Sporta objektu pieaugošā nozīme dzīvojamās zonās

Niks Kamergrauzis | 2022.10.26

Laika gaitā cilvēka vajadzības un komforts ir kļuvuši nesaraujami saistīti. Nepieciešamības definīcija strauji mainās, jo pasaule virzās uz modernizācijas augstāko punktu. Ikviena ērtība, kas agrāk tika uzskatīta par greznību, tagad tiek uzskatīta par nepieciešamību.

Kādreiz laimes un komforta nodrošināšanai bija pietiekami dzīvot nelielā mājoklī pilsētas robežās un netālu no intensīvas tirdzniecības zonas. Tomēr pēdējos gados ideāla mājokļa definīcija ir ievērojami mainījusies. Mūsdienās jaunie nekustamā īpašuma pircēji izvēlas dzīvot zaļās un mierīgās vietās, prom no pilsētas burzmas. Slēgtie ciemati ir vislabākais veids, kā sasniegt vēlamo dzīvesveidu, jo tie ir skaisti uzbūvēti mierīgā un dabiskā vidē ar visām ērtākai dzīvei nepieciešamajām ērtībām.
Pēdējā gada laikā cilvēki arvien vairāk interesējas par sportu un fitnesu, lai uzlabotu savu veselību un labsajūtu. Šī tendence tika pamanīta, un luksusa nekustamo īpašumu attīstītāji vairāk pievērsās augstākās klases dzīvojamās zonas izveidei, kurā priekšplānā izvirzītas ar veselību un labsajūtu saistītas funkcijas. Crossfit treniņu stāvs, basketbola laukums, baseins, moderns fitnesa centrs, kā Sporta komplekss Ķeizarmežs ar jogas un aerobikas nodarbībām, labi aprīkota trenažieru zāle ar svariem un kardio, kā arī sporta laukumi ar skvoša, badmintona, tenisa un futbola laukumiem tagad ir pieejami vairumā labu dzīvojamo projektu. Ja ne projektā, tad tuvākajā apkārtnē ir pieejami sporta centri.

Sporta ērtības, kas mūsdienās ir ieteicamas jebkurā dzīvojamā projektā

1. Trenažieru zāle
Trenažieru zāles pievienošana daudzdzīvokļu kompleksam vienmēr ir palielinājusi īpašuma vērtību. Tomēr papildus labi aprīkotai trenažieru zālei tagad mājokļu īpašniekiem piedāvā arī āra trenažieru zāli un krosfita trenažierus. Crossfit treniņi gūst milzīgu ietekmi, jo cilvēki arvien vairāk interesējas par fitnesu un lielisku veselību. Fitnesa treniņu mērķis ir panākt vispārēju cilvēka ķermeņa fizisko sagatavotību, savukārt tradicionālie svarcelšanas treniņi sporta zālē uzlabo spēku un muskuļu masu.
Tūkstošgades iedzīvotājiem, kuri novērtē drošas, efektīvas fiziskās aktivitātes un pareizu uzturu, Crossfit treniņi aizvien biežāk kļūst par dzīvesveida izvēli. Turklāt crossfit treniņi ir līdzīgi kopienas treniņiem. Katra nodarbība iedrošina un motivē, cenšoties sasniegt savus mērķus.

2. Iekštelpu basketbola laukums
Arvien vairāk ēku savos labiekārtojuma mezglos ir integrējuši sporta laukumus, ļaujot iedzīvotājiem spēlēt basketbolu, skvošu, tenisu, futbolu vai citus sporta veidus, neizejot no ēkas. Basketbola laukuma klātbūtne ir pievilcīga visiem basketbola faniem. Savukārt pilna izmēra NBA standartiem atbilstošs iekštelpu basketbola laukums būtu kā ķirsītis uz tortes. Varēsiet spēlēt, kad un kur vien vēlaties, neatkarīgi no laikapstākļiem.

3. Futbola laukums
Kas var būt labāks par savu mini futbola laukumu pašu mājās? Tas ir aizraujošs un ātrs iekštelpu sporta veids, ko ir atzinusi FIFA un AFC, un to spēlē visā pasaulē. Tas novērš nepieciešamību Jums vai Jūsu bērniem atstāt savas mājas, jo sporta treniņi ir iespējami dzīvojamo kompleksu robežās.

4. Peldbaseins
Peldēšana ir aktivitāte, kas sadedzina daudz kaloriju, ir saudzīga pret locītavām, palīdz uzturēt svaru, uzlabo fizisko formu un palielina muskuļu spēku, un izturību. Tā arī uzlabo sirds un asinsvadu veselību, rada optimālu sirdsdarbību, atvēsina un atsvaidzina karstumā, un to var droši darīt pat cienījamā vecumā.

5. Bērnu rotaļu laukums
Mūsdienu dzīvojamo māju pagalmu trūkuma dēļ bērni parasti pavada laiku savās mājās, un viņi ir zaudējuši iespēju brīvi un bezrūpīgi rotaļāties. Jaunāko paaudzi ir smagi ietekmējusi dzīvesveida un dzīvesvietas paradigmas maiņa. Lielākā daļa mūsdienu bērnu ir atkarīgi no televīzijas, videospēlēm

un digitālajām ierīcēm. Daudzos zinātniskos pētījumos ir konstatēts, ka šīs atkarības ne tikai izraisa fiziskas problēmas, bet arī ietekmē garīgo attīstību. Bērnu izaugsmei ir svarīgi nodarboties ar sportu un aktivitātēm svaigā gaisā.

Mūsdienu slēgto kopienu dzīvokļos, kas veidoti, rūpīgi plānojot, āra brīvā telpa ir pārvērsta par atklātu ainavu, centrālajiem parkiem, bērnu rotaļu vietām un piedzīvojumu zonām, slidotavām un daudz ko citu. Dzīvojamos rajonos ir plaši izplatīti arī citi sporta objekti, piemēram, badmintona, skvoša vai tenisa laukumi.


Avots: uprankd.com


celojumubode - 3753
PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -