Hakatonā studenti piedāvā idejas topošajai lidostas pilsētai RIX Airport City

Otrajā Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) un lidostas “Rīga” rīkotajā “Mobility City Challenge 2022” hakatonā, kas notika 23. līdz 25. septembrim, piedalījās 105 studenti no sešām Latvijas augstskolām, piedāvājot idejas un risinājumus lidostas izvirzītajos darba uzdevumos. Sīvā konkurencē uzvarēja un 1000 eiro balvu, kā arī iespēju piedalīties sacensību fināla posmā Barselonā, Spānijā ieguva komanda RIX3027 – Lita Bogdanova, Beāte Monta Eihe (Banku augstskola), Rihards Mežiņš (LU) un Ridhan Parvendhan (RTU).

Lidosta “Rīga” hakatona dalībniekiem bija sagatavojusi trīs uzdevumus, kas saistīti ar lidostas nākotnes attīstības plāniem, tostarp topošās lidostas pilsētas RIX Airport City urbānā mobilitāte, lidostas pilsēta kā unikāls galamērķis un jaunas pasažieru pieredzes iespējas lidostā.

“Lielākā pievienotā vērtība lidostai no sadarbības ar jauniešiem bija ideju dažādība un fakts, ka šīs idejas un risinājumus piedāvā paaudze, kura būs nākotnes lidostas pilsētas lietotāji un “iedzīvotāji”. No praktiski īstenojamiem risinājumiem līdz vērienīgiem plāniem: jaunā paaudze saredz RIX Airport City kā vietu inovācijām un modernām tehnoloģijām, vienlaikus apzinoties, cik svarīga ir arī sociālā ilgtspēja, sadarbība un kopienas sajūta,” gandarījumu pauž lidostas “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs.

Hakatona žūrijā strādāja un 23 studentu komandu idejas vērtēja lidosta “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs, Latvijas Dzelzceļa valdes locekle Vita Balode Andrews un Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkla valdes loceklis, uzņēmējs un privātais investors Voldemārs Brēdiķis.

“Interesanti, ka hakatona uzvarētāji komandu izveidoja uz vietas, lai gan lielākā daļa studentu uz pasākumu jau nāca ar izveidotām komandām. Uzvarētājkomandas ideja ir  mērogojams 24/7 bērnudārzs lidosta teritorijā, sākotnēji darbiniekiem, bet vēlāk pasažieriem un plašākai auditorijai, kas saņēma visaugstāko žūrijas vērtējumu,” uzver hakatona organizatore LU BVEF asoc. prof. Ilona Baumane-Vītoliņa.

Veicināšanas balvas ieguva komanda AA220, ko veidoja divi arhitektūras studenti Anita Ozoliņa un Arvīds Apelis no RTU, kā arī IT students Deniss Kargins. Komandas ideja -  katra lidosta pilsētas kvādrātmetra lietderīga izmantošana un UA/UX principos balstīta arhitektūra. Veicināšanas balvas saņēma arī komanda JUPITERS (RTU arhitekti) par festivālu / pasākumu rajona izveidi lidostā, kā arī AirBITL (RTU/RBS) – par virtuālās realitātes briļļu un lietotnes ideju, kas iepazīstina ar Latvijas start-up uzņēmumiem. Komandas Bruntor idejai – bagāžas pārvadāšanas skūterim lidostas teritorijā jau ir izveidots prototips, bet vēl žūrija atzinīgi novērtēja komandu Bus22, kas attīstīja ideju par ilgtspējīgas autobusu līnijas ierīkošanu maršrutā Mārupe – lidosta “Rīga”.

“Mobility City Challenge 2022” ir pilsētvides hakatons, kas jau otro gadu aicināja paskatīties uz savu pilsētu no cita skatu punkta un piedalīties tās nākotnes veidošanā. Hakatona darba valoda -  angļu valoda. “Mobility City Challenge 2022” ietvaros studenti nedēļas nogalē strādāja pie lidosta “Rīga” piedāvātajiem izaicinājumiem profesionālu treneru no Kimitisik vadībā. Dalība izaicinājumā bija bez maksas.

Avots: Riga-airport.com


Valmieras TIC - 3715
Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā jauna izstāde!

Limbažu muzejā apskatāma izstāde “Bijušo muižu centru telpiskās struktūras Limbažu novadā. Retrospekcija un mūsdienu realitāte”...

Limbažu TIC

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Brīvdienu mājas

Brīvdienu mājas "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -