Salaspils lepojas ar aktīvu tūrisma sezonu

Salaspils.lv | 2022.10.04

Šogad aktīvā tūrisma sezona tika atklāta neierasti agri - jau 27. martā ar Salaspils Zeltiņu purva pavasara pārgājienu, ko vadīja dabas gide Laura Riekstiņa, programmu bagātinot arī www.koklumezs.lv koklētājas Lauras Laugales muzikālajam priekšnesumam. Lai atgūtu spēkus un sasildītos, pārgājiena dalībniekiem bija iespēja baudīt kafejnīcas “Kruasāns” sarūpēto cienastu.

Lieldienu brīvdienās gan lielie, gan mazie varēja izcilpot pilsētu, piedaloties vēl nebijušā spēlē “Lieldienu zaķu pēdu ceļš 2022”. Spēles noteikumi vienkārši - jāizveido komanda, sekojot uzdevumu lapas norādījumiem, jāatrod pilsētā izvietotie zaķi, tie jānofotografē un jānosūta uz Salaspils novada Tūrisma informācijas centru. Spēles balvu fonda atbalstītāju vidū bija restorāni “Hesburger Salaspils”, “Burgers 66”, kafejnīca “Strelīcija”, veikals “Magone”, kā arī rokdarbniece Aija Pumpure. Kopskaitā spēlē piedalījās 221 komanda.

Domājot par vēsturisko AKO piemiņas vietas uzlabošanu un pilnveidošanu, pie AKO piemiņas zīmes šopavasar tika novietots jauns objekts – tēlnieka Ģirta Burvja veidota skaidrojošas informācijas zīme – laukakmenī iestrādāta metāla plāksne ar tekstu, kurā sniegts autora koncepcijas skaidrojums par centrālās koka zīmes ornamentiem.

Kā turpinājums 2021. gada nogalē notikušajām Pierīgas gidu apmācībām, 19. maijā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Pierīgas Tūrisma asociāciju un zīmolu “Exit Rīga” aicināja Salaspils novada gidus piedalīties Pierīgas tūrisma informācijas dienā, kas notika maizes ceptuvē “Lāči”, Babītes pagastā.

Domājot par tiem, kas mīl izaicinājumus un vēlas pārbaudīt savu izturību, sadarbībā ar „PostNos” izveidots un atklāts digitāli pieejams aplikācijā ielādējams pārgājiena maršruts Salaspils novada teritorijā “SALASPILS IZAICINĀJUMS” ar diviem maršruta variantiem – 36 km un 31 km.

Maijā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs izdeva divus nozīmīgus tūrisma materiālus - jaunu karti papīra formātā Camino de Santiago (Sv.Jēkaba ceļa) Salaspils novada posma gājējiem. Kartē ne tikai ir iezīmēts Salaspils novada posma maršruts, bet ir sniegta arī noderīga informācija Sv.Jēkaba ceļa gājējiem, piemēram, naktsmītnes, veikalu, bankomātu, aptieku atrašanās vieta. Otrs tūrisma materiāls ir 2022./2023. gada Salaspils novada tūrisma ceļvedis, kurš ir papildināts ne tikai ar jauniem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, bet arī ar jaunām sadaļām - “Salaspils stāstnieki”, kurā sniegta informācija par Salaspils novada gidiem, kuri piedāvā ekskursijas Salaspils pilsētā un novadā, savukārt, sadaļa “Radīts Salaspilī” ir veltīta amatniekiem un mājražotājiem, kuri dzīvo un rada Salaspils novadā.

Pilsētas svētkos Salaspils TIC piedalījās ne tikai informatīvajā „EXIT RIGA” Pierīgas novadu teltī, kur, kā vienmēr piedāvāja interesentiem saistošu un jaunu informāciju par novadu un citu Pierīgas novadu tūrisma aktualitātēm, bet arī bija izveidojis pats savu spēli „Salaspils tūrisma bingo”, kuru izspēlējot, pie balvām tika 12 spēles dalībnieki. Savukārt svētkos amatnieku un mājražotāju tirgū piedalījās pavisam 36 sava amata meistari.

Pašā maija nogalē notika viedokļu līderu jeb “influenceru” brauciens “8 Salaspils novada pieturvietas 8 stundās”. Tajā piedalījās ceļojumu blogu autori, fotogrāfi un cilvēki, kuru hobijs ir Latvijas apceļošana. Brauciena laikā ikvienam bija iespēja uzzināt un ieraudzīt novada bagāto vēstures un dabas mantojumu.

Vēl līdz 2. oktobrim interesentiem ir iespēja piedalīties īpašajā Pierīgas Tūrisma asociācijas un zīmola “Exit Rīga” aktīvā tūrisma akcijā “EXIT RĪGA ripo” un apceļot Pierīgu ar vilcienu un velosipēdu. Pierīgas tūrisma asociācija sadarbībā ar Pierīgas pašvaldībām un „PostNos” izplānojusi četrus velomaršrutus apkārt Rīgai – no Babītes līdz pat Carnikavai, un divos no tiem iekļaujot arī Salaspils novado. Velopiedzīvojuma dalībniekiem pēc izlozes principa oktobra sākumā būs iespēja laimēt veikalu “Ceļotājs”, “Decathlon” un “Veloprof” sarūpētās balvas.

Jūlija sākumā Daugavas muzeja parkā notika Tirgus Doles muižā. Lai gan laiks bija tveicīgs, skaistajā Doles muižas parkā bija sabraukuši 65 tirgotāji – amatnieki un mājražotāji, piedāvājot savus izstrādājumus. Te darbojās arī bērnu aktivitāšu teltis, savus gardumus piedāvāja „RC Pica” 10 gadīgais picu meistars Renārs, kā arī „Lazanjas republika”, kas cienāja apmeklētājus ar itāļu ēdieniem.

Augustā sākumā Salaspils pilsētā un Doles salā tika uzstādīti kopumā seši jauni lielfromāta informatīvie stendi – kartes, kurās sniegta informācija par Salaspils novadu un Doles salas dabas parku, kā arī nozīmīgākajiem apskates objektiem, naktsmītnēm un ēdināšanas uzņēmumiem. Informatīvos stendus izgatavoja karšu izdevniecība „Jāņa sēta”.

Pašā augusta viducī – 13. un 14. augustā notika Mājas kafejnīcu dienas Ropažu un Salaspils novados ar devīzi “Piena upes ķīseļa krastos”, kurās Salaspils novads piedalījās jau otro gadu. Abos novados viesus uzņēma 13 mājas kafejnīcas, kuras kopumā apmeklēja ap 900 viesu. Salaspils novadu šajās Mājas kafejnīcu dienās pārstāvēja četras mājas kafejnīcas – “Doles cienasts”, “Stikla namiņš”, Salaspils “Mellenes ar pienu” un “Wakeline Summer Cafe”.

Pateicamies visiem Salaspils novada Tūrisma informācijas centra apmeklētājiem, kā arī mūsu organizēto pasākumu dalībniekiem! Aktīvā tūrisma sezona ir beigusies, taču mēs turpinām strādāt un darboties, un tūrisma dzīve Salaspils novadā nav apstājusies. Sekojiet informācijai Salaspils TIC mājas lapā www.visit.salaspils.lv.

Tāpat informējam, ka no 1. oktobra ir mainījies Salaspils novada Tūrisma informācijas centra darba laiks. Strādāsim no pirmdienas līdz piektdienai, no plks.t 9.00 līdz 17.30. Sestdienās un svētdienās Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs būs slēgts.

Aicinām ņemt vērā, ka no 1. oktobra velonoma nedarbojas. Velosipēdi nodoti apkopei līdz nākamā gada aktīvās tūrisma sezonas sākumam.

Avots: Salaspils.lv


celojumubode - 3755
Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -