līmenis samazinās; tas vienkārši nozīmē, ka jūsu ierīcei GPS signāls ir nepieciešams biežāk.

Runājot par datiem, klausīties savā ķermenī nekad nav bijis vieglāk, pateicoties Garmin viedpulksteņa Body Battery™ un miega izsekošanas funkcijām. Tie ļauj pieņemt pārdomātus lēmumus un iespēju izmantot atpūtas dienu. Ignorējot to, ko saka jūsu ķermenis, jūs varat attapties neproduktīvā treniņā vai gūt savainojumu. Jebkurš no šiem var izraisīt šaubas par sevi un negatīvu attieksmi, kas var nodarīt tikpat lielu kaitējumu kā pati trauma. Ir patīkami pamostoties no rīta un konstatēt, ka jūsu miega rādītājs ir teicamā līmenī, pateicoties labi sabalansētam nakts miegam. Tas savukārt palīdzēs atgūties, noskaņoties un, raugoties no veiktspējas viedokļa, dos jums vislabāko iespēju pielikt visas pūles. Viltība ir atkārtot to, ko darījāt iepriekšējā dienā, lai naktī atkal sasniegtu izcilu miegu.

Mēs zinām, ka agrie rīti bieži var būt auksti un tumši, un, ja jums nav skriešanas drauga, jums ir jāatrod veids, kā motivēt sevi un nepamest ieradumu - skriet. Treniņu plāna ievērošana ar skaidri definētu mērķi ir vienkāršs veids, kā to izdarīt, un Garmin Connect ir vairākas bezmaksas iespējas. Garmin Coach adaptīvie treniņu plāni vai kāds no Garmin Connect treniņu plāniem piedāvā daudzas izvēles iespējas, lai palīdzētu jums sniegt vēlamo rezultātu. Turklāt, izmantojot apmācību plānu un treneru ieteikumus no trešās puses lietotnes, piemēram, TrainingPeaks®, var arī palīdzēt iemācīties atbildību. Lieliski ir tas, ka treniņi tiek sinhronizēti tieši ar jūsu viedpulksteni.

Dodoties ārā, ir ieteicams paziņot draugiem un ģimenei, kur atrodaties un kurp dosieties. Garmin Connect iestatījumu izvēlnē pārliecinieties, vai ir iestatīti ārkārtas kontakti. Jums būs jāskrien ar tālruni, taču tas ir īpaši noderīgi, ja jūtaties nedroši. Pulkstenis arī uztver, ka ir noticis negadījums. Tas var nosūtīt ziņojumu jūsu ārkārtas kontaktpersonām ar jūsu atrašanās vietas informāciju. Funkcijas LiveTrack izmantošana var sniegt draugiem un ģimenes locekļiem sirdsmieru, jo tas rada reāllaika skatu par jūsu atrašanās vietu aktivitātes laikā. Ja sekojat noteiktam kursam, jūsu kontaktpersonas redzēs, kur tieši jūs dodaties.

Bieža skrējēju kļūda ziemas mēnešos ir tā, ka netiek ņemta vērā nepieciešamība pēc nepieciešamības dzert ūdeni. Tas, ka ārā ir auksts, nenozīmē, ka varat dzert mazāk ūdens. Jūsu ķermenis turpina strādāt tikpat smagi kā siltākajos mēnešos. Vienkāršs veids, kā to neaizmirst, ir iestatīt uztura brīdinājumus savā Garmin viedpulkstenī. Uztura un hidratācijas brīdinājumus var iestatīt aktivitātes profila iestatījumos. Katru brīdinājumu var iestatīt, pamatojoties uz laiku vai attālumu.

Nav iemesla kavēties. Ja jūs gaidāt ideālo dienu, tā var nekad nepienākt. Sāciet treniņu plānu jau šodien, izmēģiniet dažus intervālus, iepriekšējā vakarā izvēlieties laikapstākļiem piemērotu apģērbu un no rīta bez liekas kavēšanās dodieties ārā. Ar nelielu Garmin iesaisti tas nekad nav bijis tik vienkārši.

Avots: Onecom-latvia.com


celojumubode - 3808
Zemgales pastalu izstāde

Zemgales pastalu izstāde

No 19. marta līdz 30. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2 skatāma Zemgales pastalu izstāde.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Kandavā tikšanās ar

Kandavā tikšanās ar "Nelūgtajiem viesiem"

Sarunu vakars ar Leldi Kovaļovu un Andri Daugaviņu - Kandavas vīna namā 20.aprīlī.

Tukuma TIC

27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā

27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā

Stādu tirgus Madonā jau ir kļuvis par nozīmīgu pavasara tradīciju plašā apkārtnē. Tas ir īstais starts uzsākt praktiskus pavasara darbus dārzos un laukos.

Madonas TIC

Svini kāzas Jaunpils pilī!

Svini kāzas Jaunpils pilī!

Jaunpils pils ir lieliska vieta kāzu svinēšanai. Senie pils mūri un brīnišķīgā apkārtne padarīs jums tik svarīgos brīžus patiešām neaizmirstamus.

Tukuma TIC

Īpašs piedāvājums ģimenēm

Īpašs piedāvājums ģimenēm

Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē iepriecinās apmeklētājus, dāvājot iespēju piedalīties brīnišķīgā akcijā ģimenēm.

Gulbenes novada TIC

Uz Tukumu pēc literatūras!

Uz Tukumu pēc literatūras!

Pagājušajā gadā Tukums tika iekļauts UNESCO radošo pilsētu tīklā kā literatūras pilsēta. Esam lepni par iegūto statusu un aicinām uz pasākumiem.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni

Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni

Kāp Rīgā vilcienā un, vērojot ainavas aiz loga, brauc uz Vidzemi, kur tevi sagaidīs bagātīgs tūrisma maršruts visas dienas garumā.

EUR 17 | Madonas TIC

Iepazīsti Bauskas vecpilsētu gida pavadībā

Iepazīsti Bauskas vecpilsētu gida pavadībā

Iepazīsti vecpilsētas vēsturi piesakot ekskursiju ar gidu!

Bauskas TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē

Satiec savu meistaru Tukuma pusē

Tukuma pusē no 13.aprīļa līdz 21.aprīlim varēs iepazīt 12 meistaru stāstus tuvplānā!

Tukuma TIC

Gūsti pavasarīgu iedvesmu izstādēs Tukumā

Gūsti pavasarīgu iedvesmu izstādēs Tukumā

Aprīlis uzņem apgriezienus. Mostas daba. Mostas krāsas. Atsprāgst pumpuri, un dzīvība zied. Ļauj iedvesmai ieplūst tevī caur mākslu Tukumā un apkārtnē!

Tukuma TIC

Lielā Talka un ekskursija Ungurmuižā!

Lielā Talka un ekskursija Ungurmuižā!

Pievienojies mums Lielajā Talkā un ekskursijā Ungurmuižā! Dosimies ekskursijā, pastaigā un sakopsim Ungurmuižas teritoriju! Piesakies anketā!

Cēsu TIC

Māra Upmane – Holšteine un Goran Gora

Māra Upmane – Holšteine un Goran Gora

19. aprīlī, 19:00 "Akustika" ielūdz uz unikālu un sirsnīgu tikšanos mūzikā ar Astro’n’out solisti Māru Upmani – Holšteini un viņas vīru, mūziķi Goran Gora.

EUR 20 | Valmieras TIC

Laivojiens pa Gauju 25.maijā

Laivojiens pa Gauju 25.maijā

25.maijā norisināsies jau otrais aktīvās atpūtas pasākumu cikla “Normāls notikums” posms – laivojiens pa Gauju no Lejasciema līdz Pukstiem.

Gulbenes novada TIC

Apgūsti Bonsai koka mākslu Bauskas pusē

Apgūsti Bonsai koka mākslu Bauskas pusē

Bauskas TIC

Nāc copēt vimbas un pavasara sauli Bauskā!

Nāc copēt vimbas un pavasara sauli Bauskā!

Bauskas TIC

MOSTIES DABĀ Cēsu novadā!

MOSTIES DABĀ Cēsu novadā!

Brīvdienu ceļevdis līdz ar pavasara ienākšanu dabā palīdzēs arī Tev mosties no ziemas miega un baudpilni tvert neskaitāmās iespējas, ko piedāvā Cēsu novads!

Cēsu TIC

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

Koknesē modinās diženo Daugavas iemītnieku - Samu. Svētki Koknesē norisināsies 10. un 11.maijā.

Aizkraukles novada TIC

Muzeju darba laiku apkopojums 2024.gadam

Muzeju darba laiku apkopojums 2024.gadam

Apskates objektu un muzeju darba laika un cenu apkopojums 2024.gadam.

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Kāpiet vilcienā un dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem– uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt lielisku atpūtu!

Gulbenes novada TIC

Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana Jelgavā

Aktīvās tūrisma sezonas atklāšana Jelgavā

20.aprīlī 12 - 17 ikviens aicināts uz aktīvās tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu Dzīvesziņas un arodu sētā.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -