Atklāj plaisu darba tirgū: 73% darbinieku nevēlas strādāt birojā

82% uzņēmumu vadītāju atzīst, ka viņiem rada bažas, kā panākt darbinieku atgriešanos birojos klātienē. Iezīmējas arī darba devēju satraukums par darba produktivitāti: 85% vadītāju norāda, ka pāreja uz hibrīddarbu viņiem nerada pārliecību par darba ražīgumu. Tikmēr darba ņēmēji prasa lielāku autonomiju un attālināta darba iespējas. Jaunākie Microsoft Work Trend Index dati demonstrē arvien lielāku plaisu starp darba devējiem un darbiniekiem.

Microsoft publiskojis savu jaunāko Work Trend Index pārskatu, kurā šī brīža tendences darba tirgū parādās jaunā gaismā. Piemēram, pastāv pārspīlēta tiekšanās pēc darba ražīguma kā biroja pastāvēšanas jēgas, lai gan 73% darbinieku apgalvo -  lai dotos uz biroju, viņiem ir vajadzīgs svarīgāks iemesls nekā uzņēmuma vēlme, lai viņi tur būtu. Tāpat darba devēji klātienes darbu nereti uzskata par prasmju izkopšanas instrumentu, lai gan 55% darbinieku ir pārliecināti, ka labākais veids, kā viņiem attīstīt savas prasmes, ir mainīt darbavietu.

Dati skaidri parāda, ka hibrīddarbs ir radījis arvien lielāku plaisu starp darbiniekiem un vadītājiem. Darbiniekiem un vadītājiem ir atšķirīgs viedoklis par to, kas ir produktivitāte, kā saglabāt autonomiju, vienlaikus nodrošinot atbildību, kādas ir elastības priekšrocības un biroja loma. Lai pārvarētu šo plaisu, ir nepieciešama jauna pieeja, kas balstīta uz to, ka darbs vairs nav tikai darba vieta, bet pieredze, kam jāpārvar darba laika un vietas ierobežojumi, lai darbinieki varētu būtu iesaistīti un savstarpējā kontaktā, neatkarīgi no tā, kur viņi tobrīd strādā.

"Apmierināti darbinieki ir tas, kas mūsdienu dinamiskajā ekonomiskajā vidē organizācijām nodrošinās priekšrocības pār konkurentiem," norāda Microsoft struktūrvienības vadītāja Baltijas valstīs Vaida Sapole. "Arī darbinieku pieredzes platformas Microsoft Viva jaunākie atjauninājumi pielāgoti tam, lai vadītājiem palīdzētu izbeigt pārspīlētu tiekšanos pēc darba ražīguma, atjaunotu sociālo kapitālu, ļautu viņiem atkārtoti iedvesmot savus darbiniekus un padarīt kolektīvu enerģiskāku."  

Trīs steidzami uzdevumi darba devējiem

Microsoft pētījuma ietvaros aptaujāja 20 000 cilvēku 11 valstīs, analizēja triljoniem anonīmu un apkopotu Microsoft 365 produktivitātes signālu, kā arī LinkedIn darbaspēka kustības tendences un Glint People Science atklājumus. Šie dati norāda uz trim steidzamiem uzdevumiem, kas vadītājiem būtu jāīsteno: (1) izbeigt nepamatotu tiekšanos pēc darba ražīguma; (2) pieņemt faktu, ka cilvēki uz biroju nāk pārsvarā savu kolēģu dēļ; (3) atkārtoti iedvesmot darbiniekus viņu profesionālajai lomai, sniedzot viņiem iespējas mācīties un pilnveidoties.

Kad tiekšanās pēc darba ražīguma nav pamatota

o    Cilvēki jau šobrīd strādā vairāk nekā jebkad agrāk: šopavasar Microsoft atklāja, ka kopš pandēmijas sākuma visā pasaulē Microsoft Teams lietotāja sanāksmju skaits nedēļā ir palielinājies vidēji par 153%. Turklāt cilvēki ikdienā saņem ārkārtīgi daudz uzaicinājumu piedalīties dažādās sanāksmēs – tādējādi pēdējos divos gados ir strauji pieaudzis atteikumu un provizorisku piekrišanu skaits (pieaugums attiecīgi par 84% un 216%).

o    87% darbinieku uzskata, ka viņi ir produktīvi darbā, savukārt 85% vadītāju saka, ka pāreja uz hibrīddarbu nerada pārliecību, ka cilvēku darba ražīgums būtu augsts. Darba devēju šaubas par hibrīddarba ražīgumu radījušas pārspīlētu tiekšanos pēc darba ražīguma, jo vadītāji nav pārliecināti par to, vai cilvēki produktīvi strādā un dara to, kas viņiem ir jādara.

Pieņemt to, ka cilvēki uz biroju nāk, lai satiktu kolēģus

o    82% biznesa lēmumu pieņēmēju apgalvo, ka bažas rada tas, vai darbinieki vēlēsies atgriezties birojā,  savukārt 73% darbinieku saka, ka, lai dotos uz biroju, viņiem ir vajadzīgs svarīgāks iemesls nekā uzņēmuma vēlme, lai viņi tur būtu.

o    Kāpēc cilvēki labprāt dosies uz biroju? Lai satiktos un atjaunotu saikni ar kolēģiem - 84% darbinieku atzīst, ka viņus motivē iespēja šādi socializēties ar kolēģiem, savukārt 85% motivē iespēja tādējādi atjaunot komandas saikni.

Atkārtoti rekrūtēt darbiniekus, sniedzot viņiem iespējas mācīties un pilnveidoties

o    Pētījuma dati rāda: ja darbiniekiem nebūs iespējas mācīties, viņi aizies. 55% darbinieku saka, ka labākais veids, kā attīstīt savas prasmes, ir mainīt darbavietu. 76% darbinieku norāda, ka viņi paliktu savā uzņēmumā ilgāk, ja viņiem būtu lielākas iespējas mācīties un pilnveidoties.

Pētījuma secinājumi iedvesmojuši radīt jaunākos darbinieku pieredzes platformas Microsoft Viva atjauninājumus, kas izstrādāti, lai palīdzētu novērst dažas no izplatītākajām problēmām. Būtiskākie atjauninājumi skars lietotni Viva Pulse, kas mēra darbinieku atgriezenisko saikni, kā arī Viva Amplify, Answers in Viva un People in Viva, kas digitālajā vidē darbiniekiem nodrošina saiknes un piederības sajūtu.

Pārmaiņas, kas pēdējos gados skārušas profesionālo vidi, nav īslaicīgas. Elastīgums ir priekšrocība, nevis iedoma. Digitāli savienotu, taču sadalītu darbaspēku grūti vadīt, izmantojot 2019. gada vadības praksi. Līderi, kuri raugās uz jaunākajiem darba tirgus tendenču datiem un koncentrējas uz skaidrību, sociālo kapitālu un karjeras izaugsmi, var likt lietā gan solītās hibrīddarba priekšrocības, gan pilnībā izmantot savu lielāko vērtību: cilvēku potenciālu. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk pozitīvi biznesa rezultāti ir atkarīgi no pozitīviem cilvēku darba rezultātiem.


Avots: Lbs-team.com


Valmieras TIC - 3715
No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

Jau līdz ar pirmajiem iebrauktajiem metriem novada teritorijā, šarms īpaši izceļas ziemā, kad tā kļūst ne tikai Latvijas augstākā, bet arī sniegotākā pilsēta

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Salonmūzikas un vīna vakars

Salonmūzikas un vīna vakars

🎻Aicinām nesteidzīgā svētku atmosfērā izbaudīt vīnu un iegremdēties klasisko mūziķu virtuozajos skaņdarbos, ko izpildīs Trio Sempre Musica.

ViaJurmala

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz Mežinieki

Brauc slēpot uz ziemas sporta centru "Mežinieki". No šī gada būs pieejama distanču slēpju noma.

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

"Melnā piektdiena" Liepājas koncertzālē

Sagādā svētkus sev un citiem un nedēļas nogalē ķer "Melnās piektdienas" atlaides SIA Lielais Dzintars rīkotajiem koncertiem!

Liepājas reģiona TIB

Svētku brīvdienas Parīzē

Svētku brīvdienas Parīzē

Lidojums no Rīgas un 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // 15.12.2022. - 10.01.2023. //

EUR 694 | Estravel Latvia

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Iekļautas ekskursijas Hošimina - Mekongas tūre, Smilšu kāpas un Lotosu ezers, Dalata mūžīgā pavasara pilsēta

EUR 1390 | Latvia Tours

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Atpūties aktīvi Latgalē

Atpūties aktīvi Latgalē

Aktīvā atpūta Latgalē - dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem

Latgale.travel

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Sala, kas vilina ar kazino un tirdzniecības centriem, SPA un skaistumkopšanas saloniem, jahtklubiem un ūdenssporta veidu centriem.

EUR 710 | Latvia Tours

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Piedzīvojumu ceļojumi ar atlaidi līdz 30%

Piedzīvojumu ceļojumi ar atlaidi līdz 30%

Tikai līdz 30.11. - Pēdējā iespēja rezervēt Piedzīvojumu ceļojumu ar 30% atlaidi.

EUR 383 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža Skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Kur ieturēt gardas Ziemassvētku vakariņas? Kur sagaidīt Jauno gadu? - Lieliski piedāvājumi - Pēdējās vietas!

EUR 47 | Estravel Latvia

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Abū Dabī - Dubaija - Abū Dabī //4 naktis // 15.12, 19.12.2022. un 16.03.2023.

EUR 209 | Estravel Latvia

Liepājas Dāvanu karte

Liepājas Dāvanu karte

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Mīlas dziesmu koncerti tagad arī koncertzāles “Lielais dzintars” digitālās koncertzāles platformā.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -