Ar “Eksporta un inovācijas balvu 2022” novērtēs sasniegumus tautsaimniecībā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Ekonomikas ministrija izsludina konkursu “Eksporta un inovācijas balva 2022”. Konkursa mērķis ir novērtēt un izcelt uzņēmumus, kuri sniedz būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā, eksportējot preces un pakalpojumus, ieguldot inovācijās kā arī radot augstas pievienotās vērtības preces un pakalpojumus. Konkursa patrons ir Valsts prezidents Egils Levits, kurš tradicionāli pasniegs balvu nominācijā “Eksporta čempions”.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: “Latvijas uzņēmēju sasniegtais, spējot pielāgoties dažādiem izaicinājumiem un vienlaikus kāpinot eksporta apjomus, ir patiesas cieņas vērts. Mūsu ražotāji, radot jaunus produktus un interesantu dizainu, piesaka sevi ārvalstīs un kļūst par atzītiem nozares līderiem pasaulē. Vēlamies, lai arī Latvijā šie veiksmes stāsti izskan tik skaļi, cik tie būtu pelnījuši.”

Lai īpaši novērtētu uzņēmumus, kas cēluši Latvijas labklājību, gūstot panākumus perspektīvās nozarēs ar augstu pievienoto vērtību, šogad mainīta konkursa norise. Precizētas konkursa kategorijas un tajās, izņemot kategoriju “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”, uzvarētāji tiks izraudzīti žūrijas komisijai savu lēmumu balstot datos, kas iegūti sadarbojoties ar Centrālo statistikas pārvaldi. Tādā veidā uz apbalvojumu varēs pretendēt visi konkrēto nozaru un nomināciju uzņēmumi, kuri saskaņā ar konkursa kritērijiem sasnieguši augstvērtīgus rezultātus.

“Lai nodrošinātu straujāku ekonomisko izaugsmi, mums ir jāmaina valsts ekonomiskā struktūra, lielāku uzsvaru liekot uz tām nozarēm, kuras jau tuvākajā nākotnē kļūs par Latvijas ekonomikas mugurkaulu. Valsts līmenī kā prioritārās nozares ir izvirzītas biomedicīna, bioekonomika, viedā enerģētika, viedie materiāli un fotonika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un viedā mobilitāte kā arī starptautiskie biznesa pakalpojumi. Tādēļ ar konkursa starpniecību paralēli tradicionālajām tautsaimniecības nozarēm vēlamies popularizēt arī tās, kuras šobrīd strauji attīstās un veidos nākotnes ekonomiku,” saka LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Saskaņā ar viedās specializācijas stratēģiju Latvijas mērķis ir sasniegt augstāku ražīgumu un radīt vērtīgākus produktus. Straujākai tautsaimniecības attīstībai daudz lielāks uzsvars jāliek uz inovācijām un zinātnisko institūciju iesaisti. Savukārt Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnes paredz kāpināt eksporta apjomu līdz 27 miljardiem eiro 2027. gadā, panākot, ka vairāk nekā 60% no valsts iekšzemes kopprodukta veido ārvalstīs pārdotās preces un pakalpojumi.

“Eksporta un inovācijas balva” uzņēmumiem šogad tiks pasniegta piecās kategorijās - “Eksporta līderis”, “Eksporta jaunpienācējs”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta čempions” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”,
Kategorijās “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksporta līderis”, “Inovācijas čempions” un “Eksporta čempions” uzvarētāji šogad tiks noteikti izvērtējot datus par uzņēmumiem atbilstoši konkursa “Eksporta un inovācijas balva” nolikumam.

Tiks vērtēti dati par uzņēmumu eksportu, apgrozījumu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un ieguldījumiem pētniecībā. Tāpat žūrija iepazīsies ar uzņēmumu attīstības plāniem, ieguldījumiem cilvēkkapitālā, ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā, pētniecībā un sadarbībā ar zinātniski pētnieciskajām iestādēm, ieguldījumiem mārketinga aktivitātēs produkta virzīšanai ārvalstu tirgos un citos komersantam svarīgos aspektos.

Kategorijas “Eksportspējīgākais komersants” vietā šogad balva tiks pasniegta kategorijā “Eksporta līderis”, kuras uzvarētājs būs uzņēmums, kas darbojas kādā no prioritārajām nozarēm - biomedicīnā, medicīnas tehnoloģijās, farmācijā, fotonikā, viedo materiālu jomā, tehnoloģiju un inženiersistēmu, viedās enerģētikas un mobilitātes, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī zināšanu ietilpīgas bioekonomikas jomā kokapstrādes vai pārtikas nozarē.

Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”, līdzīgi kā iepriekšējos gados, uzvarētājs tiks izvēlēts atklātā konkursā, kuram pretendenti aicināti pieteikties līdz 21.oktobrim, aizpildot pieteikumu platformā business.gov.lv.

Uz balvu kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” var pretendēt komersants, biedrība, nodibinājums, plānošanas reģions vai pašvaldības iestāde, kurš pēdējo divu gadu laikā ir ieviesis tirgū tādu jaunu tūrisma produktu, kurš ir ilgtspējīgs, inovatīvs, kvalitatīvs un ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinot tūristu iesaistes iespēju, un ir piemērots ārvalstu tūristu vajadzībām.

Balvu šajā kategorijā piešķir divās grupās, vienā vērtējot mazo un vidējo komercsabiedrību (darbinieku skaits ir 1 -250, un tā neto apgrozījums vai kopējā gada bilance nepārsniedz 50 miljonus eiro) iesniegtos pieteikumus, otrā - biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu iesniegtos pieteikumus.

Balvas pretendentu vērtēšana kategorijās “Eksporta jaunpienācējs”, “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” un “Eksporta čempions” noritēs divās kārtās. Otrās kārtas pretendenti tiks uzaicināti sniegt prezentāciju “Eksporta un inovācijas balvas” konkursa žūrijai.

Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt Latvijas produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu un produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot veiksmīgākos komersantus un to produktus.

Konkursa uzvarētāji saņems Ekonomikas ministrijas diplomu un LIAA balvu - 2000 eiro darījuma braucienam divām personām, tai skaitā līdzdalībai komersantu delegāciju sastāvā valsts augstāko amatpersonu vizītēs ārvalstīs, līdzdalībai LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālo darījuma braucienu, apmaksai. Tāpat uzvarētājiem tiks dotas tiesības izmantot attiecīgās Konkursa kategorijas zīmi uz visiem saviem produktiem vai produktu līnijām, kā arī uz mārketinga materiāliem.

Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” norisināsies jau 17. gadu un uzvarētāju apbalvošanas ceremonija paredzēta 2022.gada 14.decembrī.


Avots: liaa.gov.lv


celojumubode - 3749
Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -