Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņems grāmatu “Atrastā Latvija”

Noslēdzot informatīvo kampaņu, Kultūras ministrija (KM) dāvina grāmatu “Atrastā Latvija” bibliotēkām un tūrisma informācijas centriem, kā arī KM skolām. Grāmatā apkopota detalizēta informācija par vairāk nekā 60 atjaunotiem un no jauna izveidotiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma objektiem, kurus šovasar Latvijas iedzīvotāji tika aicināti iepazīt klātienē. Objektu izbūvē un atjaunošanā līdz šim ieguldīti 120,8 miljoni eiro, vairāk nekā puse no tiem ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi.

“Esmu gandarīts par Latvijas iedzīvotāju aktivitāti, iepazīstot mūsu valsts kultūras un dabas vērtības. Kampaņas laikā piedzīvojām arī lielu interesi par iespēju iepazīties ar grāmatu “Atrastā Latvija”. Tagad šāda iespēja būs ikvienam Latvijas iedzīvotājam, dodoties uz savu tuvāko bibliotēku. Ceram, ka interese par Latvijas iepazīšanu turpinās pieaugt un kāds, tieši apskatot grāmatu, gūs iedvesmu jaunam maršrutam,” saka kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Stāmerienas pils, kas pērn bija apmeklētāju visaugstāk novērtētais objekts, arī šogad bija iecienīts galamērķis, īpaši ģimenēm ar bērniem, kā arī pieaudzis ārvalstu viesu skaits. Par vasaras sezonu stāsta Edīte Siļķēna, Stāmerienas pils vadītāja: “Šogad Stāmerienas pili īpaši daudz apmeklēja tieši cilvēki ar ģimenēm, palielinājās arī ārzemju viesu pieplūdums. Aptuveni 10% no visiem apmekētājiem bijuši ārzemnieki, to starpā igauņi, lietuvieši, vācieši, somi. Arī Ukrainas valstpiederīgie izmantoja iespēju apmeklēt pili bez ieejas maksas. Īpaši novērtējam, ka pateicoties pils atjaunošanai, apmeklētājiem varam nodrošināt atbilstošu infrastruktūru – mūsdienīgas labierīcības un ēdināšanas pakalpojumus. Cilvēki novērtē, ka vienlaikus esot tuvu vēsturei, dabai, var justies arī sadzīviski komfortabli.”

Šogad apmeklētājiem durvis vēra arī vairāki objekti, kas pērn vēl bija slēgti rekonstrukcijai. Tā ceļotāji varēja satikties koncertos atjaunotajā “Pūt, vējiņi!” estrādē, izzināt zinātnes noslēpumus “Vizium” centrā Ventspilī, apmeklēt Dobeles Pili, ka arī izmantot vēl daudzas citas jaunas iespējas. Arī Liepājas “Hoijeres kundzes viesu namam” šī bija pirmā sezona kopš rekonstrucijas un, kā atzīst muzeja vadītāja Ieva Dzintare, vasarā varēja baudīt lielu un neviltotu apmeklētāju uzmanību un ieinteresētību. “Kopš nama atvēršanas šī gada pavasarī, esam uzņēmuši viesus ne vien no Baltijas valstīm, bet arī Vācijas, Honkongas, Somijas, Norvēģijas, Kazahstānas, Francijas, ASV, Šveices, Malaizijas un citām valstīm. Apmeklētāju vidū sastopami gan īpaši kultūrvēsturiskajos faktos ieinteresēti apmeklētāji, gan vēsturiskās apbūves un restaurācijas speciālisti un entuziasti, gan pavisam mazi un pirmos soļus speroši, gan pavisam viedi apmeklētāji ar sirmu galvu,” par sezonas pieredzi stāsta Ieva Dzintare.

Apceļojot Latviju, iedzīvotājiem bija arī iespēja aizpildīt uzdevumu lapas un publicēt fotogrāfijas no kampaņas objektiem, tādējādi piedaloties spēlē un iegūstot vērtīgas balvas. Spēles uzvarētāji publicēti kampaņas mājas lapā www.atrastalatvija.lv un Instagram kontā @atrastalatvija. Šie interneta resursi būs pieejami iedzīvotājiem arī turpmāk, lai ikviens varētu turpināt plānot savus Latvijas iepazīšanas braucienus septiņos kultūras un dabas mantojuma ceļos. Mājas lapā www.atrastalatvija.lv katram ir pieejama arī grāmatas “Atrastā Latvija” elektroniskā versija.

Latvijas kultūras un dabas objektu atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti kopš 2018. gada četrās kārtās, atjaunojot un izbūvējot vairāk nekā 60 objektus 40 Latvijas pašvaldībās, kā arī veidojot un attīstot tajos jaunus kultūras un tūrisma pakalpojumus. Atsevišķos objektos darbi vēl turpinās, un tie tiks pilnībā pabeigti 2023. gada nogalē. No kopumā ieguldītajiem 120 888 186,97 eiro, 68 359 170,24 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļi, 52 103 171,47eiro ir valsts un pašvaldību, bet 425 845,26 ir privātie ieguldījumi.


Avots: ka.lv


celojumubode - 3749
Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Jauni Augšdaugavas novada tūrisma ceļveži

Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi un karti.

TAKA

Pļaviņās durvis vērusi

Pļaviņās durvis vērusi "Jolantas studija"

Pērnā gada nogalē durvis interesentiem vēra Jolantas Studija Rīgas ielā 19, Pļaviņās. Klātienē iespējams iegādāties konfekšu pušķus, mākslīgo ziedu vainagus,utt

Aizkraukles novada TIC

VĪRS, VĀRDĀ OTO

VĪRS, VĀRDĀ OTO

Tiekamies kinoteātrī "Splendid Palace"!

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

EKSKURSIJU SVĒTDIENA 26.02.

Tiekamies Melngalvju namā!

Melngalvju nams

Sasildies Jēkabpils novadā

Sasildies Jēkabpils novadā

Ziemā sasildīties aicina Jēkabpils novada pirtis, baļļas un SPA. Melnās un tvaika pirtis, zāļu rituāli, saunas, āra kubli. Peries pats vai uzticies pirtniekam!

Jēkabpils novada TIC

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

SPA atpūta Jūrmalā, ar vakariņām

Baudiet SPA atpūtu 2 personām Jūrmalā, iekļautas arī vakariņas un 1 spa procedūra pēc izvēles

EUR 153 | Estravel Latvia

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Vienīgais DISCO bārs Latvijā Tukumā!

Disco Mojito ir vieta, kur nobrieduši cilvēki var izbaudīt mūziku no 80tajiem, 90tajiem gadiem. Tiekamies pašā Tukuma centrā, Šēseles ielā 1!

Tukuma TIC

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Zemgales nozīmīgāko pasākumu plāns 2023

Ieskaties, Zemgales tūrisma asociācija apkopojusi tradicionālo un nozīmīgāko 2023.gada pasākumu plānu Zemgalē!

Zemgales Tūrisma asociācija

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Bauska piedalīsies Balttour izstādē

Ieskaties dažos no jaunumiem par kuriem vēstīs Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs izstādē

Bauskas TIC

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Tūrisma biznesa loma drošai ceļošanai!

Starptautiskā tūrisma izstādes “Balttour” ietvaros Biznesa augstskola Turība 3. februārī plkst. 14.00 rīkos ekspertu viedokļu ringu.

Biznesa augstskola Turība

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

SEPTIŅI muzeji 1 dienā Tukumā!

Iegādājies dienas biļeti jebkurā no Tukuma muzejiem un vienas dienas laikā apmeklē visus 7 (!) Tukuma muzejus!

Tukuma TIC

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Bauskai tapis inovatīvs tūrisma produkts

Uzzini, kas ir "VisitBauska fotomirklis" un kādam nolūkam tas radīts!

Bauskas TIC

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Kļūsti par VisitBauska fotomirkļu vēstnesi

Visa gada garumā izsludināsim fotomirkļu tēmas, aicinot Tevi fotografēt, savos sociālajos tīklos dalīties ar fotogrāfijām, atzīmējot mūsu profilu @visitbauska!

Bauskas TIC

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Pasūti savas svinību vakariņas Šlokenbekā!

Šlokenbekas muižas krodziņš piedāvā gan ēšanu uz vietas mājīgā, siltā atmosfērā, gan arī pieņem pasūtījumus Jūsu svētku galda burvības radīšanai!

Tukuma TIC

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Kā Jaunpils pils krodziņš strādā ziemā?

Jaunpils pils krodziņš atvērts no TREŠDIENAS līdz SVĒTDIENAI jau no plkst. 11:00!

Tukuma TIC

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Ekskursija Bauskas rātsnamā

Bezmaksas ekskursija gida pavadībā individuālajiem interesentiem. Iepazīsti vienīgo 17.gs. rekonstruēto rātsnamu Latvijā!

Bauskas TIC

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Apskati Durbes pils JANVĀRA priekšmetu!

Šī ir grafiķa Pētera Upīša (1899—1989) veidotā grafika “Jumti” (1943), kurā redzams skats no augšas uz Tukuma dakstiņu jumtiem. Apskatīt var vēl dažas dienas!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -