No iepirkšanās kuģiem līdz peldošiem tiltiem – «Stena Line» svin savu 60. jubileju

Svinam prāmju kompānijas Stena Line 60 gadu jubileju. Tā ir kļuvusi par uzticamu saikni starp cilvēkiem, valstīm un sabiedrībām. Kad Stens A. Olsons, Stena Line dibinātājs, 1962. gadā atklāja kuģniecības līniju no savas dzimtās pilsētas Gēteborgas uz Skagenu, Dānijā, viņš to sāka ar 20 gadu metāllūžņu tirgotāja uzņēmēja pieredzi. Tur, kur citi redzēja atkritumus, viņš saskatīja uzņēmējdarbības iespējas, liekot pamatus vienam no Zviedrijas raksturīgākajiem  zīmoliem – Stena. Olsonu ģimenes ambīcijas auga, tām vairs nepietika tikai ar ziemeļu uzņēmumu. Pirmais prāmju maršruts saucās Stenalinjen, vēlāk to pārveidoja par Stena Line.

Kad Olsonam bija jāpārvadā metāllūžņi, viņš sāka nodarboties ar kravu pārvadājumiem.

Redzot, cik konservatīvi un neefektīvi tolaik bija pasažieru pārvadājumi, viņš sāka attīstīt arī tos. Pārvadājot 6 miljonus pasažieru un vairākus miljonus kravas vienību gadā ar 38 kuģiem, kas apkalpo 18 maršrutus visā Eiropā, sākot ar Īriju rietumos līdz Latvijai austrumos, Stena Line ir pasaules līderis prāmju pārvadājumu jomā. Uzņēmuma attīstību vienmēr ir noteikuši trīs principi: augošas ambīcijas, spēja pielāgoties un inovāciju ieviešana.

Pēc maršrutu izveides uz Skagenu un vēlāk uz Fredrikshavnu 1967. gadā Stena Line atklāja tiešo ceļu no Rietumzviedrijas uz Eiropas kontinentu ar maršrutu uz Ķīli Vācijā. Veicot stratēģiskus pirkumus un iegādes, 80. un 90. gados Stena Line – tagad Stena dēla Dana Stena Olsona vadībā – izveidoja pirmos savienojumus no Nīderlandes uz Apvienoto Karalisti un tālāk uz Īriju, ieliekot pamatus Stena Line šodienas līderībai Īrijas jūras tirdzniecībā. Pēc dzelzs priekškara krišanas 1995. gadā jaunais maršruts Karlskrona-Gdiņa lika pamatus tam, kas šodien ir viens no dinamiskāk augošajiem Stena Line biznesa reģioniem.

“Stena Line nekad neaizmirst savu mantojumu. Stens A. Olsons bija priekšzīmīgs uzņēmējs, un tieši viņa ambīcijas, elastīgums un mūžīgā zinātkāre veido mūsu DNS. Sešu desmitgažu laikā, kas pagājušas, kopš viņš atklāja savu pirmo kuģniecības pakalpojumu, mēs esam turpinājuši attīstīt tā idejas un modeļus savā uzņēmējdarbībā. Tieši tāpēc esam kļuvuši par vadošo prāmju operatoru. Un tagad ar nepacietību gaidām nākamos soļus, turpinot paplašināšanos un ieviešot ilgtspējīgas inovācijas,” saka Stena Line izpilddirektors Niklass Mortensons.

Šodien Stena Line raksturo efektīvi, bieži, lieliem kravu apjomiem un pasažieriem draudzīgi prāmju pārvadājumu pakalpojumi. Tie ir pastāvīga pārejas procesa rezultāts, kura laikā sākotnējais “peldošais pārtikas veikals” uz Dāniju vispirms pārtapa par atpūtas un kruīza tipa uzņēmumu, ko 80. un 90. gados virzīja beznodokļu iepirkšanās, bet pēc tam – par mūsdienu atjautīgo, elastīgo un uz sadarbību orientēto uzņēmumu.

Kas notiks nākotnē? Nākamais lielais izaicinājums Stena Line un visai transporta nozarei ir pāreja uz zaļo ekonomiku.  Tādi projekti kā metanola prāmis maršrutā Ķīle–Gēteborga, paši modernākie prāmji E-Flexer un vērienīgi elektrifikācijas projekti īstenos Stena Line moto: savienot Eiropu ilgtspējīgai nākotnei.


Avots: Deepwhite.lv


Valmieras TIC - 3715
Izrāde “Grinča Ziemassvētki

Izrāde “Grinča Ziemassvētki" Valmierā

9.decembrī, koncertzālē "Valmiera", plkst. 18:00 būs skatāma krāšņa, muzikāla svētku pasaka visai ģimenei – “Grinča Ziemassvētki”.

Valmieras TIC

"Melnā piektdiena" Liepājas koncertzālē

Sagādā svētkus sev un citiem un nedēļas nogalē ķer "Melnās piektdienas" atlaides SIA Lielais Dzintars rīkotajiem koncertiem!

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Dāvanu karte

Liepājas Dāvanu karte

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties un uzburt sev īsto Ziemassvētku sajūtu, aicinām Alūksnes dzelzce

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Kur ieturēt gardas Ziemassvētku vakariņas? Kur sagaidīt Jauno gadu? - Lieliski piedāvājumi - Pēdējās vietas!

EUR 47 | Estravel Latvia

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

Atpūties aktīvi Latgalē

Atpūties aktīvi Latgalē

Aktīvā atpūta Latgalē - dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem

Latgale.travel

Salonmūzikas un vīna vakars

Salonmūzikas un vīna vakars

🎻Aicinām nesteidzīgā svētku atmosfērā izbaudīt vīnu un iegremdēties klasisko mūziķu virtuozajos skaņdarbos, ko izpildīs Trio Sempre Musica.

ViaJurmala

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža Skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Iekļautas ekskursijas Hošimina - Mekongas tūre, Smilšu kāpas un Lotosu ezers, Dalata mūžīgā pavasara pilsēta

EUR 1390 | Latvia Tours

Estravel Latvia dāvanu karte

Estravel Latvia dāvanu karte

Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums!

EUR 50 | Estravel Latvia

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Īsais kruīzs Arābu Emirātos

Abū Dabī - Dubaija - Abū Dabī //4 naktis // 15.12, 19.12.2022. un 16.03.2023.

EUR 209 | Estravel Latvia

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -