Aizraujošas skolēnu rudens ekskursijas Gulbenes novadā

Evita Brokāne | 2022.09.26

Jaunais mācību gads jau rit pilnā sparā. Lai vēl mazliet atcerētos vasaras piedzīvojumus un paspilgtinātu skaistās atmiņas ar citiem aizraujošiem piedzīvojumiem un notikumiem, aicinām skolēnus un skolotājus doties interesantās ekskursijās ar klasi pa Gulbenes novadu!

Kopā ar Gulbenes novada tūrisma uzņēmējiem esam sagatavojuši ekskursiju ideju ceļvedi, piedāvājot skolēnu grupām doties gan pārgājienos, gan velobraucienos, gan arī garākos ekskursiju maršrutos ar autobusu, viesojoties un apmeklējot gan saimniecības un meistardarbnīcas, gan dažādus vides un apskates objektus, gan arī populārus tūrisma objektus.

Ekskursiju ceļvedī ikvienam klašu kolektīvam būs iespēja atrast sev piemērotākās aktivitātes. Varēs izzināt nezināmo, būt radošam, aktīvi izklaidēties, ļauties fiziskām aktivitātēm un arī vienkārši baudīt atpūtu. Plānojot ekskursiju maršrutu, iesakām tajā iekļaut gan zelta rudens baudīšanas pārgājienus, gan vēstures un kultūrvēstures stāstu un tradīciju izzināšanu, gan klases kolektīva saliedēšanas spēles, gan ļaušanos sapņiem par nākotnes profesijām un ieskatu dažādu amata prasmju apguvē un, protams, kārtīga enerģijas lādiņa uzkrāšanu visam mācību gadam!

Ieplānojiet viesošanos izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”, kur pavērsies neparastā dzelzceļa pasaule un iespēja to izzināt, darbojoties ar interaktīvām iekārtām. Esot Gulbenes novadā noteikti ir jāpaviesojas un jāizbrauc ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, ar kuru lepojas ikviens novada iedzīvotājs. Vēsture nav tikai mācību priekšmets skolā un gadskaitļu un notikumu iegaumēšana hronoloģiskā secībā – tā ir it visur mums līdzās! Tā dzīvo pilīs un muižās, vēsturiskās vietās, muzejos, senlietu ekspozīcijās. Apmeklējiet Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, iepazīstieties ar G.Cigļa senlietu krātuves dārgumiem Litenē, ļaujieties Stāmerienas pils leģendu izzināšanai! Gulbenes novadā ir dzimuši, dzīvojuši un darbojušies daudzi Latvijā un pasaulē zināmi rakstnieki, mākslinieki, komponisti, aktieri, filosofi, zinātnieki, valodnieki. Kaut nedaudz par viņu dzīvi uzzināt un izstaigāt viņu bērnības takas jums ļaus ekspozīcijas, kas iekārtotas šo cilvēku dzimtas mājās vai arī kultūrvēsturiskā mantojuma centros. Apmeklējiet kordiriģentu brāļu Kokaru ekspozīciju Beļavas pagastā, mākslinieka J.Brektes dzimtas mājas “Saulieši” Lizuma pagastā, Druvienas Veco skolu-muzeju, Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centru, kā arī citas vietas, kas ļaus iepazīt šos ievērojamos cilvēkus!

Pavisam neparasta būs jūsu viesošanās “Dilles fashion” darbnīcā Gulbenē, kur varēsiet izmēģināt, kādu krāsu un rakstu nospiedumus uz auduma atstāj dažādi augi, bet Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā varēsiet apgūt ne vien senās tradīcijas un kādu interesantu spēli vai rotaļu, bet arī iemācīties jaunas prasmes. Azarts, uzvaras prieks virmos, spēlējot boulingu Gulbenes boulinga centrā vai arī noskaidrojot veiksmīgāko golfa spēlētāju pļavu golfa laukumā “Siltie” Lizuma pagastā. Dodieties samīļot briedīšus briežu dārzā “Mežsētas” Stradu pagastā vai jaukos lauku sētas dzīvniekus saimniecībā “Dzelzavieši” Stāmerienas pagastā – šeit satiksiet pat meža cūku! Gan saimniecība “Purenes” Beļavas pagastā, gan zirgu stallis “Grantiņi 1” Rankas pagastā aicinās jūs doties aizraujošā izjādē ar zirgiem. Paviesojoties Dabas viesistabā Stradu pagastā, Goda kalnā Jaungulbenes pagastā, Pudeļu dārzā Litenes pagastā, varēsiet apjaust, cik radoši, meistarīgi un idejām bagāti ir Gulbenes novada cilvēki! Ļaujieties rudenīgā dabas skaistuma vērošanai, uzkāpjot Kārtenes skatu tornī Beļavas pagastā vai atpūšoties Pededzes upes zaļajā promenādē Litenē!

Rudens ekskursiju ceļvedi skolēnu grupām var aplūkot šeit: https://ieej.lv/skolenupiedzivojumi! Smelieties idejas, kā aizraujoši  pavadīt labāko dienu rudenī kopā ar klasi Gulbenes novadā! Ceļvedis ir paredzēts individuālai maršruta plānošanai. Lūgums savu viesošanos tūrisma objektos saskaņot, iepriekš sazinoties pa norādītajiem kontakttālruņiem.

Visa informācija par tūrisma un atpūtas iespējām Gulbenes novadā – www.visitgulbene.lv


Avots: Visitgulbene.lv


celojumubode - 3753
Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -