Ventspilī pasniegtas Kurzemes tūrisma gada balvas «Lielais Jēkabs 2022»

16. septembrī Ventspils koncertzālē “Latvija” Kurzemes tūrisma uzņēmēji un tūrisma nozares speciālisti tikās tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2022” svinīgās pasniegšanas ceremonijā.

Pēc divu gadu pārtraukuma, Kurzemes tūrisma asociācija atjaunoja tradīciju pasniegt tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs”, šogad izsakot atzinību un pateicību Kurzemes tūrisma nozares pārstāvjiem, nosakot nomināciju un pasniedzot balvu par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā. Šogad vienotā atzinības nominācijā “Ieguldījums Kurzemes tūrisma attīstībā” tika apbalvoti 8 nominanti no – Liepājas un Ventspils valstspilsētām, Dienvidkurzemes, Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Tukuma un Saldus novadiem.

Kurzemes tūrisma attīstībā, par neizmērāmu ieguldījumu pilsētas atpazīstamībā, integrējot kultūras dzīvē inovatīvas idejas paliekošu radošu procesu norisēs, atvedot uz pilsētu pasaules mērogā atpazīstamus visdažādāko mākslas izpausmju pārstāvjus, apvienojot tos pilsētas kultūras dzīvē paliekošos pasākumos, tādējādi veic nozīmīgu ieguldījumu arī citu tūrisma uzņēmēju sniegto pakalpojumu popularizēšanā,  piesaistot pilsētai neskaitāmus viesus, nominācijā "Kultūra ārpus robežām" balvu saņēma Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars“ Mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Dienvidkurzemes novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza nominācijā  "Tūrisma lietpratējs". Par nerimstošu darbu, atbalstu un iedvesmošanu aktīvā tūrisma objektu izveidē un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā. Par vienmēr klātesošu, atraktīvu un idejām pilnu tūrisma eksperta  personību balvu saņēma pašvaldības aģentūras "Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs" eksperts tūrisma jautājumos Raimonds Reinis.

"Pateicība par ieguldījumu Ventspils tūrisma veicināšanā" saņēma Dainis Briedis - kuģīša “HippoCampus” kapteinis.  Dainis ar 30 gadu ilga jūras braucēja stāžu, iebraucot Ventspils ostā ar  kuģīti “HippoCampus” kļuva par Ventspils gidu no Ventas puses un ar savu sirds dāsnumu un stāstiem uzrunājis un iedvesmojis neskaitāmus ceļotājus. Daiņa dzīves pārdomu stāsti un piezīmes par ceļojumiem, cilvēkiem un jūru pavisam nesen apkopotas un izdotas grāmatā “Piezīmes uz kuģa žurnāla malām”.

Ventspils novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza nominācijā "Suitu kultūrtelpas glabātāji" Jūrkalnes etnogrāfiskajam ansamblim “Maģie suiti” - vadītājai Ilgai Leimanei, Taigai Reķei, Kristīnei Skrullei, Mairitai Ansonei, Baibai Traubergai, Ilonai Niedoliņai. “Maģie suiti” - tautas tradīciju uzturētāji, kopēji, tālāk nesēji. Ansamblis piedalās ļoti dažādos novada pasākumos un ar savu unikālo vērtību pūru dalās arī kaimiņu novados visā valstī. Suitu kultūrtelpas glabātāji, burdona dziedāšanas tradīcijas uzturētāji, tautas tērpa nēsāšanas un tradīciju kopēji, kulinārā matojuma apzināšanā un piedāvājumā, kas raksturīgs Kurzemei, tieši suitu kultūrvidei. Ilggadīgā ansambļa vadītāja, diženā suitu sieva, Ilga Leimane ar savu bagāto pieredzi, zināšanām dalās ar ansambļa dziedātājām.

Nominācijā "Vēsturisko vērtību un mūsdienu viesmīlības vēstnesis" Kuldīgas novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza Artim Rozītim. Artis ir Stafenhāgena nama īpašnieks, restorāns “Bangert`s” līdzīpašnieks, hotel “Sīmanis”, bārs – klubs “Stenders”, "Stender's Pica" picēriju tīkla, Baznīcas ielas apartamentu īpašnieks, amatnieks, motobraucējs un arī mūziķis. Artis ir kuldīdznieks – dzimis un audzis Kuldīgā un turpina savas dzīves gaitas Kuldīgā. Viens no pirmajiem uzņēmējiem Kuldīgā, kurš savu biznesu uzsāka viesmīlības jomā, pirms 30 gadiem, atverot bāru-klubu “Stender`s”. Noteiktos laika posmos Stenderim ir piepulcējušies vēl vairāki, Arta radīti viesmīlības uzņēmumi, kuros viennozīmīgi liela vērtība ir Arta sirdslietai – vēsturisko vērtību saglabāšana ēkās, interjerā un detaļās. Viņa rokraksts tajā jau kļuvis atpazīstams gan kuldīdzniekiem, gan Kuldīgas viesiem. Tas ir nenovērtējams ieguvums Kuldīgai kopumā, jo vairāki vecpilsētas nami raduši otru dzīvi, kuros tiek saglabātas vēsturiskās vērtības un tās apvienotas ar mūsdienīgu pakalpojumu sniegšanu. Šobrīd Arta radīto uzņēmumu attīstībā un darbībā iesaistījusies visa viņa ģimene – sieva Gita, meita Katrīna un dēls Kristaps, kura amatnieka prasmes un idejas ir īstenotas Stafenhāgena namā un Sīmanī.

Saldus novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza stacijas “Airīte” saimniekam Pēterim Stumburam nominācijā  "Izaugsmes stāsts industriālā un kultūras tūrisma attīstībā". Pēteris Stumburs ar ģimeni un domubiedriem kādreizējo dzelzceļa staciju Saldus novada Zirņu pagastā pārvērtis ievērojamā industriālā tūrisma objektā un kultūrvietā, kas ar savu īpašo atmosfēru, saimnieka entuziasmu, ieguldīto darbu un atdzimšanas stāstu zināma visā Latvijā. Moderna ekspozīcija, dzelzceļa vēstures liecības, naktsmītne ceļotājiem, vieta notikumiem un pasākumiem – stacija Pētera gādībā ieguvusi jaunu funkcionalitāti, arī mūsdienās pulcējot cilvēkus un uzņemot viesus. Pēteris, veiksmīgi sadarbojoties ar citiem tūrisma nozarē strādājošajiem, veicinājis tūrisma attīstību ne tikai Saldus novadā, bet arī ārpus tā robežām. Stacija turpina savu izaugsmes stāstu, saimniekiem rodot un realizējot arvien jaunas idejas un ieceres!

Nominācijā "Jaunu ideju ieviesēji", Tukuma novads par ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā balvu pasniedza Vitai Beļavniecei un Viesturam Serdānam “Valguma pasaule” saimniekiem. Vita un Viesturs ir lieli ceļotāji. Ceļošana viņiem ir ne tikai atpūta, bet arī jaunu ideju impulss. Ceļojumu laikā iepazīti dažādi pasaules mākslinieki, arī viens no pasaulē populārākajiem fotogrāfiem, latvietis no Jaunzēlandes, ar saknēm no turpat “Valguma pasaules” kaimiņu mājām – Andris Apse, kura lielformāta fotogrāfijas kopā ar latviešu dabas fotogrāfu darbiem kļuva par pamatu pirmās Mākslas telpas mežā izveidei kompleksā pie Tukuma, kas arī guvusi atsaucību Latvijā un līdzīgas idejas telpas tiek veidotas citos novados. Abi saimnieki ir aizsākuši arī latviešu aizraušanos ar labirintiem. “Valguma pasaulē” tādi izveidoti vairāki, bet pasaules kontakti ir ļāvuši organizēt Latvijā pasaules labirintu kongresu. Arī šodien tik populārā nūjošana aizsākusies ar Vitas interesi par veselīgu dzīvesveidu un pirmajām takām un nodarbībām tieši šeit – “Valgumā”. Pirms vairāk nekā 10 gadiem izveidoja Baskāju taku,  tā ir joprojām lielākā un autentiskākā, jo visas pārējās Latvijā ir noskatītas tieši šeit – “Valgumā”. Abi saimnieki ir nepārtrauktā kustībā un nemitīgā attīstības procesā radīt ko jaunu, interesantu, izzinošu un cilvēku labjūti veicinošu.

Balvu par nomināciju “Nurmuižas dvēsele” saņēma Talsu novada Nurmuižas pārvaldnieks un gids Aldis Denčiks. Strādājot pie atjaunotnes Aldis kļuvis par Nurmuižas patriotu. Pamazām izveidojis seno atradumu kolekciju, kas izaugusi jau līdz iespaidīgiem izmēriem. Kā gids sagaida apmeklētājus un uzbur stāstus par senatni. Aldis ir šīs muižas pārvaldnieks, viņš to pieskata kā savu acuraugu, reizē, kopš atvēršanas brīža, baudot tās plašos soļus dzīvē. Brīvajā laikā publicējas. 2019.gadā dienasgaismu ieraudzīja Alda pirmais literārais darbs-bērnības atmiņu grāmata "Nariņciema stāsti".  

Svinīgās apbalvošanas ceremonijas viesus uzņema Ventspilī koncertzāle "LATVIJA" - mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika muzikālajam skanējumam un arhitektūra. Lepojoties ar dažādo pilsētas muzikālo saturu ar priekšnesumiem skatītājus pārsteidza Ventspils Kultūras centra sieviešu koris ‘’Venda'', vokālā ansamblis “Mundus” Rudītes Tālbergas un Anitras Niedres vadībā, PIC VMV audzēkņi, komponists un perkusonists Kaspars Kurdeko un pianists Francis Gaiļus.

Balva "Lielais Jēkabs" ir biedrības "Kurzemes tūrisma asociācija" iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004. gada.

Avots: Ventspils.lv


Valmieras TIC - 3714
Viesu māja

Viesu māja "Bajāri"

Apmeklētāju ērtībām viesu nama otrajā stāvā tiek piedāvātas divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaists skats uz nakts debesīm.

TAKA

Koncerts sveču gaismā

Koncerts sveču gaismā

Lai veicinātu tūrismu veikals Lauva, konditore “Lai labi garšo”, kultūras nams, “Kempings pie Daugavas”, kuģītis “Baltā kaza” organizē pasākumu

Zemgales Tūrisma asociācija

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Viesu māja “Pie vecā kalēja”

Tā ir vieta ar senu vēsturi, jo vecā kroga ēka uzcelta Krievijas imperatores Katrīnas II valdīšanas laikā un kalpoja pasta vajadzībām.

TAKA

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

PA ZVĒRU TAKĀM LIELAJĀ PELĒČĀRES PURVĀ

"Purva bridēji" aicina 4. decembrī plkst. 11:00 doties pārgājienā ar purva kurpēm Jēkabpils novada Lielajā Pelēčāres purvā.

Jēkabpils novada TIC

Viesu māja “Saules nams

Viesu māja “Saules nams

Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa.

TAKA

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus

Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē!

Aizkraukles novada TIC

Atpūtas komplekss

Atpūtas komplekss "Lielbornes muiža"

Iedomājoties par muižu, prātā uzzīmējam kungu māju jeb pili, apkārt skaistu parku, upi vai dīķi, noteikti kādu krogu. Kāda izcila muižnieku izklaide un naktsmā

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Fortūna"

Apmeklētājiem ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, izmantojot kādu no atpūtas vietām.

TAKA

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

TAKA

Atpūtas bāze

Atpūtas bāze "Virogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja “Mežmalas

Viesu māja atrodas apmēram 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

TAKA

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Elernes muiža"

Viesu māja “Elernes Muiža” ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un aizņem 30 ha teritorijas.

TAKA

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Nāc ciemos uz Melngalvju namu!

Esam atvērti no otrdienas līdz svētdienai plkst. 10.00 - 17.00!

Melngalvju nams

"ŠREKA TRAKAIS JAUNAIS GADS"

Teātra izrāde bērniem.

Splendid Palace

Viesu māja “Pumpuri”

Viesu māja “Pumpuri”

Naktsmītne "Pumpuri" atrodas ārpus Daugavpils, 400 metru attālumā no Sventes ezera. Viesiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas izmantot velosipēdus.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Manturi"

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

TAKA

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāles dizaina sērija

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie instrumenti” tēliem.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -