Pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu, norit «Mājas kafejnīcas dienas 2022»

Pulcējot rekordlielu dalībniek

Foto: Publicitātes attēli | Agita Birziete | 2022.09.23

No jūlija līdz pat septembra vidum 496 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicināja viesos, lai padalītos ar senu ģimenes recepti, ļautu pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģināt nebijušus garšu savienojumus “Mājas kafejnīcu dienās 2022”. Akcija valsts mērogā notika otro reizi, pulcējot lielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu un uzņemot 60 650 viesus 43 administratīvajās teritorijās.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas jau no 2019. gada, bet kopš 2021. gada tās notiek visā Latvijā. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas administratīvajās teritorijās.

“Mājas kafejnīcu dienas ir kļuvušas par vasaras ceļotāju tradīciju un priecē, ka 57% apmeklētāju papildus mājas kafejnīcām apmeklēja arī tuvējos tūrisma objektus. 87% mājas kafejnīcu apmeklētāju atzīmē, ka plāno atgriezties reģionā, kurā apmeklējuši kafejnīcas,” par iniciatīvas ieguvumiem stāsta Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore. “Redzam, ka interese aug arī no potenciālo dalībnieku puses. 84% apmeklētāju atzinuši, ka labprāt izmēģinātu paši piedalīties mājas kafejnīcu dienās. Šī akcija ir labs katalizators savu iespēju izzināšanai, un mēs ceram, ka dalība mājas kafejnīcu dienās kādu no saimniekiem vai saimniecēm pamudinās uzsākt savu ēdināšanas uzņēmumu,” dalās I. Šīrava, uzsverot, ka ēdināšanas pakalpojumu daudzveidība sniedz būtiskas priekšrocības reģiona tūrisma nozares attīstībai.

Kafejnīcu apmeklētāji ne vien baudīja dažādas reģionu virtuves, bet arīdzan izzināja un iepazina Latviju caur piedāvātajām aktivitātēm, tūrisma objektiem un piedzīvojumiem apkaimēs.

“Mājas kafejnīcas ir kalpojušas ne vien par lielisku iespēju dalībniekiem atvērt savu māju durvis viesiem, bet arī aicināt apmeklētājus sarosīties un izzināt tādus Latvijas tūrisma objektus un vēl nezināmas vietas, kas iedvesmo un mudina atgriezties. Arī tepat pie mums, Latvijā, ir neskaitāmas elpu aizraujošas vietas, kas neviļus liek sajusties kā ārvalstīs. Vēlos teikt paldies visiem iniciatīvas dalībniekiem – jūsu ēdienkartes, daudzpusīgais kultūras baudījums un neizmērāmā viesmīlība ir pamats tam, ka mājas kafejnīcu dienas ir neatņemama Latvijas tūrisma izzināšanas sastāvdaļa un tradīcija,” uzsver Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente. Jāpiebilst, ka uz akcijas kvalitāti norāda tas, ka 66% mājas kafejnīcu viesu plānoja apmeklēt vairāk nekā vienu mājas kafejnīcu dienu.

“Mājas kafejnīcu dienās 2022” par improvizētu restorānu kļuva idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, apmeklētājiem tika piedāvāta arī plašāka kultūras programma.


Avots: Liaa.gov.lvKad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu. Īrējot uz 5 stundām: • Saunu un džakuzi (līdz 10 pers.)...

Park Hotel Latgola

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Brīvdienās uz Koknesi zelta rudenī!

Rudenī gluži kā pavasarī - katra lapa ir krāšņa kā zieds. Šajā nedēļas nogalē aicinām baudīt lapkriti un zeltītās pastaigu takas Kokneses parkā.

Aizkraukles novada TIC

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marc Martel & QUEEN SHOW

Marks Martels ir unikālā parādība – viņš dzied kā Fredijs Merkūrijs un arī vizuāli ļoti līdzīgs leģendārajam “Queen” solistam.

ATTA Centre

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Kad ārā auksti - pie mums karsti!

Pēc saspringtas darba dienas mēs vēlamies piedāvāt iespēju veselīgi atpūsties, atjaunot labsajūtu saunā un burbuļojošā džakuzi ar neaizmirstamo pilsētas panorāmu.

Park Hotel Latgola

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

IDEJAS SKOLĒNU EKSKURSIJĀM JĒKABPILS PUSĒ!

Aicinām skolēnu grupas doties iepazīt Jēkabpils pilsētu un plašo Jēkabpils novadu!

Jēkabpils novada TIC

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Pühajärve Spa & Holiday Resort

Nedēļas nogale SPA viesnīcā //2 naktis viesnīcas standarta numurā 2 personām, brokastis, 1 pusdienas, SPA procedūras un izklaides iespējas

EUR 269 | Estravel Latvia

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

ĶIRBJU SVĒTKI VIRKAS MUIŽĀ

Virkas muiža piedāvā pavadīt rudenīgu Oktobra sestdienu muižas dārzā, lai kopīgi darbotos radošajā darbnīcā, baudītu koncertu, kā arī ķirbju izstādi!

Hotel Virkas Muiža

 SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

SPA rituāls “Siltuma pieskāriens”

Šis burvīgais rituāls apvieno masāžas iedarbību uz ķermeni un izsmalcinātu dabīgu aromātu šarmu. Ķermeņa pīlinga sastāvā ir augstvērtīgas kanēļa, krustnagliņas, ingvera un vaniļas ēteriskās eļļas, kuras palīdzēs atjaunot...

EUR 95 | Kurshi Hotel & SPA

Gūsti prieku kustībā!

Gūsti prieku kustībā!

Kustībā ir dzīvība! Kustībā ir prieks! Uzkrāj spēkus jaunam darba cēlienam – atjaunojies un atpūties pie jūras. Nūjošana svaigajā jūras gaisā izkustinās ķermeni, atjaunos veselību un nomierinās garu.

EUR 137 | Kurshi Hotel & SPA

Limbažu Krāmu tigus

Limbažu Krāmu tigus

Kā ierasts piedāvājumā dažādas oriģinālas un senatnīgas mājas lietas un dekori, trauki un galda piederumi, porcelāna un stikla figūriņas, laikmeta liecības

Limbažu TIC

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

Skyline Bar brančs ir atgriezies!

No 11. septembra, katru otro svētdienu, aicinām uz vēlajām brokastīm. Vairāk informācijas meklē mūsu mājas lapā: www.skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Zinātnieku nakts'22

Zinātnieku nakts'22

Tiekamies ikgadējā Zinātnieku naktī'22 - "Pielaiko zinātni"! Visas aktivitātes notiks Cēsu ielā 4, sākot no plkst. 18:00

Vidzemes Augstskola

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -