VIDEO: Pasniegtas Nikodema Rancāna konkursa balvas

Māra Upeniece | 2022.09.27

Noskaidroti Nikodema Rancāna konkursa uzvarētāji: Ligita Spridzāne (Baltinavas vidusskola), Natālija Garā (Rugāju vidusskola), Aivars Vilkaste (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola), Marija Mickeviča (Krāslavas Varavīksnes vidusskola), Gunta Blauma (Balvu sākumskola) un Sandra Juste (Rēzeknes sākumskola). Speciālās balvas ieguvēja – Daina Pužule (Rekovas vvidusskola).

25. septembrī Balvos notika konkursa noslēguma pasākums, kurā piedalījās dalībnieki un viņu atbalstītāji no Rēzeknes pilsētas un novada, Balvu, Krāslavas novada un Daugavpils. Ikviens, kurš pasākumā uzrunāja klātesošos, uzsvēra skolotāja profesijas nozīmi un prestižu, pateicās skolotāju saimei kopumā, jo Nikodema Rancāna konkursa noslēgums ievada arī Skolotāju dienas pasākumus. Jāatzīst, ka arī skolotāji, kuri kopējā pasaules un Latvijas notikumu straumē jūtas saguruši, savās uzrunās saglabāja siltumu un pateicību bērniem, vecākiem, vietai un laikam, ka viņi ir kļuvuši par skolotājiem un var darīt šo grūto un pasaules virzību ietekmējošo darbu.

Nikodema Rancāna balvu – sudraba pakavsaktu (autors Rihards Ciblis) – nominācijā par par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novada mācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolas mācību vidē ieguva Ligita Spridzāne (Baltinavas vidusskola) un Natālija Garā (Rugāju vidusskola), atzinības – Inga Stafecka (Viļānu vidusskola), Inta Nagla (Nautrēnu vidusskola) un Daina Pužule (Rekavas vidusskola). Daina Pužule ieguva arī biedrības “Latgales Etnogrāfiskā vēstniecība” speciālo balvu – etnogrāfiski ģērbtu lelli, ko darinājusi Iveta Seimanova, apliecinot, ka arī turpmāk atbalstīs konkursu izcilākajiem Latgales skolotājiem.

Kā savā uzrunā atzīmēja I. Seimanova: “Itei ir 57. lele, kas iztaiseita vysaidim labdareibys projektim. Munys tautu meitys dzeivoj pa vysu pasauli – nu Rēzeknis da Reigys, nu Londonys da Adelaidys. Bet itei dzeivuos Rekavā pi školuotuojis, kas vuica bārnim ari tautu tārpa nosuošonys kulturu. Vuica, ka meitinem pi tautu tārpa juosapyn bizis, a puiši bez capuris navar kuopt iz skotuvis. Sylajuoņu Iļža, Madalis muosa, dzeivuos pi Dainys Pužulis.” (“Šī ir 57. lelle, kas izgatavota dažādiem labdarības projektiem. Manas tautumeitas dzīvo visā pasaulē – no Rēzeknes līdz Rīgai, no Londonas līdz Adelaidai. Bet šī dzīvos Rekavā pie skolotājas, kura bērniem māca arī taututērpa nēsāšanas kultūru. Māca, ka meitenēm pie taututērpa jāsapin bizes, bet puiši bez cepures nevar kāpt uz skatuves. Silajāņu Iļža, Madaļas māsa, dzīvos pie Dainas Pužules.”). Jāatgādina, ka Latgales kongresa 2022 laikā pēc Nikodema Rancāna tēlojuma “Ceļojums pa Latgali” tika atrādīta gan Madaļa un Jezups, gan vēl ap 40 “kongresmenes” latgaliešu etnogrāfiskajos tērpos.

Nominācijā par radošu un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību procesa organizēšanā godināti izglītības iestāžu vadītāji: Aivars Vilkaste (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola) un Marija Mickeviča (Krāslavas Varavīksnes vidusskola). Tāpat sudraba pakavsakta tika pasniegta Guntai Blaumai (Balvu sākumskola) un Sandrai Justei (Rēzeknes sākumskola). Atzinības šajā nominācijā saņēma arī Jānis Tukāns (Krāslavas ģimnāzija), Anita Ludbuorža (Nautrēnu vidusskola), Anita Tukāne (Krāslavas ģimnāzija), Juris Ozols (Latgales Industriālais tehnikums) un Anna Sondore (Dekšāru pamatskola).

Konkursu rīko Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu un Balvu novada pašvaldību. Konkursa mērķis ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā un veicinot latgaliskās kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē, kā arī atgādinot izglītības būtisko lomu pārmaiņu procesā.

Avots: Latgaliešu kultūras biedrība


celojumubode - 3754
Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -