Pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu, norit «Mājas kafejnīcas dienas 2022»

Agita Birziete | 2022.09.23

No jūlija līdz pat septembra vidum 496 Latvijas saimnieces un saimnieki brīvdienās aicināja viesos, lai padalītos ar senu ģimenes recepti, ļautu pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem un pamēģināt nebijušus garšu savienojumus “Mājas kafejnīcu dienās 2022”. Akcija valsts mērogā notika otro reizi, pulcējot lielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu un uzņemot 60 650 viesus 43 administratīvajās teritorijās.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas jau no 2019. gada, bet kopš 2021. gada tās notiek visā Latvijā. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas administratīvajās teritorijās.

“Mājas kafejnīcu dienas ir kļuvušas par vasaras ceļotāju tradīciju un priecē, ka 57% apmeklētāju papildus mājas kafejnīcām apmeklēja arī tuvējos tūrisma objektus. 87% mājas kafejnīcu apmeklētāju atzīmē, ka plāno atgriezties reģionā, kurā apmeklējuši kafejnīcas,” par iniciatīvas ieguvumiem stāsta Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore. “Redzam, ka interese aug arī no potenciālo dalībnieku puses. 84% apmeklētāju atzinuši, ka labprāt izmēģinātu paši piedalīties mājas kafejnīcu dienās. Šī akcija ir labs katalizators savu iespēju izzināšanai, un mēs ceram, ka dalība mājas kafejnīcu dienās kādu no saimniekiem vai saimniecēm pamudinās uzsākt savu ēdināšanas uzņēmumu,” dalās I. Šīrava, uzsverot, ka ēdināšanas pakalpojumu daudzveidība sniedz būtiskas priekšrocības reģiona tūrisma nozares attīstībai.

Kafejnīcu apmeklētāji ne vien baudīja dažādas reģionu virtuves, bet arīdzan izzināja un iepazina Latviju caur piedāvātajām aktivitātēm, tūrisma objektiem un piedzīvojumiem apkaimēs.

“Mājas kafejnīcas ir kalpojušas ne vien par lielisku iespēju dalībniekiem atvērt savu māju durvis viesiem, bet arī aicināt apmeklētājus sarosīties un izzināt tādus Latvijas tūrisma objektus un vēl nezināmas vietas, kas iedvesmo un mudina atgriezties. Arī tepat pie mums, Latvijā, ir neskaitāmas elpu aizraujošas vietas, kas neviļus liek sajusties kā ārvalstīs. Vēlos teikt paldies visiem iniciatīvas dalībniekiem – jūsu ēdienkartes, daudzpusīgais kultūras baudījums un neizmērāmā viesmīlība ir pamats tam, ka mājas kafejnīcu dienas ir neatņemama Latvijas tūrisma izzināšanas sastāvdaļa un tradīcija,” uzsver Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente. Jāpiebilst, ka uz akcijas kvalitāti norāda tas, ka 66% mājas kafejnīcu viesu plānoja apmeklēt vairāk nekā vienu mājas kafejnīcu dienu.

“Mājas kafejnīcu dienās 2022” par improvizētu restorānu kļuva idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, apmeklētājiem tika piedāvāta arī plašāka kultūras programma.


Avots: Liaa.gov.lvSatiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -