BALTA: Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību apjoms dubultojies. Kam pievērst uzmanību rudens atpūtā siltajās zemēs?

Kaut arī Latvijā iestājies rudens, dienvidu zemēs valda vasarīgs laiks, un daudzi labprāt steidz to izmantot. Tūrisma sezona Turcijas un Grieķijas kūrortos pamazām noslēdzas, bet Ēģiptē un Kanāriju salās viss tikai sākas. AAS BALTA (PZU grupa) dati liecina, ka līdz ar ievērojamu ceļošanas intensitātes pieaugumu strauji pieaudzis arī izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kopējais ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību apjoms dubultojies, un būtisks pieaugums joprojām vērojams ar Covid-19 riskiem saistītajās atlīdzībās, kas trīskāršojušās.

Salīdzinot ar kluso Covid-19 laiku, ceļošana atkal uzņēmusi pilnus apgriezienus: kā liecina BALTA dati, vēl nesen Covid-19 iespaidā ceļotāju plūsma bija tikpat kā apsīkusi, bet šī gada astoņos mēnešos ceļojumu apdrošināšanas pārdošanas apjoms gandrīz dubultojies. Vienlaikus strauji pieaudzis arī ceļotājiem izmaksāto atlīdzību apjoms, kas saistīts gan ar medicīnisko izmaksu cenu kāpumu ārvalstīs, gan ceļošanas intensitātes palielināšanās radīto haosu lidostās, liekot ceļotājiem būt īpaši uzmanīgiem un neaizmirst iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi, lai pasargātu sevi no negaidītiem izdevumiem.

Ceļotāju plānus joprojām ietekmē Covid-19 “blaknes”

Kā norāda BALTA Personu produktu vadītāja Ludmila Ščegoļeva, Covid-19 nekur nav pazudis un izmaksāto atlīdzību skaits par ceļojumu atcelšanas/pārtraukšanas risku ir trīskāršojies, salīdzinot ar pagājušo gadu.

“Covid-19 ietekmē plānus ne tikai tiem, kas ar to saslimst vai kļūst par kontaktpersonām. Pandēmija bija uz vairāk nekā gadu “iesaldējusi” tūrismu Eiropā, bet straujā tūrisma atdzīvošanās vasarā izsaukusi haosu daudzās lielajās lidostās, rezultātā būtiski palielinoties arī pieteikto atlīdzību skaitam saistībā ar lidojumu aizkavēšanās risku: 2022. gadā izmaksāts 12 reižu vairāk atlīdzību nekā pērn. Daudzas lidostas joprojām nav nodrošinājušas pietiekamu darbinieku skaitu, kas spētu kvalitatīvi apkalpot lielo tūristu pieplūdumu, un sekas redzamas atlīdzību pieteikumos. Tā paša iemesla dēļ liels izmaksu pieaugums saistīts arī ar sabojātu vai aizkavētu bagāžu – par 227% salīdzinājumā ar pagājušo gadu,” norāda L. Ščegoļeva.

BALTA eksperte arī atzīmē, ka aviosabiedrību darbinieku trūkuma dēļ atcelti lidojumi nav apdrošināšanas gadījums, bet gan aviosabiedrības atbildība. Tāpēc šādos gadījumos cilvēkiem jāvēršas pie aviosabiedrības, kura kompensēs radušos zaudējumus.

Medicīnas izdevumi pieaug: ko ņemt vērā, dodoties ceļojumā rudenī

Saskaņā ar BALTA datiem īpaši populāri ceļotāju galamērķi rudenī ir Ēģipte, Kanāriju salas un eksotiskās valstis, piemēram, arvien populārāka pēdējā laikā kļūst Zanzibāra.

“Cilvēku vēlme ceļot pat par spīti pieaugošajai dzīves dārdzībai atspoguļojas arī izmaksātajās atlīdzībās – šogad ir gandrīz dubultojies atlīdzību skaits par medicīniskās palīdzības sniegšanu ārzemēs. Salīdzinājumā ar 2021. gadu vidējā izmaksātā atlīdzība personai nav būtiski mainījusies, bet pret periodu pirms Covid-19 tā ir gandrīz dubultojusies,” stāsta L. Ščegoļeva, norādot, ka Covid-19 pandēmija neatceļ ikdienišķākus riskus, kas joprojām traucē ceļotāju atpūtu un par ko apdrošinātājs ik mēnesi saņem virkni atlīdzību pieteikumu.

BALTA eksperte apkopojusi noderīgus padomus, kā izvairīties no atlīdzību pieteikumos visbiežāk aprakstītajām situācijām dienvidzemju ceļojumos, lai vasaras pagarinājums būtu bezrūpīgs un patīkams.

    • Dodoties uz dienvidu zemēm vai kalniem, lietojiet saules aizsargkrēmu, lai pasargātu sevi no saules apdegumiem. Lai kā gribētos pelēcīgā rudenī izcelties ar zeltainu iedegumu, mēs esam no ziemeļiem un mūsu āda rudenī uzreiz nav gatava intensīvai saulei.

    • Dienvidos, ejot peldēties, labāk to nedarīt basām kājām: peldēšanas čības pasargās pēdas no asu koraļļu vai jūras ežu radītiem savainojumiem.

    • Ēģiptes piekrastē šovasar aktivizējušās haizivis, kas nav kautrējušās uzbrukt arī cilvēkiem. Jebkurā dienvidu kūrortā ir jāņem vērā vietējie drošības norādījumi par to, kur atļauts peldēties. Ja kādā vietā noteikts aizliegums, tas ir pamatots, nevis izdomāts, lai bojātu jūsu atvaļinājumu. Arī jebkura peldvieta ārpus kūrorta jāizvēlas apdomīgi.

    • Noteikti jāņem līdzi siltāku drēbju kārta vakara stundām, jo dienvidu zemēs vējš bieži pūš no tuksneša – paradoksāli, bet vietā, kur dienā valda neizturama svelme, naktis var būt stindzinoši aukstas. Būtu muļķīgi saaukstēties Ēģiptes kūrortā.

    • Īpaši jāpieskata bērni peldbaseinos un ūdens atrakcijās!

    • Nekādā gadījumā nedrīkst dzert ūdeni no krāna, tikai no pudelēm!

    • Svarīgi atcerēties par personīgo higiēnu un rūpīgi mazgāt rokas: ļoti bieži vēdera problēmas rodas tieši tāpēc, ka atpūtā par tīrām rokām piemirstas.

    • Ēdienkartē labāk atturēties no pārlieku lielas eksotikas, lai neiedzīvotos kuņģa un zarnu trakta problēmās.

    • Ja plānojat doties ekskursijā ar vietējo transportu, ļoti rūpīgi jāizvēlas pakalpojuma sniedzējs, jo gana bieži piedzīvoti negadījumi, kuru iemesls ir pārgalvīgs šoferis vai nedrošs transportlīdzeklis.

    • Jāpadomā par pirmās nepieciešamības aptieciņu, kam jābūt līdzi koferī.

    • Ja tomēr notiek negadījums, vēlams uzreiz sazināties ar apdrošināšanas kompānijas pārstāvjiem pa apdrošināšanas polisē norādīto telefona numuru. Tas ļaus izvairīties no pārmērīgiem izdevumiem ceļojuma laikā.

Avots: Balta.lv


Valmieras TIC - 3715
Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi

Melnās Piektdienas SPA piedāvājumi Ierobežotā daudzumā - īpašie SPA piedāvājumi par godu Melnās Piektdienas iepirkšanās svētkiem! Rezervē Melnās piektdienas SPA piedāvājumus no 21.11.2022 - 04.12.2022 un izmanto līdz 31...

EUR 36 | Wellton Riverside SPA Hotel

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

Jelgavas Tornī lekcija “Dāvanu etiķete”

1.decembrī pulksten 18 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies lekcija “Dāvanu etiķete”. Pieteikšanās pa tel. 63005447

EUR 3 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu, Wi-Fi internetu.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -