Aviācijas nozares attīstības prioritātes: drošība, inovācijas un zaļo mērķu sasniegšana

Apvienoto Nāciju Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (International Civil Aviation Organization – ICAO ) Asamblejas 41. sesijā Latvija atbalstīja globālās aviācijas nozares attīstības prioritātes, kas veicinās nozares ilgtspējīgu darbību un vides mērķu sasniegšanu. Tāpat, akcentējot klajus starptautiskās civilās aviācijas konvenciju pārkāpumus, kas grauj aviācijas drošību, 90 pasaules valstu, tai skaitā arī Latvijas balsojums nodrošināja Krievijas Federācijas atkārtotu neievēlēšanu ICAO Padomē.

“Šī brīža ģeopolitiskās situācijas kontekstā visām ICAO dalībvalstīm nelokāmi jāpieturas pie starptautisko tiesību ietvara, kas līdz šim sekmīgi nodrošinājis civilās aviācijas drošību un attīstību. Krievijas Federācijas neievēlēšana ICAO augstākās pārvaldes institūcijā apliecina, ka visām dalībvalstīm jāuzņemas atbildība, lai garantētu drošus lidojumus jebkurā pasaules malā. Arī turpmāk ICAO dienas kārtībā būs drošības jautājumu pilnveidošana un vienota redzējuma izstrāde par aviācijas nozares prioritātēm un ilgtspējīgu attīstību globālā līmenī, kas ir pamats nozares ilgtspējīgai attīstībai arī Latvijā. Tāpat Latvijai būtiska sadarbības paplašināšana aviācijas jomā, kas stiprina nozares konkurētspēju ārpus Eiropas reģiona un vienlaikus nodrošina iedzīvotājiem plašāku un cenu ziņā konkurētspējīgāku pakalpojumu klāstu,” komentē Latvijas delegācijas vadītāja, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova.

Nozīmīgi atzīmēt, ka ICAO Padome savā iepriekš veiktajā faktu izmeklēšanā ir secinājusi, ka 2021. gada 23. maijā Baltkrievijas valdība veikusi nelikumīgu iejaukšanos civilajā aviācijā, kas apzināti apdraudēja Ryanair reisa FR 4978 drošību un visu pasažieru dzīvības. Asamblejā tika izteikts nosodījums darbībām, kas ir pretrunā ar ICAO statūtiem un starptautiskām konvencijām. Tāpat Asamblejā nosodīta Krievijas iejaukšanās Ukrainas gaisa telpā, aviācijas infrastruktūras iznīcināšana, kā arī tai nepiederošu gaisa kuģu dubultā reģistrācija, kas apdraud šo gaisa kuģu drošu ekspluatāciju un ir neapstrīdams “Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju” pārkāpums.

Pārstāvot Latvijas intereses starptautiskās civilās aviācijas attīstības jautājumos, Satiksmes ministrijas delegācija piedalās ICAO Asamblejas 41. sesijā, kas no 2022. gada 27.s eptembra līdz 7. oktobrim notiek Monreālā, Kanādā. Tās ietvaros 177 dalībvalstis diskutē par nozares izaicinājumiem, lai vienotos par aviācijas nozares attīstību un stratēģiskajām prioritātēm nākamajiem trim gadiem, tostarp jaunu tehnoloģiju ieviešanu, aviācijas tehniskajiem standartiem un vienotu emisiju uzskaites sistēmu. Tāpat dalībvalstis ievēlēja ICAO Padomi, kas vadīs organizācijas darbu līdz 2025. gadam.

Starpvalstu aviācijas ekspertu darba grupās, kurās piedalījās Latvijas pārstāvji, pieņemti nozares attīstībai nozīmīgi lēmumi un ICAO rezolūcijas, tostarp panākta vienošanās par starptautisko juridisko ietvaru aviācijas radīto emisiju aprēķināšanai (CORSIA programma), kas stiprina Eiropas Savienības zaļās iniciatīvas. Tāpat izstrādāti priekšlikumi starptautisko kravu lidojumu saskaņošanas procedūru atvieglošanai un jaunievēlētai ICAO Padomei uzdots nodrošināt, lai iespējami vairāk dalībvalstu nacionālās aviācijas stratēģijas īstenotu saskaņā ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Asamblejā noteiktas prioritātes nākamajiem trīs stratēģiskās plānošanas gadiem, kas veicinās nozares attīstību globālā mērogā, tostarp aeronavigācijas, gaisa kuģu lidojumu drošuma, drošības, t.sk., kiberdrošības un vides aizsardzības jomās. Tāpat tika izskatīti ekonomikas veicināšanas, juridiskie un Covid-19 saistītie jautājumi.

Asamblejas ietvaros notiek darbs Eiropas Civilās aviācijas konferences (ECAC)/ES 44 dalībvalstu koordinācijas grupā, nodrošinot savlaicīgu un vienotu nostāju par aviācijas politikas iniciatīvām, ko ICAO Padomē ir iesniegušas dalībvalstis.

Plašāka informācija par pasākumu un pieņemtajiem lēmumiem ICAO Asamblejas tīmekļvietnē.

Asamblejas ietvaros Latvijas delegācija tikās ar Dienvidkorejas delegāciju un aviosabiedrības Asian Airlines vadību, paužot abpusēju ieinteresētību atjaunot darbu, lai nodrošinātu pasažieru un aviācijas kravu lidojumus starp Dienvidkoreju un Latviju.


Avots: sam.gov.lv


celojumubode - 3749
Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis

Ziema ir labākais laiks Ūdens priekiem atrakciju parkā!! Tikai līdz 30.03. - piedāvājumi ģimenēm un romantiskai atpūtai. Pērnava gaida Jūs!

EUR 144 | Estravel Latvia

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

Raimonda Paula koncertprogramma Valmierā

12. februārī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu “Atkal no jauna” viesosies maestro Raimonds Pauls, soliste Paula Saija un mūziķi.

Valmieras TIC

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

20% atlaide auto nomai Slovēnijā

PLANICA 2023 Atbalsti savus iecienītākos sportistus un iepazīsti skaisto Slovēniju — mazu valsti Eiropas vidū ar lielu sirdi!

Europcar

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 345.00 | Latvia Tours

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

Pasaules čempionāta florbolā sievietēm

No 30. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu Sporta namā notiks pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs.

Valmieras TIC

Jura Kaukuļa koncerts

Jura Kaukuļa koncerts "Akustikā"

4. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Jura Kaukuļa koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Denisa Paškeviča koncerts

Denisa Paškeviča koncerts "Akustikā"

25.februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Denisa Paškeviča akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA

Bļitkošanas sacensības „ILGĀJA ZIVTIŅA"

Veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu.

Alūksnes TIC

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī top iestudējums „Kaija”

Liepājas teātrī galvenā režisora Dmitrija Petrenko vadībā top iestudējums „Kaija”. Pirmizrādi iestudējums piedzīvos 11. februārī.

Liepājas reģiona TIB

Aijas Vītoliņas koncerts

Aijas Vītoliņas koncerts "Akustikā"

26. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Aijas Vītoliņas kocerts “No Buenosairesas līdz Parīzei”.

EUR 25 | Valmieras TIC

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies!

Balttour ceļojumu izpārdošana sākusies internetā!

Novatours

Mārča Auziņa koncerts

Mārča Auziņa koncerts "Akustikā"

14. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies Mārča Auziņa akustikais koncerts.

EUR 25 | Valmieras TIC

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

Karnevāls bērniem “Pasaku valstība”

5. februārī plkst. 12.00 Strenču Kultūras centrā norisināsies jau 26. bērnu karnevāls ‘’PASAKU VALSTĪBĀ’’.

Valmieras TIC

Slēpošanas bāze

Slēpošanas bāze "Egļukalns" aicina!

Katru ziemu Augšdaugavas novada slēpošanas un snovbordinga paradīze – slēpošanas bāze “Egļukalns” piedāvā izklaidēties trīs trasēs...

TAKA

BALTTOUR nāk pie Jums!

BALTTOUR nāk pie Jums!

🔥NENOKAVĒ! No 30.01. līdz 5.02. papildu atlaides un izdevīgi piedāvājumi ceļojumiem! Viskarstākie piedāvājumi čarterceļojumiem ir gaidāmi 3.-4.-5.februārī!

EUR 355 | Latvia Tours

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Latvijas - Igaunijas pieredzējums ziemā

Alūksnes novads un Veru apriņķis ir tradīciju un vietējās kultūras, pauguru un dabas skaistuma bagāti kaimiņu novadi – pierobežā.

Alūksnes TIC

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepāja-Eiropas kultūras galvaspilsēta2027

Liepājas valstspilsētas pašvaldība parakstīja nodomu protokolu ar projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikuma programmas partneriem.

Liepājas reģiona TIB

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Iepazīsti Traķu brīvdienu piedāvājumu

Traķi ir īpaša vieta Lietuvā, kur vēsture un daba satiekas harmoniskā vienotībā. Reģions ir pilns ar dārgumiem: gleznaini pakalni, zaļi meži, zili ezeri un viesmīlīgi cilvēki. Uzzini vairāk par reģiona dārgumiem Traķu tū...

Trakai TIC

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Vesels ēdis pie Šefa Ilūkstē!

Ilūkstē durvis nupat vērusi ilgi gaidītā kafejnīca “Šefa uzkodas”, kur patīkamā un sirsnīgā gaisotnē viesi beidzot var ieturēt gardu maltīti!

TAKA

Zemledus makšķerēšana Alūksnē

Zemledus makšķerēšana Alūksnē

Lai arī Alūksnes pusē ir atkusnis, tas netraucē baudīt zemledus makšķerēšanas priekus

Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -