Dana Zinovatna: Kā Jūs vērtētjat viesnīcu biznesu šogad un turpmākas perspektīvas attīstībai?

Dana Zinovatna | 2022.11.20

Vecrīgas viesnīcas «Radisson Old Town Hotel Riga» direktore Dana Zinovatna: Latvijas tūrisma nozarei ir perspektīvas straujākai attīstībai, ja no valsts puses tiks laicīgi pievērsta uzmanība aktuālajiem problēmjautājumiem - darbaspēka pieejamība un valsts atbalsts Latvijas kā tūrisma galamērķa popularizēšanai. Būtiski atzīmēt, ka visām krīzēm ir ciklisks raksturs. Visā pasaulē brīvā tirgus un konkurences apstākļos izdzīvot spēj stiprākie un perspektīvākie nozares uzņēmumi. Viesnīcu bizness nav izņēmums. 2022.gadā ne visas viesnīcas Latvijā atvēra savas durvis pašmāju un ārvalstu viesiem. Bet tās viesnīcas, kuras pārvarēja krīzi, guva pieredzi krīzes apstākļos, optimizējās un nostabilizējās tirgū.

Viena no problēmām, ka pēdējo divu gadu laiku daļa viesnīcu darbinieku ir atraduši citu darbu un tūrismā vairs nedomā atgriezties. Jo cilvēkiem radies maldīgs priekštats, ka darbs viesnīca ir nestabils un neperspektīvs. Šogad ir palielinājies viesnīcu piepildījums, pasākumu un konferenču skaits. Bet visas viesnīcas sastapās ar problēmu – darba spēka trūkums. Lai risinātu šo cilvēkresursu problēmu, manuprāt, nepieciešams popularizēt darba un karjeras iespejas viesmīlības nozarē. Iedrošināt jauniešus iegūt izglītību viesmīlības biznesā.

5 galvenie iemesli izvēlei strādāt viesnīcā!
Katru dienu satikt jaunus cilvēkus, starptautiskā darba vidē un aizraujoši uzdevumi sagaida katru, kurš apdomā studēt un strādāt viesnīcu biznesā.

1. Karjeras un personīgās izaugsmes iespējas
Viesnīcu nozarei ir zināmi daudzi un daudzi veiksmes stāsti, kad konsjeržs vai virtuves darbinieks laika gaitā ir kļuvis par lielas viesnīcas vadītāju, kas laika gaitā iet cauri dažādām nodaļām, tādējādi augot un ieņemot dažādus vadošus amatus. Īpaši lielajās viesnīcās ir daudz nodaļu un dažādu līmeņu vadītāji. Ja jums ir vīzija, griba, dedzīgs prāts un Jūs konsekventi tiekaties pēc panākumiem, tad noteikti tos gūsiet. Protams, šīs iespējas var attiecināt arī uz citām sfērām, taču tās ir ļoti raksturīgas tieši viesnīcu nozarei. Īpaši jāizceļ starptautisko ķēžu viesnīcas, kur līdzās iespējai progresēt vienā viesnīcā, ir daudz iespēju pārcelties uz citām tās pašas ķēdes viesnīcām citās valstīs un ieņemt augsta līmeņa amatus.

2. Profesiju daudzveidība
Viesnīcās ir daudz nodaļu/dienestu, kurām ir savas īpašās funkcijas: uzņemšanas, pārdošanas, mārketinga, ēdināšanas, uzkopšanas, tehniskā nodaļa utt. atkarībā no viesnīcas lieluma. Tiem, kas ir savas karjeras sākumā, paveras plašas iespējas, lai izmēģinātu savus spēkus dažādās nodaļās. Ir iespējams gūt pieredzi dažādās nodaļās vienas viesnīcas ietvaros ka arī iziet apmācības citās nodaļās. Tas viss ļauj dziļāk izprast viesnīcu nozari un tās nodaļu savstarpējo saistību, izvēlēties sirdij tuvāko darbu un plānot savu karjeru.

3. Nekad nebūs garlaicīgi
„Kā izskatās tipiskā darba diena/ikdiena viesnīcā?” – jautājums uz kuru grūti atbildēt viesnīcas darbiniekam. Katra diena piedāvā jaunas iespējas un izaicinājumus. Viesnīcas darbs ir ļoti dinamisks.

4. Ceļošanas iespējas
Kā tūrisma nozares darbiniekiem ir lieliskās iespējas ceļot, apmeklēt dažādas valstis un pilsētas. Ja strādājat kādā starptautiskās ķēdes viesnīcā, tas var būt kā pieredzes apmaiņa ar tās pašas ķēdes viesnīcu tikai citā valstī. Ta arī var būt dalība dažādās starptautiskās tūrisma izstādēs.

5. Pozitīvas attieksmes veidošanās
Pakalpojumu sektorā viena no galvenām sastāvdaļām ir smaids. Pat ja jūsu darba sākumā viesnīcā smaidīšana šķiet grūta vai samākslota, tad tas ar laiku kļūst par jūsu dzīvesveida un darba neatņemamu sastāvdaļu. Smaids maina cilvēku, padara viņu optimistisku, dzīvespriecīgu, neskatoties uz dzīves grūtībām. Karjeras veidošana viesnīcu nozarē galvenokārt ir atkarīga no indivīda pozitīvās vērtību sistēmas un attieksmes, un sirsnīgs smaids ir tās neatņemama sastāvdaļa un izpausme. Smaidam ir acīmredzama ietekme uz citiem cilvēkiem un darbinieku savstarpējām attiecībām. Viesnīcu sektorā strādājošiem veidojas pozitīva attieksme un vērtību sistēma, kas viņus atšķir no citu jomu darbiniekiem. Manuprāt, viesnīcu darbinieki ir sabiedriskāki un vieglāk nodibina jaunus kontaktus.

Avots: Dana Zinovatna


celojumubode - 3755
Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -