Četras fantastiskas vietas, ko apmeklēt Zviedrijā šoruden

Ja, plānojot rudens atvaļinājumu, vēlies apmeklēt jaunatklātu ceļošanas galamērķi, kas pārsteigs pat tad, ja esi pieredzējis ceļotājs, tad Zviedrijas dienvidi ir īstais galamērķis. Zviedrijas neskartās dabas skaistums un mierīgais dzīves plūdums īpaši labi izbaudāms rudens sezonā, kad atpūtu netraucēs tūristu pūļi un iecienītos apskates objektus iespējams apskatīt nestāvot rindās. Zemāk apkopotas 4 apskates vērtas vietas un pieredzes Zviedrijas dienvidos, kas īpaši labi izbaudāmas rudenī.

Pārgājiens UNESCO dabas rezervātā

Zviedrijas dienvidi, ko viegli sasniegt no Karlshamnas ostas, iekļauj Blekinges arhipelāga teritoriju, ko UNESCO ir pasludinājis par biosfēras rezervātu, pateicoties tā unikālajam dabas un kultūras mantojumam. Lai tūristiem būtu ērtāk orientēties Blekinges arhipelāga takās un ceļos, ir izveidota īpaša aplikācija un mājaslapa ARK56, kas ļaus ceļotājiem orientēties maršrutos, izpētīt dažādos veidus, kā ceļot pa unikālo dabas rezervātu. Kopumā pasaulē ir 714 biosfēras rezervāti, septiņi no tiem atrodas Zviedrijā.

ARK56 ir ceļu tīkls ir īpaši veidots tā, lai ceļotājiem būtu iespēja iepazīt visdažādāko vidi arhipelāga teritorijā – sākot no ūdens tūrisma, beidzot ar vēsturiskajām celtnēm un lauku ainavām. Starp citu, rezervāta izveidoto ceļu tīklu savieno 13 mezgli jeb pieturas vietas, kas piedāvā ceļotājiem dažādas ērtības – ēdināšanu, naktsmītnes un vēl citas aktivitātes un izklaides iespējas, kas noteikti patiks gan tiem, kas meklē komfortu, gan tiem, kam patīk doties garākos pārgājienos un izaicināt sevi. Šis ceļš kļūst īpaši gleznains rudenī, kad sārtos un dzeltenos toņos iekrāsojas koku lapas.

Baudi īstu zviedru Fika pauzi

Viena no zviedru lolotākajām un iecienītākajām tradīcijām ir Fika, kas pēc būtības ir jēdziens, kas apvieno sevī kafijas un smalkmaizītes baudīšanu ikdienas darbu dunā. Tradīciju Zviedrijā piekopj katrs. Zviedrijā pat biroja darbiniekiem ir īpašas Fika pauzes, kad dienas vidū paņemt pauzi no darbiem un ļauties mirklim ar tasi gardas kafijas un kanēļmaizīti, kas, starp citu, ir populārākais konditorejas izstrādājums ar ko zviedri iecienījuši baudīt Fiku.

Un šāda tradīcija ir ne velti, ja palūkojamies uz statistikas datiem, kur zviedri ir atzīti par vieniem no lielākajiem kafijas mīļiem pasaulē. Zviedrija ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē pēc patērētās kafijas daudzuma. Gada laikā katrs zviedrs izlieto vidēji 8,5 kg kafijas pupiņu, kas ir divas reizes vairāk, kā vidējais iedzīvotājs Latvijā.

Tādēļ, dodoties uz Zviedriju visiem kafijas mīļiem noteikti jāapmeklē kāda no daudzajām, omulīgajām zviedru kafijas vietiņām, kas piedāvā ne vien lielisku kafiju, bet arī pārsteigs ar svaigi ceptām smalkmaizītēm. Kā izvēlēties īsto? Tur daudz jāprāto nav, vienkārši vadieties pēc ielās esošā svaigi ceptu smalkmaizīšu aromāta un baudiet Fiku zviedru gaumē.

Ikoniski dizaini Ikea muzejā

Ja ceļojuma laikā gadās kāda rudenīgi lietaina diena, tad tikai stundas braucienā no ostas pilsētas Karlshamnas atrodas leģendārā mājas preču zīmola Ikea muzejs, kas, starp citu, atrodas Ikea dzimtenē – pilsētiņā Elmhultā (Älmhult). Ikea zīmola pirmsākumi meklējami jau 1958. gadā un muzejs ir veidots kā paša pirmā Ikea veikala modelis, saskaņā ar arhitekta Klāsa Knutsona (Claes Knutson) rasējumiem. Galvenajā ekspozīcijā apskatāms Ikea muzeja stāsts, kā arī vairākas modernās mākslas izstādes.

Pēc muzeja apmeklējuma obligāts pieturas punkts ir turpat esošais Ikea suvenīru veikaliņš, kur iespējams iegādāties unikālus zīmola suvenīrus un pat miniatūru Ikea veikala modeli, ko paņemt līdzi uz mājām. Taču, ja suvenīru pirkšana nav prātā, tad apmeklētāji ir aicināti nobaudīt leģendārās Ikea bumbiņas, kas šeit tiek ik dienas gatavotas no dažādākajiem pildījumiem – gaļas, laša vai dārzeņu variācijās.

Pirts rituāls Baltijas jūras krasta otrā pusē

Rudens pēcpusdiena būs īstais laiks lai apmeklētu pavisam unikālu vietu Kallbadhusset Zviedrijas pilsētiņā Karlshamnā. Prom no ziņķārīgo acīm paveras unikāla arhitektūras pērle, kas gluži kā laipa sniedzas iekšā Baltijas jūrā. Laipas galā atrodas tradicionāla sauna, kur viesi var noķert “īsto” atvaļinājuma sajūtu un pēc kārtīgas karsēšanās pirtī baudīt atvēsinošu peldi Baltijas jūras ūdeņos. Starp citu, apmeklētāju ērtībām pirts kompleksā ir izbūvētas īpašas trepītes, pa kurām ērti nokāpt, lai baudītu atspirdzinošu peldi.

Paši zviedri šo askētisko pirti ir iecienījuši un iegādājās pat gada abonementus, gluži kā sporta zālē. Taču arī atpūtnieki un ceļotāji ir aicināti iegādāties biļetes vienas reizes apmeklējumam. Par to, kā to izdarīt, var vairāk lasīt šeit.

Ērtākais ceļš kā nokļūt Zviedrijā – DFDS prāmis

Vien četru stundu braucienā no Rīgas – Klaipēdā katru dienu atiet prāmju pārvadātāja DFDS prāmis, kas ved uz Kārlshamnu jeb Karaļa ostas pilsētu Zviedrijā. Šis ir ātrākais un arī ērtākais veids, kā ceļotāji var nokļūt Zviedrijas dienvidos, turklāt to iespējams darīt ar savu auto, paņemot līdzi visu, kas nepieciešams lieliskām brīvdienām.

Turklāt prāmis kursē ik dienas 21:00 no Klaipēdas ostas un Karlshamnā ierodas nākamajā rītā 8:00. Kamēr prāmis kuģo pa Baltijas jūru, ceļotāji aicināti atpūsties, ieturēt vakariņas kādā no restorāniem uz klāja,  izgulēties, lai jau nākamajā rītā ieturētu brokastis un dotos piedzīvojumos Zviedrijas dienvidos.


Avots: Vilands.lv


Valmieras TIC - 3715
Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

No 25. februāra līdz 11. martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē. Biļetes ir jau pieejamas tirdzniecībā.

Liepājas reģiona TIB

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

Ziemassvētku koncerts Jelgavas tornī

10.decembrī 18:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukumā Ziemassvētkus ieskandinās koncerts “Veltījums gaismai”. Tālrunis uzziņām 63005447

EUR 27 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

Pilsdrupu estrādē uzstāsies grupa “Phoenix

6. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē ar vērienīgu koncertu uzstāsies indie mūzikas zvaigznes un “Grammy” balvas ieguvēji “Phoenix” no Francijas.

Siguldas novada TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Ziemas siltākais Eiropas galamērķis!

Sala, kas vilina ar kazino un tirdzniecības centriem, SPA un skaistumkopšanas saloniem, jahtklubiem un ūdenssporta veidu centriem.

EUR 710 | Latvia Tours

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemassvētku laiks Alūksnes Bānīša stacijā

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties un uzburt sev īsto Ziemassvētku sajūtu, aicinām Alūksnes dzelzce

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Karostā Adventes laika ieskaņas pasaākumi

Četrās svētdienās apmeklētāji tiks aicināti Ziemassvētku stāstos par Karostu, tirdziņiem, meistarklasēm

Liepājas reģiona TIB

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

Alūksnes pilsētas egles iedegšana

3.decembrī 16:30 pie Alūksnes Jaunās pils Pilsētas galvenās egles iedegšana.

Alūksnes TIC

Piedzīvojumu ceļojumi ar atlaidi līdz 30%

Piedzīvojumu ceļojumi ar atlaidi līdz 30%

Tikai līdz 30.11. - Pēdējā iespēja rezervēt Piedzīvojumu ceļojumu ar 30% atlaidi.

EUR 383 | Estravel Latvia

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Liepājā pieaudzis ārvalstu viesu skaits

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ārvalstu viesu skaits Liepājas naktsmītnēs pieaudzis divas reizes, puse no ārvalstu tūristiem - lietuvieši.

Liepājas reģiona TIB

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

No sniega kalniem līdz Alūksnes kokteilim

Jau līdz ar pirmajiem iebrauktajiem metriem novada teritorijā, šarms īpaši izceļas ziemā, kad tā kļūst ne tikai Latvijas augstākā, bet arī sniegotākā pilsēta

EUR 1.00 | Alūksnes TIC

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Pavasara brīvdienas ISLANDĒ!

Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

EUR 799 | Latvia Tours

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Ekskursijas un pludmales atpūta VJETNAMĀ!

Iekļautas ekskursijas Hošimina - Mekongas tūre, Smilšu kāpas un Lotosu ezers, Dalata mūžīgā pavasara pilsēta

EUR 1390 | Latvia Tours

Estravel Latvia dāvanu karte

Estravel Latvia dāvanu karte

Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums!

EUR 50 | Estravel Latvia

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Liepājas mīlas dziesmu koncerti

Mīlas dziesmu koncerti tagad arī koncertzāles “Lielais dzintars” digitālās koncertzāles platformā.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas Dāvanu karte

Liepājas Dāvanu karte

Izcils veids kā iepriecināt gan Liepājas iedzīvotāju, gan pilsētas viesi lieliskai laika pavadīšanai kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, ģimeni un draugiem.

Liepājas reģiona TIB

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra koncertprogramma Balvos

Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d’amour» izskanēs Balvu Kultūras un atpūtas centrā

Balvu TIC

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Pēdējās vietas svētku pasākumos

Kur ieturēt gardas Ziemassvētku vakariņas? Kur sagaidīt Jauno gadu? - Lieliski piedāvājumi - Pēdējās vietas!

EUR 47 | Estravel Latvia

Atpūties aktīvi Latgalē

Atpūties aktīvi Latgalē

Aktīvā atpūta Latgalē - dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem

Latgale.travel

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

Ziemas stāsts Alūksnes Bānīša stacijā

No š.g. 3.decembra multimediālā ekspozīcijā “Alūksnes Bānīša stacija” apmeklētājiem atvērta Ziemas ekspozīcija

EUR 3.00 | Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -