Ventspilī pasniegtas Kurzemes tūrisma gada balvas «Lielais Jēkabs 2022»

Dace Kalsere | 2022.09.20

16. septembrī Ventspils koncertzālē “Latvija” Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma nozares speciālisti tikās tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2022” svinīgās pasniegšanas ceremonijā.

Pēc divu gadu pārtraukuma, Kurzemes tūrisma asociācija atjaunoja tradīciju pasniegt tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs”, šogad izsakot atzinību un pateicību Kurzemes tūrisma nozares pārstāvjiem, nosakot nomināciju un pasniedzot balvu par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā. Šogad vienotā atzinības nominācijā “Ieguldījums Kurzemes tūrisma attīstībā” tika apbalvoti 8 nominanti no – Liepājas un Ventspils valstspilsētām, Dienvidkurzemes, Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Tukuma un Saldus novadiem.

Kurzemes tūrisma attīstībā, par neizmērāmu ieguldījumu pilsētas atpazīstamībā, integrējot kultūras dzīvē inovatīvas idejas paliekošu radošu procesu norisēs, atvedot uz pilsētu pasaules mērogā atpazīstamus visdažādāko mākslas izpausmju pārstāvjus, apvienojot tos pilsētas kultūras dzīvē paliekošos pasākumos, tādējādi veic nozīmīgu ieguldījumu arī citu tūrisma uzņēmēju sniegto pakalpojumu popularizēšanā,  piesaistot pilsētai neskaitāmus viesus, nominācijā "Kultūra ārpus robežām" balvu saņēma Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars“ Mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Dienvidkurzemes novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza nominācijā  "Tūrisma lietpratējs". Par nerimstošu darbu, atbalstu un iedvesmošanu aktīvā tūrisma objektu izveidē un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Par vienmēr klātesošu, atraktīvu un idejām pilnu tūrisma eksperta  personību balvu saņēma pašvaldības aģentūras "Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs" eksperts tūrisma jautājumos Raimonds Reinis.

"Pateicība par ieguldījumu Ventspils tūrisma veicināšanā" saņēma Dainis Briedis - kuģīša “HippoCampus” kapteinis.  Dainis ar 30 gadu ilga jūras braucēja stāžu, iebraucot Ventspils ostā ar  kuģīti “HippoCampus” kļuva par Ventspils gidu no Ventas puses un ar savu sirds dāsnumu un stāstiem uzrunājis un iedvesmojis neskaitāmus ceļotājus. Daiņa dzīves pārdomu stāsti un piezīmes par ceļojumiem, cilvēkiem un jūru pavisam nesen apkopotas un izdotas grāmatā “Piezīmes uz kuģa žurnāla malām”.

Ventspils novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza nominācijā "Suitu kultūrtelpas glabātāji" Jūrkalnes etnogrāfiskajam ansamblim “Maģie suiti” - vadītājai Ilgai Leimanei, Taigai Reķei, Kristīnei Skrullei, Mairitai Ansonei, Baibai Traubergai, Ilonai Niedoliņai. “Maģie suiti” - tautas tradīciju uzturētāji, kopēji, tālāk nesēji. Ansamblis piedalās ļoti dažādos novada pasākumos un ar savu unikālo vērtību pūru dalās arī kaimiņu novados visā valstī. Suitu kultūrtelpas glabātāji, burdona dziedāšanas tradīcijas uzturētāji, tautas tērpa nēsāšanas un tradīciju kopēji, kulinārā matojuma apzināšanā un piedāvājumā, kas raksturīgs Kurzemei, tieši suitu kultūrvidei. Ilggadīgā ansambļa vadītāja, diženā suitu sieva, Ilga Leimane ar savu bagāto pieredzi, zināšanām dalās ar ansambļa dziedātājām.

Nominācijā "Vēsturisko vērtību un mūsdienu viesmīlības vēstnesis" Kuldīgas novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza Artim Rozītim. Artis ir Stafenhāgena nama īpašnieks, restorāns “Bangert`s” līdzīpašnieks, hotel “Sīmanis”, bārs – klubs “Stenders”, "Stender's Pica" picēriju tīkla, Baznīcas ielas apartamentu īpašnieks, amatnieks, motobraucējs un arī mūziķis. Artis ir kuldīdznieks – dzimis un audzis Kuldīgā un turpina savas dzīves gaitas Kuldīgā. Viens no pirmajiem uzņēmējiem Kuldīgā, kurš savu biznesu uzsāka viesmīlības jomā, pirms 30 gadiem, atverot bāru-klubu “Stender`s”. Noteiktos laika posmos Stenderim ir piepulcējušies vēl vairāki, Arta radīti viesmīlības uzņēmumi, kuros viennozīmīgi liela vērtība ir Arta sirdslietai – vēsturisko vērtību saglabāšana ēkās, interjerā un detaļās. Viņa rokraksts tajā jau kļuvis atpazīstams gan kuldīdzniekiem, gan Kuldīgas viesiem. Tas ir nenovērtējams ieguvums Kuldīgai kopumā, jo vairāki vecpilsētas nami raduši otru dzīvi, kuros tiek saglabātas vēsturiskās vērtības un tās apvienotas ar mūsdienīgu pakalpojumu sniegšanu. Šobrīd Arta radīto uzņēmumu attīstībā un darbībā iesaistījusies visa viņa ģimene – sieva Gita, meita Katrīna un dēls Kristaps, kura amatnieka prasmes un idejas ir īstenotas Stafenhāgena namā un Sīmanī.

Saldus novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza stacijas “Airīte” saimniekam Pēterim Stumburam nominācijā  "Izaugsmes stāsts industriālā un kultūras tūrisma attīstībā". Pēteris Stumburs ar ģimeni un domubiedriem kādreizējo dzelzceļa staciju Saldus novada Zirņu pagastā pārvērtis ievērojamā industriālā tūrisma objektā un kultūrvietā, kas ar savu īpašo atmosfēru, saimnieka entuziasmu, ieguldīto darbu un atdzimšanas stāstu zināma visā Latvijā. Moderna ekspozīcija, dzelzceļa vēstures liecības, naktsmītne ceļotājiem, vieta notikumiem un pasākumiem – stacija Pētera gādībā ieguvusi jaunu funkcionalitāti, arī mūsdienās pulcējot cilvēkus un uzņemot viesus. Pēteris, veiksmīgi sadarbojoties ar citiem tūrisma nozarē strādājošajiem, veicinājis tūrisma attīstību ne tikai Saldus novadā, bet arī ārpus tā robežām. Stacija turpina savu izaugsmes stāstu, saimniekiem rodot un realizējot arvien jaunas idejas un ieceres!

Nominācijā "Jaunu ideju ieviesēji", Tukuma novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza Vitai Beļavniecei un Viesturam Serdānam “Valguma pasaule” saimniekiem. Vita un Viesturs ir lieli ceļotāji. Ceļošana viņiem ir ne tikai atpūta, bet arī jaunu ideju impulss. Ceļojumu laikā iepazīti dažādi pasaules mākslinieki, arī viens no pasaulē populārākajiem fotogrāfiem, latvietis no Jaunzēlandes, ar saknēm no turpat “Valguma pasaules” kaimiņu mājām – Andris Apse, kura lielformāta fotogrāfijas kopā ar latviešu dabas fotogrāfu darbiem kļuva par pamatu pirmās Mākslas telpas mežā izveidei kompleksā pie Tukuma, kas arī guvusi atsaucību Latvijā un līdzīgas idejas telpas tiek veidotas citos novados. Abi saimnieki ir aizsākuši arī latviešu aizraušanos ar labirintiem. “Valguma pasaulē” tādi izveidoti vairāki, bet pasaules kontakti ir ļāvuši organizēt Latvijā pasaules labirintu kongresu. Arī šodien tik populārā nūjošana aizsākusies ar Vitas interesi par veselīgu dzīvesveidu un pirmajām takām un nodarbībām tieši šeit – “Valgumā”. Pirms vairāk nekā 10 gadiem izveidoja Baskāju taku,  tā ir joprojām lielākā un autentiskākā, jo visas pārējās Latvijā ir noskatītas tieši šeit – “Valgumā”. Abi saimnieki ir nepārtrauktā kustībā un nemitīgā attīstības procesā radīt ko jaunu, interesantu, izzinošu un cilvēku labjūti veicinošu.

Balvu par nomināciju “Nurmuižas dvēsele” saņēma Talsu novada Nurmuižas pārvaldnieks un gids Aldis Denčiks. Strādājot pie atjaunotnes Aldis kļuvis par Nurmuižas patriotu. Pamazām izveidojis seno atradumu kolekciju, kas izaugusi jau līdz iespaidīgiem izmēriem. Kā gids sagaida apmeklētājus un uzbur stāstus par senatni. Aldis ir šīs muižas pārvaldnieks, viņš to pieskata kā savu acuraugu, reizē, kopš atvēršanas brīža, baudot tās plašos soļus dzīvē. Brīvajā laikā publicējas. 2019.gadā dienasgaismu ieraudzīja Alda pirmais literārais darbs-bērnības atmiņu grāmata "Nariņciema stāsti".  

Svinīgās apbalvošanas ceremonijas viesus uzņema Ventspilī koncertzāle "LATVIJA" - mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika muzikālajam skanējumam un arhitektūra. Lepojoties ar dažādo pilsētas muzikālo saturu ar priekšnesumiem skatītājus pārsteidza Ventspils Kultūras centra sieviešu koris ‘’Venda'', vokālā ansamblis “Mundus” Rudītes Tālbergas un Anitras Niedres vadībā, PIC VMV audzēkņi, komponists un perkusonists Kaspars Kurdeko un pianists Francis Gaiļus.

Balva "Lielais Jēkabs" ir biedrības "Kurzemes tūrisma asociācija" iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004. gada.

Avots: Ventspils.lvTukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -